Melčice-Lieskové brali body z Mn. Lehoty, šláger kola v Polianke bez gólov

Prehľad výsledkov VII. líg.

V šlágri VII. ligy juh chýbali góly. Polianka - Brestovec 0:0. V šlágri VII. ligy juh chýbali góly. Polianka - Brestovec 0:0. (Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

SEVER

Horňany – Tr. Teplá 1:3 (0:1)

Hostia sa vedenia ujali po pre Horňany nešťastnom góle v podaní Stupinského. Po prestávke udržali svoje víťazstvo a postupne navýšili skóre na 0:3 po zásahoch Bajzíka a Provazníka. Čestný úspech domáceho tímu zaznamenal v poslednej minúte Kostolanský.

Góly: 90. Kostolanský – 25. Stupinský, 77. Bajzík, 88. Provazník, rozhodoval: Malík, 100 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Bulejko, Hanus, Mladoš, Filin, Kostolanský, Masár, Korbel, Adamovič, Kuník, Brlej (Bosý, Fridrich, Podhorský)

TR. TEPLÁ: Kováč – Provazník, Tóth, Píža, Dorica, Frohn, Adamčík, Barinka, Gunár, Bajzík, Stupinský (Vozár, Blaho)

Skalka – Svinná 3:0 (1:0)

Zápas dvoch tímov z rôznych pólov tabuľky vyznel pre domáci tím. Už v 9. min poslal Skalku do vedenia jeden z najlepších zakončovateľov súťaže Malec. Ten istý hráč po prestávke pridal aj druhý gól, ktorý domáci tím ukľudnil. Kozmetickú úpravu na výsledku priniesla 67. min, keď Ješko uzavrel skóre na 3:0. Víťazstvo Skalky bolo plne zaslúžené.

Góly: 9. a 51. Malec, 67. Ješko, rozhodoval: Bečka, 50 divákov.

SKALKA: Bulejko – Podkopčan, Lakatoš, Švančárek, Vykopal, B. Cíbik, Ješko, T. Dúžek, Šumichrast, S. Dúžek, Malec(Vavruš, Vizváry, Trška)

SVINNÁ: Myšák – Strhársky, Košík, L. Vondra, Jawara, F. Krajčík, Gajdoš, Ševčík, Pavlus, Kovalíček, Krajčík (Š. Lobotka)

Drietoma – Dolná Poruba 3:0 (2:0)

Domáci sa súpera, ktorý momentálne figuruje na tretej pozícii v tabuľke nezľakli a predviedli raketový vstup do zápasu. Už v 4. minúte po krásnej akcii a výbornej finálnej prihrávke od Babrnáka sa nemýlil kanonier Michal Lacko. V 8. minúte centroval loptu dobre hrajúci Michal Hlísta a lopta prekvapila brankára a skončila v sieti. Od tohto momentu sa hra vyrovnala a striedali sa pekné akcie na jednej aj druhej strane, ale len po šestnástku. Do výraznejších šancí sa nedostávali ani hostia ani domáci. Na konci prvého polčasu sa zranil brankár domácich Masaryk a do druhého polčasu už domáci nastúpil s novým brankárom Andrejom Vargom, ktorý s prehľadom zatiahol roletu a druhý polčas s prehľadom vychytal všetko, čo bolo treba. Domáci hrali druhý polčas defenzívnejšie a vyrážali do rýchlych brejkov. Trénerovi vyšli všetky striedania, čo potvrdil aj navrátilec do zostavy Michal Ondruška, ktorý vybojoval hneď po striedaní jedenástku, ktorú s prehľadom premenil Babrnák. Zápas sa už potom len dohrával. Hostia sa celý zápas snažili kombinovať aj predvádzali peknú rýchlu kombináciu, ale domáca obrana tento krát s prehľadom všetko kontrolovala a body tak zaslúžene zostali doma.

Góly: 4. M. Lacko, 7. Hlísta, 80. Babrnák (11 m), rozhodoval: Čaja, 150 divákov.

DRIETOMA: Masaryk – Margetín, Hrčka, Šišovský, Gabrhel, Mikuš, M. Lacko, Babrnák, Hlísta, Kuzl, Holúbek (Ondruška, Baliak, Varga)

DOLNÁ PORUBA: Huňa – R. Kapko, Vlado, Ježík, Váni, M. Hamaňa, A. Suchý, Koteš, T. Hamaňa, J. Tvrdoň, M. Tvrdoň (Bližnák, D. Suchý, Ďuriš)

Mn. Lehota – Mel.-Lieskové 1:2 (0:0)

Na ťažkom podmočenom teréne sa hral podpriemerný futbal zodpovedajúci svojej úrovni. Viazla kombinácia, chýbali akcie, ktoré by prebrali uzimených divákov. Preto sa do kabín išlo za stavu 0:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci kúzlili jednu chybu za druhou, absentovala snaha, bojovnosť a hlavne domáce mužstvo hralo profesorsky. To vyústilo k vedeniu snaživých hosti na 2:0 po nepochopiteľných chybách domácich. Mníchovej Lehote sa podarilo znížiť na 1:2 po góle najlepšieho hráča domácich Nkokola. Avšak jeden hráč z domáceho mužstva je žalostne málo, preto si hostia odviezli z Lehoty všetky 3 body a treba dodať, že vzhľadom na predvedený výkon domácich úplne zaslúžene.

Góly: 77. Nkokolo – 71. Švec, 76. Minarech, rozhodoval: Svetkovič, 120 divákov.

MN. LEHOTA: Lehotský – M. Hrnčár, T. Laco, Bajzík, Nkokolo, Kňažek, Plichta, Honza, Mikušinec, E. Laco, Ďuráči (Krajčo, Dávidek, J. Ďuráči)

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Birás, Janigáč, Luprich, Žiška, Minarech, Kusenda, Štefák, Habdák, Matejovič, Mizerák (Špaček, Motyka, Švec)

Záblatie – Neporadza 3:1 (1:0)

V Záblatí sa predstavila Neporadza, s ktorou majú domáci v tejto sezóne dobrú bilanciu. V predchádzajúcich dvoch zápasoch strelili osemnásť gólov. Stretnutie začali domáci aktívnejšie a po menších náznakoch šancí sa ujali vedenia v 13. min gólom ukrajinského legionára Chubura. Prvý polčas ešte domáci útočníkom Antonom Fraňom nastrelili brvno a raz žrď, ale pohrozili aj hostia a nepodarilo sa im vyrovnať iba vďaka domácemu brankárovi. Druhý polčas začalo Záblaťania ležérnejšie. Hosťom nechali viac priestoru. Tí zaslúžene vyrovnali v 61. min, keď skóroval Begáň. Žolíkom domáceho trénera Fabuša bol útočník Gajdošík, ktorý po príchode na ihrisko dvomi gólmi v rozpätí dvoch minút upravil skóre na 3:1 a na domáce kopačky vlial pohodu. Záblatie zaslúžene zvíťazilo, aj keď ich súper zo spodných poschodí tabuľky potrápil.

Góly: 79. a 81. M. Gajdošík, 13. Chubur – 61. Begáň, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

ZÁBLATIE: Köszeghy – Kuzma, Žabár, J. Kováčik, Ševčík, Marček, Šťastný, Chubur, Mário Urban, Andrej Fraňo, Anton Fraňo (R. Minárik, Krištof, Gajdošík)

NEPORADZA: Bližňák – Kyselica, Begáň, Piršel, Matúš, Hošo, Mar. Richtárech, Uher, Ondráš, J. Richtárech, Tunega (Blaško, Púčik)

Brezová – Dolné Srnie 3:2 (1:0)

Od začiatku to bol pomerne dobrý, vyrovnaný zápas s viacerými príležitosťami na obidvoch stranách. Tri body získali nakoniec šťastnejší domáci hráči. V prvom polčase mal prvú šancu hosťujúci Vicena, potom sa strelami ani dorážkami gólovo nepresadili domáci Bzdúšek, Tomka, Potúček ani Michalička. V 29. min. poslal Brezovú do vedenia peknou strelou z priameho kopu Viktor Tomka – 1:0. Šancu na vyrovnanie malo Dolné Srnie v 31. min., keď po veľkom závare pred bránou vyrazil brankár Peter Maliarik niekoľko striel za sebou. Ku koncu prvého polčasu tempo hry upadlo, v jeho závere v čistej šanci prestrelil kapitán Bradlana Michalička. Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. V 49. min. po peknej akcii na ľavej strane Barbírik posunul loptu Michalovi Maliarikovi, ten spätnou prihrávkou našiel Tomku, ktorý po zemi skóroval – 2:0. O štyri minúty po prihrávke Tomku neuspel v samostatnom úniku proti hosťujúcemu brankárovi Petrovi Hargašovi M. Maliarik. Hostia sa prvýkrát radovali v 62. min., keď si po centrovanej lopte z pravej strany hlavou nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány obranca Toman – 2:1. Dolnému Srniu gól dodal chuť a snažilo sa vyrovnať. Domáci, ktorým po nútenom vyčerpaní všetkých troch striedaní už do prestávky v druhej časti dochádzali sily, bránili vedenie. No síl nazvyš už nemali ani hostia, ktorí nestriedali vôbec. Bradlanu však v 82. min. vyšla štandardná situácia, keď po rohovom kope Ľuboš Barbírik nechytateľnou hlavičkou zvýšil vedenie domácich na 3:1. Hostia sa nevzdávali a v 89. min. krásne trafil Jakub Ilenčík – 3:2. Záver sa ešte zdramatizoval, v nadstavenom čase domáci brankár P. Maliarik vyrazil strelu Kopunca, takže na výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: 29. a 49. Tomka, 82. Barbírik – 63. vlastný (Toman), 89. Ilenčík, rozhodoval: Soldán, 50 divákov.

BREZOVÁ: P. Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, D/brava, Žabka, Šlahor, Bzdúšek, Tomka, Kobliška, M. Maliarik (Sivák, Toman, Barbírik)

DOLNÉ SRNIE: P. Hargaš – Radoš, Kopunec, Mučaji, Ľ. Hargaš, Golecký, Vicena, R. Hejbal, Ilenčík, L. Bušo, Dobrik

Pobedim – Kálnica 2:0 (0:0)

V prvom polčase mal domáci tím niekoľko dobrých vysunutí za obranu hostí na nabiehajúceho M. Gona, gólová šanca sa však rodila len veľmi ťažko. Súper podal technicky vyspelý výkon, zodpovedajúci jeho postaveniu v tabuľke. To však akoby hnalo vietor do plachiet domácich, ktorý opäť pred svojimi fanúšikmi podali zodpovedný výkon – všetci ako jeden. Odmena musela prísť a prišla. Striedajúci Ján Toráč pozične skvele vyriešil brejkový súboj s obranou hostí a Lukáš Husár sa tak rútil do zakončenia. Bol faulovaný a z priameho kopu otvoril skóre Gabo Havrlent – 1:0. Kvalitný futbalový duel pokračoval až do konca stretnutia, v závere domáci po zásluhe korunovali svoje víťazstvo, priamy kop Petra Šišku z pravej strany napokon pohodlne doplachtil na vzdialenú odkrytú časť brány – 2:0.

Góly: 76. Havrlent, 88. Šiška, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

POBEDIM: Fuksa – Ľ. Gono, Pomajbo, Vavro, Krajčovič, Šiška, Husár, Havrlent, Kohutovič, M. Gono, Mikláš (J. Toráč)

KÁLNICA: J. Šicko – M. Bušo, M. Važan, Dedík, Mordin, Košťál, M. Hladký, M. Šicko, Bolech, A. Važan, Janega (Unčík, Ševčík)

Polianka – Brestovec 0:0

Do pekne zveľadeného športového areálu na zápas, ktorý sa hral mimoriadne v sobotu, zavítala do Polianky rekordná návšteva. Prišlo 210 priaznivcov, z toho tretina domácich, hostí a neutrálnych. Hostia zatiaľ neprehrali ani raz a domáci v trinástich zápasoch po sebe neokúsili porážku. Ani v tomto zápase nechcelo ani jedno mužstvo prehrať a zápas bol bojom o každú loptu s minimom gólových šancí. Remíza je spravodlivým vyústením diania na ihrisku. V prvom polčase niekoľko pokusov na oboch stranách skončilo mimo brány. Tie čo šli medzi tri žrde pozorní brankári zlikvidovali. V 11. min domácemu kapitánovi Černáčkovi loptu hosťujúci Vido vyrazil pred seba a dorážku M. Šimko poslal do jeho náručia. Tak isto i strela V. Šimka v 16. min skončila v jeho náručí. Domáci brankár Černák v 20. min tvrdú strelu Bruška vyrazil a obrana loptu poslal na roh. V druhom polčase sa boj o každú loptu ešte zvýšil. Keď v 62. min Farbák videl červenú kartu, Brestovčania sa nestiahli do obrany, ale snažili sa streliť gól. V tomto polčase sa ani jeden z tímov nedostával do streleckých pokusov, pretože obrany pracovali spoľahlivo. V samom závere boli bližšie k víťazstvu domáci, keď v 89. min Zmeko poslal spoza šestnástky tvrdú strelu k tyči, ale Vido robinsonádou zabránil istému gólu. V 90. min zase Černák vyrazil loptu do bezpečia. Domácim chýbalo niekoľko zranených hráčov a hosťom citeľne ich zranený ostrostrelec Mozolák. Príchodom do klubu TJ Tatran Polianka Jaroslava Zmeku (podpredseda klubu a vedúci mužstva) sa v polčasovej prestávke žrebuje tombola. Vyžrebované boli vstupenky a šťastní diváci získali hodnotné ceny. Boli to: šál Chelsea Londýn Pavol Nálepka z Brestovca, ďalšie ceny získali Michal Braniš, Ján Černáček, Ján Dúbrava a Marián Kunda (Kálnica). Bodaj by si aj v iných kluboch takto vážili divákov a mali taký fanklub, akým sa môže popýšiť Polianka, ktorý slušne povzbudzoval aj v tomto zápase.

Rozhodoval: Kurnický, ČK: 62. Farbák, 210 divákov.

POLIANKA: Černák – Gajdošík, Farkaš, Zmeko, Čmela, Černáček, M. Šimko, Kuba, Kovár, Horniak, V. Šimko (Chňupa)

BRESTOVEC: Vido – Malacký, Vrábel, Bakoš, Obuch, Gaža, Bruško, Farbák, Kučerák, Sládeček, Viselka (Švancara, J. Nemček, Luciak) VILIAM SOLOVIČ

Turá Lúka – Lúka 2:3 (1:1)

Hostia chceli domácim vrátiť jesennú prehru a podarilo sa im to. V 21. min síce otvoril skóre skúsený Šarudi, no Lúka ešte do polčasu vyrovnala po presnom zásahu Ondrisa. Lepší vstup do druhého polčasu mali opäť domáci, keď Turú Lúku do vedenia poslal Štermenský. V 54. min to bol však opäť Ondris, ktorý dorovnal skóre na 2:2. O všetkom napokon rozhodla 68. min, v ktorej sa presadil Fekete a zariadil hosťom dôležité tri body v boji o záchranu.

Góly: 21. Šarudi, 48. Štermenský – 39. a 54. Ondris, 68. Fekete, rozhodoval: Majcher, 50 divákov.

TURÁ LÚKA: Oravec – Žabka, Petrovič, Štermenský, Zverec, Šarudi, Poláček, Kročian, Babiar, Nečas, Duga (Holič, Mareček, Ťulák)

LÚKA: Krchlík – J. Jánošík, Buška, Haluza, Štipanitz, Fekete, I. Jánošík, Hoško, Mladý, Ondris, Talajka (Kriško)

Kostolné/St. Turá B – Bzince 3:1 (2:1)

Hneď od začiatku sa začalo obojstranne svižne so snahou útočiť. Domácim vyšla prvá vážnejšia akcia. Po prihrávke T. Bruška si na loptu nabehol Šimek a hlavou otvoril skóre. Hostia mohli o dve minúty vyrovnať, ale strela Heráka po peknej akcii skončila na tyči. Po faule na Straku sa kopal trestný kop a druhý gól domácich zariadil T. Bruško strelou ponad múr. Hostia hrali v útoku dobre a kombinačne a strelu Macha vyrazil Mazíny. Tretí roh hostí nad bránu zahlavičkoval Matejka. Trestný kop do domácej šestnástky znamenal zníženie, keď Bončo nechytateľne a zaslúžene znížil. V 40. min krížnu strelu Šimeka vyrazil brankár Suchý. Ten sa vyznamenal aj v závere polčasu, keď zlikvidoval gólovú hlavičku Straku a zneškodnil aj dorážku Šimeka. Na začiatku druhého polčasu Šimek sám na bránu, ale v obrovskej šanci strelil nad. O minútu mohlo byť vyrovnané. Ešte na jeseň hráč domácich Biháry prenikol, ale Mazíny sa vyznamenal. Celý druhý polčas sa hral výborný útočný futbal z oboch strán, ale obrany aj brankári boli neprekonateľní. V závere hrali Bzince vabank a nepresadili sa ani sériou rohových kopov. V poslednej minúte vyšla domácim kontra do otvorenej obrany a po akcii Šimeka vyrazenú loptu dorazil do brány striedajúci Bakoš. Pekný futbal sledovalo 110 divákov. Do zápasu zapadli aj rozhodcovia.

Góly: 5. Šimek, 19. Bruško, 90. Bakoš – 31. Bončo, rozhodoval: Kahúň, 110 divákov.

KOSTOLNÉ/ST. TURÁ B: Mazíny – Javor, Lukáč, Denk, Bruško, Šimek, Drahoš, Kolárik, Straka, Toráč, Otrubný (Beňo, Ľ. Baran, Bakoš)

BZINCE: Suchý – Poláček, Bončo, Horák, Málik, Rakovský, Macho, Skovajsa, Matějka, Herák, Biháry (Kucharovič)

Hrádok – Krajné 3:0 (0:0)

Domáce mužstvo, ktoré posledné tri zápasy prehralo zhodne 1:2, nastúpilo s novou dvojicou útočnikov. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, bližšie ku gólu však mali hostia, keď v 28. min výbornú strelu z priameho kopu Kucharovič vyrazil na roh. V 55. min mali hostia veľkú šancu, keď po chybe domáceho hráča Miškech išiel sám na bránu, Kucharovič jeho šancu zlikvidoval. V romedzí 60. až 70. min mali domáci dve príležitosti na skórovanie. Hlavička Šagáta ani strela M. Sevalda však v sieti neskončili. V 73. min predviedli domáci peknú akciu, keď z pravej strany ideálne zacentroval Štekel a Šagát hlavičkou otvoril skóre zápasu. V 83. min sa presadil výborne hrajúci M. Sevald a zvýšil na 2:0. V 87. min uzavrel skóre zápasu na 3:0 strelou Jurák, a tak sa domáci po troch tesných prehrách konečne tešili z víťazstva.

Góly: 73. Šagát, 83. M. Sevald, 87. Jurák, rozhodoval: Šišovský st., 100 divákov.

HRÁDOK: Kucharovič – Tekula, J. Sevald, Gábor, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Steinecker, Tomka, Trautenberger, Štekel (Šagát, Jurák)

KRAJNÉ: Michalík – Podmajerský, Miškech, Kostelný, Baranovič, Vavák, Škodáček, Klimek, Otrubčák, Osuský, Melicher (Lacho, Elíz, Tomka)

Tr. Bohuslavice – Potvorice 6:0 (4:0)

Za veľmi pekne diváckej kulisy prišlo do Bohuslavíc mužstvo zo dna tabuľky. Domáci chceli ukázať, že vedia zahrať aj proti slabším tímom a od prvej minúty sa s chuťou pustili do súpera. Zo začiatku si vypracovali niekoľko sľubných šancí, ktorým však chýbalo gólové zakončenie. Hostí však viackrát podržal Kerak, ktorý v bráne podal výborný výkon. Domáci sa nevzdávali a prišla ich silná trinásťminútovka, keď v rozpätí 25. až 38. min strelili štyri góly. Po zmene strán sa hostia nevzdávali a ukázali miestami pekný futbal, ale opäť to boli domáci, ktorí ešte dva razy udreli a uzavreli svoj strelecký potenciál na skóre 6:0. Do konca zápasu mali Bohuslavičania ešte niekoľko stopercentných šancí, kde však nechali vyniknúť Keraka. Pri odchode do kabín boli oba kolektívy odmenené potleskom. Po zápase sa domáci hráči poďakovali svojmu bývalému trénerovi Ľudovítovi Vavrovi, ktorý oslavoval v týchto dňoch životné jubileum 50 rokov.

Góly: 30. a 38. Hanták, 25. M. Zaťovič, 33. Krajčík, 50. Fraňo, 66. Gavalec, rozhodoval: Bušo, 150 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Salic, Sevald, Fraňo, P. Vavro, Trebatický, P. Zaťovič, Drahoš, M. Zaťovič, Gavalec (Kopunec, Vavro, Igaz)

POTVORICE: Kerak – Malo, Kacovský, O. Kubán, M. Kubán, Melicher, Janco, Gužik, Moravčík, Drozda, Pruša

1. Brestovec    22        17        5          0          96:20   56

2. Polianka       22        14        5          3          45:24   47

3. Kálnica        22        13        6          3          61:26   45

4. Brezová p/Br. 22     11        4          7          46:36   37

5. Turá Lúka    22        11        3          8          70:57   36

6. Kostolné/St. T.B      22        9          4          9          50:52   31