Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Trenčín po triumfe v pohári obhájil aj titul, na Slovane vyhral 4:0

Futbalisti AS Trenčín obhájili majstrovský titul vo Fortuna lige a úspešnú sezónu zakončili ziskom double

Trenčín si majstrovskú korunu za výkony počas celej sezóny zaslúži.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Futbalisti AS Trenčín obhájili majstrovský titul vo Fortuna lige a úspešnú sezónu zakončili ziskom double. V nedeľňajšom šlágri 31. kola najvyššej domácej súťaže triumfovali zverenci trénera Martina Ševelu na pôde konkurenčného ŠK Slovan Bratislava hladko 4:0 a odskočili svojmu rivalovi na nedostižných osem bodov.

Dva góly AS zaznamenal Gino Van Kessel, po jednom pridali Mitchell Schet a Christopher Udeh. Domáci prišli o reprezentačného kanoniera Róberta Vitteka, ktorý pre zranenie kolena musel už v priebehu prvého polčasu striedať. Trenčanom pribudne do klubovej vitríny druhá trofej pre majstra SR s názvom Esencia hry.

Jej slávnostné odovzdávanie sa uskutoční až v piatok 20. mája po poslednom ligovom zápase Trenčína so Skalicou. Po finálovom triumfe 3:1 nad "belasými" získal tím spod Čákovho hradu prednedávnom aj Slovenský pohár - Slovnaft Cup a napodobnil úspech z minulej sezóny, v ktorej tiež zaknihoval double. V lete bude reprezentovať slovenský futbal v 2. predkole Ligy majstrov 2016/2017,

Slovan bude rovnako ako vlani štartovať v predkole Európskej ligy UEFA. Miestenku v predkole EL si v sobotu po výhre 3:0 nad Dunajskou Stredou vybojoval aj Spartak Myjava, tretím do "partie" bude jeden z dvojice Spartak Trnava - MŠK Žilina.

Sumár - 31. kolo Fortuna ligy: ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:4 (0:2) Góly: 20. a 83. Van Kessel, 21. Schet, 90. Udeh, ŽK: Pliatsikas - Madu, Kleščík, Schet. Rozhodoval: Sedlák, 2847 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan: Mucha - Pliatsikas (69. Dielna), Saláta, Sekulič, Podaný - Scott (46. Crnkič), De Kamps - Kubík, Savičevič, Zreľák - Vittek (37. Milinkovič)

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Lawrence - Schet, Koolwijk (85. Udeh), Bero (68. Holúbek), Kalu (60. Maierhofer) - Van Kessel

O prvý vzruch sa postaral v 8. minúte Zreľák, ale hodil si dlhú loptu a Madu zahasil črtajúce sa nebezpečenstvo. Dve najlepšie slovenské mužstvá nastolili bojovný trend, nepridali však futbalovú krásu a tak sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. V 20. minúte však De Kamps trestuhodne stratil v strede poľa loptu a ponúkol brejk Trenčanom, ktorí ho zásluhou Bera s Van Kesselom dotiahli do gólového konca - 0:1.

Slovan sa nestačil spamätať a už o minútu prehrával 0:2, keď Schet na ľavom krídle prenikol až do šestnástky a "falšom" oklamal vybiehajúceho Muchu. Trenčania v rýchlom slede využili dve súperom darované šance a nabrali majstrovský kurz. V 28. minúte mohol vrátiť Slovan do hry Saláta, jeho hlavička však mierila do brvna a krížna strela Kubíka išla tesne vedľa žrde.

V 34. minúte Vittek po súboji s Kleščíkom zostal ležať na trávniku, pravdepodobne ho zradilo problematické koleno, a za aplauzu tribún tréner Papavasiliou musel svojho kapitána vystriedať.

Slovan vstúpil do druhého polčasu aktívne, ale Zreľák v dvoch šanciach neuspel. Trenčín mohol definitívne otupiť snahu súpera v 53. minúte, Lawrencea na zadnej žrdi však reflexívne vychytal Mucha.

"Belasí" sa snažili s nepriaznivým skóre niečo urobiť, v 67. minúte sa ocitol v tutovke Zreľák, Šemrinec však vytiahol bravúrny zákrok a ním zblokovaná lopta skončila len na hornej sieťke brány. Čas hral v prospech hostí, ktorí v 83. minúte po góle Van Kessela definitívne spečatili triumf.

V 90. minúte ešte striedajúci Udeh prekvapil ďalekonosnou strelou Muchu a stanovil na konečných 0:4.

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Sme šťastní. Je vždy veľmi ťažké obhájiť titul a nám sa to podarilo. Chlapci dnes do bodky splnili to, čo sme si povedali. Išli sme si na Slovan pre víťazstvo, s odhodlaním a mentalitou šampióna. Od začiatku zápasu sme mali jeden cieľ a počkali sme si na šance, ktoré sme premenili. Sme najlepší aj v dlhodobej súťaži a to je super pocit."

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!