Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Trenčín po triumfe v pohári obhájil aj titul, na Slovane vyhral 4:0

Futbalisti AS Trenčín obhájili majstrovský titul vo Fortuna lige a úspešnú sezónu zakončili ziskom double

Trenčín si majstrovskú korunu za výkony počas celej sezóny zaslúži.Trenčín si majstrovskú korunu za výkony počas celej sezóny zaslúži. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Futbalisti AS Trenčín obhájili majstrovský titul vo Fortuna lige a úspešnú sezónu zakončili ziskom double. V nedeľňajšom šlágri 31. kola najvyššej domácej súťaže triumfovali zverenci trénera Martina Ševelu na pôde konkurenčného ŠK Slovan Bratislava hladko 4:0 a odskočili svojmu rivalovi na nedostižných osem bodov.

Dva góly AS zaznamenal Gino Van Kessel, po jednom pridali Mitchell Schet a Christopher Udeh. Domáci prišli o reprezentačného kanoniera Róberta Vitteka, ktorý pre zranenie kolena musel už v priebehu prvého polčasu striedať. Trenčanom pribudne do klubovej vitríny druhá trofej pre majstra SR s názvom Esencia hry.

Jej slávnostné odovzdávanie sa uskutoční až v piatok 20. mája po poslednom ligovom zápase Trenčína so Skalicou. Po finálovom triumfe 3:1 nad "belasými" získal tím spod Čákovho hradu prednedávnom aj Slovenský pohár - Slovnaft Cup a napodobnil úspech z minulej sezóny, v ktorej tiež zaknihoval double. V lete bude reprezentovať slovenský futbal v 2. predkole Ligy majstrov 2016/2017,

Slovan bude rovnako ako vlani štartovať v predkole Európskej ligy UEFA. Miestenku v predkole EL si v sobotu po výhre 3:0 nad Dunajskou Stredou vybojoval aj Spartak Myjava, tretím do "partie" bude jeden z dvojice Spartak Trnava - MŠK Žilina.

Sumár - 31. kolo Fortuna ligy: ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:4 (0:2) Góly: 20. a 83. Van Kessel, 21. Schet, 90. Udeh, ŽK: Pliatsikas - Madu, Kleščík, Schet. Rozhodoval: Sedlák, 2847 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan: Mucha - Pliatsikas (69. Dielna), Saláta, Sekulič, Podaný - Scott (46. Crnkič), De Kamps - Kubík, Savičevič, Zreľák - Vittek (37. Milinkovič)

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu – Lawrence - Schet, Koolwijk (85. Udeh), Bero (68. Holúbek), Kalu (60. Maierhofer) - Van Kessel

O prvý vzruch sa postaral v 8. minúte Zreľák, ale hodil si dlhú loptu a Madu zahasil črtajúce sa nebezpečenstvo. Dve najlepšie slovenské mužstvá nastolili bojovný trend, nepridali však futbalovú krásu a tak sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. V 20. minúte však De Kamps trestuhodne stratil v strede poľa loptu a ponúkol brejk Trenčanom, ktorí ho zásluhou Bera s Van Kesselom dotiahli do gólového konca - 0:1.

Slovan sa nestačil spamätať a už o minútu prehrával 0:2, keď Schet na ľavom krídle prenikol až do šestnástky a "falšom" oklamal vybiehajúceho Muchu. Trenčania v rýchlom slede využili dve súperom darované šance a nabrali majstrovský kurz. V 28. minúte mohol vrátiť Slovan do hry Saláta, jeho hlavička však mierila do brvna a krížna strela Kubíka išla tesne vedľa žrde.

V 34. minúte Vittek po súboji s Kleščíkom zostal ležať na trávniku, pravdepodobne ho zradilo problematické koleno, a za aplauzu tribún tréner Papavasiliou musel svojho kapitána vystriedať.

Slovan vstúpil do druhého polčasu aktívne, ale Zreľák v dvoch šanciach neuspel. Trenčín mohol definitívne otupiť snahu súpera v 53. minúte, Lawrencea na zadnej žrdi však reflexívne vychytal Mucha.

"Belasí" sa snažili s nepriaznivým skóre niečo urobiť, v 67. minúte sa ocitol v tutovke Zreľák, Šemrinec však vytiahol bravúrny zákrok a ním zblokovaná lopta skončila len na hornej sieťke brány. Čas hral v prospech hostí, ktorí v 83. minúte po góle Van Kessela definitívne spečatili triumf.

V 90. minúte ešte striedajúci Udeh prekvapil ďalekonosnou strelou Muchu a stanovil na konečných 0:4.

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Sme šťastní. Je vždy veľmi ťažké obhájiť titul a nám sa to podarilo. Chlapci dnes do bodky splnili to, čo sme si povedali. Išli sme si na Slovan pre víťazstvo, s odhodlaním a mentalitou šampióna. Od začiatku zápasu sme mali jeden cieľ a počkali sme si na šance, ktoré sme premenili. Sme najlepší aj v dlhodobej súťaži a to je super pocit."

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.

Peter Steinecker

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.