Nemšová rozdrvila postupujúci Šamorín

Prehľad výsledkov stredajších zápasov III. ligy západ.

(Zdroj: MILAN POSPIŠ)

Nemšová - Šamorín 5:1 (3:0)

Zápas začal obojstranne opatrne a postupne prebrali iniciatívu hráči Šamorína. Góly však paradoxne padali v prvom polčase iba do siete už istého postupujúceho tímu do Doxxbet ligy. V 10. min založili domáci hráči rýchlu akciu, na konci ktorej vsietil úvodný presný zásah Holiš -10: Hostia mohli o chvíľu vyrovnať, ale Vavrúš dobre zakročil pred prudkou hlavičkou Da Silvu. V 20. min Marques Junior ohrozil domácu bránu. V 33. min sa do dobrej streleckej pozície dostal Čemba a gólman Nemšovej bol na svojom mieste. V 44. min hosťujúca obrana faulovala domáceho útočníka a jedenástku s prehľadom premenil Amrich - 2:0. A to nebolo zo strany Nemšovej všetko. Ešte do polčasu pridal ďalší gól Holiš - 3:0. Po prestávke Rolinec zakončil akciu iba do rúk brankára. Hostia strelili svoj jediný gól v 55. min, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Mendonca. O dve minúty mohol streliť kontaktný gól Huttta, ale obrana mu v poslednej chvíli zabránila zakončiť. V 59. mi zvýšil na 4:1 Mikeš. O desať minút kapitánovi Kresánkovi zabránil skórovať skvelým zákrokom Sedlák. V 74. min uzavrel skóre na 5:1 Holiš, ktorý tak zavŕšil hetrik. K hladkému priebehu zápasu prispela rozhodcovská trojica na čele s Patrovičom.

Góly: 10., 45. a 74. Holiš, 44. Amrich (11 m), 59. Mikeš - 55. Mendonca. R Patrovič, ŽK: Mikeš, Dzurilla - Sedlák, Hutta, 80 divákov.

FKS: Vavrúš - Komorovský, Rolinec (62. Dzurilla), Kresánek, Amrich, Holiš (86. Adamát), Prekop, Mikeš, Schiszler, Kvasnička (90. Hirjak), Zahustel. Tréner V. Cifranič.JOZEF RAUČINA

Veľký Meder - Dubnica 1:0 (1:0)

Gól: 20. Z. Bognár. R Fehér, bez kariet, 150 divákov. MŠK: Székely - Buka (59. Kákics), Bolega, Szöcs, Bališ, Králik, Gagič, Tóth, Bíró, Pisár, Bognár. Tréner A. Gögh. MFK: Digaňa - Poláček, Floriš, Vaculík, Čurík, Štefula, Štefánek, Habšuda, Suchánek (63. Matuška, 69. Hlatký), Mojto, Turza (46. Števček). Tréner P. Kopačka.

Ostatné výsledky: Horná Nitra - Led. Rovne 1:3 (1:3), Topoľčany - Neded 1:0 (1:0), DAC B/Vrakúň - Komárno 0:1 (0:1), Púchov - Vráble 4:0 (1:0), Palárikovo - Galanta 1:2 (0:0), Trnava C/Šúrovce – Nové Zámky 2:1 (1:0), V. Ludince mali voľno.

1. Šamorín                    31       20        6          5          59:29   66        (+21)

2. Trnava C                  31       18        4          9          66:37   58        (+10)

3. Púchov                     31       17        6          8          50:27   57        (+9)

4. Veľký Meder           31       16        9          6          50:36   57        (+9)

5. Nemšová                  31       14        9          8          46:33   51        (+3)

6. DAC B/Vrakúň        31       13        9          9          39:29   48        (0)

7. Horná Nitra              32       14        5          13        51:45   47        (-1)

8. Komárno                  32       13        7          12        51:51   46        (-2)

9. V. Ludince               31       11        11        9          41:37   44        (-1)

10. Nové Zámky          31       11        9          11        43:38   42        (-3)

11. Galanta                   32       12        6          14        51:60   42        (-6)

12. Led. Rovne            31       12        3          16        36:44   39        (-6)

13. Vráble                    31       8          9          14        27:43   33        (-12)

14. Topoľčany             31       8          7          16        30:55   31        (-17)

15. Dubnica                  31       5          12        14        25:43   27        (-18)

16. Neded                    31       6          9          16        39:60   27        (-18)

17. Palárikovo              31       2          9          20        23:60   15        (-33)

Topoľčanom a Galante odrátajú 3 body. Gabčíkovo sa odhlásilo zo súťaže.