Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Sedem gólov v šlágri kola, Van Kessel už na čele kanonierov

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v predposlednom ligovom kole nad Žilinou presvedčivo 5:2. Strelecky sa zaskvel Gino Van Kessel, ktorý sa presadil štyrikrát.

Gino Van Kessel strelil štyri góly. Gino Van Kessel strelil štyri góly. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

AS Trenčín - MŠK Žilina 5:2 (3:1)
Trenčanom na začiatku zatlieskala plná tribúna k obhajobe majstrovského titulu a ruky im podali bývalé hviezdy z čias Jednoty. Na ihrisku šli od začiatku oba tímy naplno a bolo sa na čo pozerať. Pokiaľ chceli Žilinčania živiť šancu na Európsku ligu, potrebovali bojovať. Domáci tím bojoval ešte o pozíciu najlepšieho strelca súťaže pre Matúša Bera. V piatej minúte poslal prudký center Van Kessel a Gubovi chýbali centimetre, aby loptu poslal do siete. O šesť minút si v pokutovom území našiel miesto Van Kessel. Jeho tvrdú strelu dokázal Volešák vytesniť na rohový kop. Po ňom sa lopta dostala k Šulekovi, ktorý nechytateľne trafil ľavý horný roh – 1:0. O tri minúty loptu vybojoval Guba, Van Kessel priťukol loptu Berovi, no ten zblízka prestrelil bránu. A aby toho nebolo málo, v sedemnástej minúte nájazd Van Kessela pokryl Volešák. Hra sa na pár minút presunula do stredu ihriska a ani jednomu tímu sa nedarilo založiť súvislejšiu akciu. V 24. min tento úsek hry ukončil Van Kessel, keď si vychutnal obranu a do odkrytej brány pridal druhý gól Trenčína. Po pol hodine už bol rozdiel trojgólový. Bero prešprintoval Vavra a hoci mohol sám zakončiť, radšej prihral Van Kesselovi, ktorý už do opustenej brány pridal na 3:0. V 37. min sa presadil aj hosťujúci tím. Prudkú prihrávku do vnútra pokutového územia stečoval Špalek za Chovanov chrbát – 3:1. Žilinčania po góle ožili a kontaktný mal na hlave v 45. min po rohovom kope Králik. Trafil však iba brvno.

Výborný futbal pokračoval aj v druhom polčase. Žilinčania mohli hneď po prestávke streliť gól. Striedajúci Káčer vypracoval výbornú akciu so zakončením Haskiča, no Chovan bol na mieste. V 50. min sa podarilo domácemu tímu pridať štvrtý gól. Guba ponúkol loptu ako na podnose Van Kesselovi. Ten šancou nepohrdol a pomedzi Volešákove nohy upravil na 4:1. Vďaka hetriku sa dotiahol v tabuľke strelcov na prvého Bera s pätnásťgólovým nástrelom. Akcie sa striedali na oboch stranách a po jednej z nich mal Špalek na kopačke druhý gól. Reprezentačný gólman „dvadsaťjednotky“ si s jeho pokusom poradil. V 61. min pokračoval domáci gólostroj. Van Kessel potrestal chybu Králika a prehodil vybehnutého Volešáka. Už o minútu sa skóre menilo. Ofenzívne naladení Žilinčania znížili na 5:2, keď sa presadil strelou z rohu päťky Špalek. V 70. min sa opäť predviedol Van Kessel. Z rohu veľkého vápna napálil brvno žilinskej brány. Záverečné minúty priniesli ešte niekoľko zaujímavých šancí na oboch stranách, no ďalšie góly piatkový večer na Sihoti už nepriniesol.

Góly: 12. Šulek, 24., 31., 50. a 61. van Kessel - 38. a 63. Špalek. Rozhodoval: Pavlík. 2762 divákov

AS Trenčín: Chovan – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu (66. Koolwijk) - Lawrence - Guba (75. Bala), Bero (82. Jančo), Rabiu, Kalu - van Kessel

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro (57. Škvarka), Králik, Mazáň - Pečovský - Špalek, Diaz, Michlík (46. Káčer), Hlohovský (82. Mbah) - Haskič

HLAS TRÉNERA

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Som šťastný, že sme odohrali ťažký zápas. Spokojný som s piatimi gólmi a to sme ešte nepremenili veľa šancí. Myslím si, že z našej strany to bol najlepší zápas sezóny. Hráči sa dostávali do náročných situácii a vychádzali z nich kombinačnosťou. Boli úseky, kedy súper dominoval, ale my sme na ihrisku mali Van Kessela. Zápas mal vysoké parametre, bodaj by bolo viac takýchto. Ľudia by si ľahšie našli cestu na štadióny."