Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Trenčianske Teplice prehrali v Jaslovských Bohuniciach o dva góly. Trenčianske Teplice prehrali v Jaslovských Bohuniciach o dva góly. (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Partizánske - Tr. Stankovce 4:2 (2:0)

V 6. minúte takzvaného šesťbodového stretnutia celkov z dolnej časti tabuľky Gašparík schoval v rukaviciach Takáčovu ďalekonosnú tiahlu strelu. V 14. minúte po Bencovom rohu Obert hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde. V 20. minúte Nižňanský poslal dlhý pas za obranu hostí, no osamotený Benca pred Zemanovičom nedočiahol na loptu. V 25. minúte Nižňanský poslal kolmicu do behu Kučerovi, ktorého obrancovia hostí poslali v šestnástke k zemi a z nariadeného pokutového kopu Kompas zariadil Tempu vedenie. O tri minúty mohlo byť skóre zrovnané, keď Ďanovský nabil na gól Ďuráčimu, no jeho razantný pokus z hranice veľkého vápna Gašparík bravúrne vyrazil. Vzápätí na druhej strane Preťo v šestnástke hostí spracoval náročnú prihrávku na šmykľavom teréne, stačil aj zakončiť, Zemanovič však podržal svoj tím. Tesne pred polčasovou prestávkou Nový na ľavej strane kolmicou vyzval do šprintu Kučeru, ktorý z mierneho uhla zvýšil na 2:0. Hneď v úvode druhého dejstva Nižňanský lobom za obranu hostí uvoľnil Kučeru, ten nadýchnutým centrom našiel v malom vápne Blaha, ktorý tiesnený prehlavičkoval opustenú bránku. O minútu Gašparík robinsonádou vytlačil od pravej žrde strelu Michala Sedláčeka z dvadsiatich metrov. V 48. minúte však zapršalo na druhej strane, keď Blahov center Obert hlavou usmernil k ľavej tyči. V 60. minúte Michal Sedláček vybojoval pokutový kop a Polek z bieleho bodu znížil na 3:1. Od 66. minúte hrali hostia už len desiati, keď Takáč uvidel druhú žltú a následne aj červenú kartu. Hostia sa však nevzdávali a v 75. minúte Ďanovský utešeným volejom spoza šestnástky k ľavej žrdi zdramatizoval stretnutie. V 83. minúte Blaho dlhým pasom za obrannú líniu hostí poslal do brejku Kučeru, ktorý po kľučke na Zemanoviča spečatil do prázdnej bránky stav na 4:2. V nadstavenom čase ešte Nižňanský poslal do úniku Kučeru, ten však odmietol hetrik, keď rozvlnil len bočnú sieť.

Góly: 25. Kompas (11 m), 45. a 83. Kučera, 48. Obert  – 60. Polek (11 m), 75. Ďanovský. R Studený, ČK: 66. Takáč (OŠK), 130.

OŠK: Zemanovič – Antošík, Koprivňanský, Bulko, Barčiak, Takáč, M. Sedláček, Škvarka (55. P. Sedláček), Ďanovský, Ďuráči, J. Ančic (46. Polek).

Malženice – Bánovce 1:4 (1:2)

Oslabení domáci sa síce dostali do vedenia po zakončení Pauloviča, hostia však po krídelnej akcii dokázali okamžite odpovedať a bolo 1:1. Hrala sa šachová partia, ktorú pretrhol až Marko – 1:2. Domáci sa snažili, no proti kvalitnému súperovi to mali ťažké. Svoje šance nevyužili, zatiaľ čo Bánovce áno a Svatík dával už na 1:3. Králov a Balážikov pokus zníženie nepriniesli, práve naopak, Líška po vydarenej akcii dával na 1:4 a zápas definitívne ukončil. Vo zvyšnej desaťminútovke hostia kontrolovali hru a odolávali snahe domácich.

Góly: 9. Paulovič – 10. Kosiba, 32. Marko, 69. Svatík, 79. Líška. R. Martinovský, ŽK: Lančarič, Král – Bodocký, Kosiba, Mášik, 200 divákov.

BÁNOVCE: Bohunský – Škultéty, Poštrk (21. Svatík), Oravec (50. Turoň), Mrocek, Líška, Kosiba, Bodocký, Ondráš, Marko (81. Mášik), Szabó. Tréner M. Slovák.

Jaslovské Bohunice – Trenčianske Teplice 3:1 (2:0)

Hostia sa snažili hrať kombinačný futbal, no domáci sa dostali do vedenia po centri Kolena a Machovič do protismeru prekonal brankára. Už predtým chytil Ružička dve šance domácich. V 39. minúte prekvapil hosťujúceho gólmana z priameho kopu Koleno a bolo 2:0. Hostia zvýšili obrátky a Matejkovič musel dvakrát zasiahnuť pri výborných šanciach hostí. Po zmene strán hostia ešte viac pridali, za čo boli odmenení penaltou po faule na Šika, ktorý sám aj penaltu premenil – 2:1. Hostia pokračovali v aktivite a Matejkovič niekoľkokrát domácich podržal, rovnako, ako hosťujúci gólman. O všetkom nakoniec rozhodol v 80. minúte Pavlík strelou do protipohybu – 3:1. Hostia mali výkonnostne na bod.

Góly: 13. Machovič, 39. Koleno, 80. Pavlík – 63. Šiko, R. Šmátrala, ŽK: Matejkovič, Poláček, Dóka – Šebík, Krivda, 100 divákov.

T. TEPLICE: Ružička – Bernát, Kopúň, Beňo, Bretschneider, Šiko, Paška, Jančovič, Losonszký, Šebík, Krivda. Tréner J. Ružička.

N. Dubnica – Domaniža 3:2 (1:0)

Začiatok oddialil o štvrťhodinu prudký lejak. Lepšie začali domáci, ale dobré strely Suchého a Švikruhu chytil Kubiš. V 18. min unikol Miroslav Kvaššay, ale Kostka loptu vyrazil na roh. V 20. min po faule Miroslava Kvaššaya na Ranušu Kubiš vyrazil Suchému jedenástku, no domáci hráč loptu vrátil do siete – 1:0. Hostia mali viac z hry, ale šance zahadzovali. V 30. min M. Košút z päťky iba vyprášil brankárove rukavice a v 32. min Kostka vyrazil strelu K. Sádeckého, ktorý odrazenú loptu poslal nad. V 40. min unikol K. Sádecký, no Kostka čaroval a loptu vyrazil nohami. Po prestávke hostia domácich pritlačili, ale gól nedali. V 63. min po rýchlom útoku zvýšil na 2:0 Suchý. O tri minúty Braciník zblízka znížil a v 67. min po faule na M. Košúta vyrovnal z jedenástky Miroslav Kvaššay. V 72. min strelu Grnju Kubiš chytil a v 85. min Kucharík zblízka dostal domácich do vedenia.

Góly: 20. a 63. Suchý, 85. Kucharík -  66. Braciník, 67. Miroslav Kvaššay (11 m). Rozhodoval Pavlovič, ŽK: Švikruha – Valjent, M. Košút, 150 divákov.

N. DUBNICA: Kostka – Burdej, Švec, Žifčák (75. Králik), Kucharík, Maník, Ranuša (46. Marušinec), Švikruha, Držík, Smolka, Suchý (67. Grnja). ONDREJ MIŠECH

Častkovce – Beluša 0:1 (0:1)

Vedúce mužstvo sa vedenia ujalo gólom Mišutku už v 4. min po chybe obrany. V 12. min Sarrova krížna delovka skončila tesne vedľa Opatovej brány. V 38. min po rohovom kope hlavou trafil tyč Adamec. V 73. min Madrovu jedovku s námahou vyrazil Opat. V 84. min Madro vysunul Adamca, ale ten v samostatnom nájazde neskóroval, a tak si Beluša odniesla z Častkoviec víťazstvo.

Góly: 4. Mišutka, ŽK: Končitík, Husár, rozhodoval: Toběrný, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Sarr, Čechvala (75. Sládek), Osuský, Tuschel, Vlado (30. Ostrovský), Husár, Končitík, Madro, Adamec. Tréner: P. Meliš. PETER HALIENKA

Načítavam video...

Ostatné výsledky: Vrbové – Holíč 4:2 (2:0), Kanianka – Šimonovany 0:2 (0:2), Prečín – Boleráz 2:2 (0:1).

1. Beluša 29   20   5    4    63:33 65

2. Malženice    29   16   4    9    59:42 52

3. Šimonovany   29   15   5    9    48:30 50

4. Bánovce 29   14   6    9    52:33 48

5. Domaniža     29   14   6    9    53:49 48

6. Častkovce    29   14   5    10   47:35 47

7. N. Dubnica   29   13   3    13   43:50 42

8. Vrbové 29   11   8    10   53:55 41