Piatok, 23. júl, 2021 | Meniny má OľgaKrížovkyKrížovky

Kopaničiari vyhrali nad Dunajskou Stredou a sú súčasťou Európskej ligy

Zverenci trénera Norbert Hrnčára vyhrali dôležitý zápas. S tímom zo Žitného ostrova zvíťazili 3:0, vďaka čomu si poistili tretiu priečku v tabuľke. Je jasné, že v lete si zahrajú predkolo Európskej ligy.

Myjava už má istotu Európskej ligy. Myjava už má istotu Európskej ligy. (Zdroj: MARIÁN BAZALA)

Spartak Myjava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)

V súboji dvoch tímov z vrchnej polovice tabuľky ako prvý zamieril medzi tri žrde hosťujúci Ľupták v deviatej minúte. O dve minúty minul na opačnej strane ihriska Pekár z priameho kopu len tesne Tujvelovu bránu. V štrnástej minúte predviedli "kopaničiari" peknú kombinačnú akciu, Marček aj rozvlnil sieť, ale gól pre ofsajd neplatil. Potom sa hra odohrávala prevažne v strede poľa, až prišla 31. minúta, keď Beňov center našiel Pekára a ten z voleja poslal loptu nad bránu. Prešla však iba minúta a kapitán Myjavčanov už ďalšiu ponúknutú príležitosť využil – 1:0. Dunajská Streda pohrozila v 39. minúte, odrazená lopta sa po štandardnej situácií dostala k Ľuptákovi, ktorého krížna strela sa len tesne nezmestila do priestoru troch žrdí.

Po zmene strán najskôr preveril Tujvelovu pozornosť Machovec. V 53. minúte sa v sľubnej pozícii ocitol hlavičkujúci Živković, možnosť na vyrovnanie však nevyužil. O dve minúty udreli domáci hráči gólovo po druhý raz, Pekár prihral voľnému Bílovskému a ten sa nemýlil – 2:0. Hra sa prelievala zo strany na stranu, po hodine hry Černák aj prekonal Hrušku v domácej bráne, ale Machovec stihol loptu ešte pred bránkovou čiarou upratať do bezpečia. Výborný výkon potvrdil v 69. minúte Pekár, ideálne našiel pred bránou Marčeka, ktorý poslal myjavský Spartak do trojgólového vedenia – 3:0. Kopaničiari sa dostávali na dostrel Tujvelovej brány aj naďalej, v 76. minúte skončil Danielov pokus tesne nad bránou a s hlavičkou Machovca z 84. minúty si brankár hostí poradil. Myjava víťazstvom nad Dunajskou Stredou spečatila historický úspech a postúpila do predkola Európskej ligy.

Góly: 32. Pekár, 55. Bílovský, 69. Marček. Rozhodoval: Leško,   ŽK: Machovec - Pambou, Kwin, Ljubičič, Živkovič, 1259 divákov

MYJAVA: Hruška – Beňo, Ostojič, Machovec, Chovanec – Bílovský, Kóňa, Marček – Daniel (87. Copko), Pekár (90. Múdry), Sládek (76. Kolár)
DUN. STREDA: Tujvel – Živkovič, Ljubičič, Kwin, Pambou (49. Štepanovský) – Huk – Pačinda, Ľupták, Sarr (78. Straka), Polievka – Černák
HLAS TRÉNERA

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Z našej strany to bol veľmi slušný výkon. Z hráčov bolo cítiť odhodlanie, veľká túžba dnes potvrdiť postavenie. Dali sme tri krásne perfektné góly. Môžem povedať - vitaj Európska liga v Myjave."