Dohrávky 16. kola: Galapredstavenie Veľkej Hradnej

Prehľad výsledkov dohrávok 16. kola VI. ligy.

Veľká Hradná (v modrom) strelila Zamarovciam desať gólov. Veľká Hradná (v modrom) strelila Zamarovciam desať gólov. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ TIMOTEJ BULKO)

Tr. Jastrabie – Dolná Súča 2:3 (1:1)

Dohrávka 16. kola bola dôležitá pre oba kolektívy, pretože bojujú o udržanie sa v najvyššej oblastnej súťaži. Domáci tím strácal pred zápasom na svojho súpera päť bodov, čiže šlo prakticky o „šesťbodový“ zápas. V 11. min dostal Trenčianske Jastrabie do vedenia Bročko. Dôležitý moment prišiel v 27. min, keď domáci Doktor uvidel z rúk hlavného rozhodcu Baňára červenú kartu a domáci dohrávali zápas iba desiati. Dolná Súča presilovku využila tesne pred odchodom do kabín, keď na 1:1 vyrovnal Vasko. Bojovní domáci strhli vedenie na svoju stranu opäť. V 51. min D. Fodrek prekonal Martišku. Hostia v závere pritlačili a v 71. min vyrovnal Repa. O všetkom rozhodol prísne nariadený pokutový kop, ktorý na gól premenil deväť minút pred koncom zápasu Valaštín.

Góly: 11. Bročko, 51. D. Fodrek – 44. Vasko, 71. Repa, 81. Valaštín (11 m), ŽK: 2:2, ČK: 27. Doktor, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.

TR. JASTRABIE: J. Koreň – Jánošík, Doktor, D. Fodrek, D. Koreň (78. B. Šebaň), M. Šebáň, Kyselica, Žák (62. Makyda), Bročko (84. Žáčik), Glasa, M. Fodrek

DOLNÁ SÚČA: Martiška – Dobo (54. R. Hlávek), Mrázik, M. Hlávek, Trnavský, A. Pleva, Vendžúr (90. Sirotný), Repa, Vasko, Trúnek, Valaštín

Čachtice – Opatová 0:6 (0:0)

Ašpirant na postup Čachticiam nič nedaroval. Po nerozhodom prvom polčase sa po prestávke naplno rozbehol gólostroj v podaní Opatovej, ktorý sa zastavil v 82. min po presnom zásahu Čaju. Hostia si víťazstvo zaslúžili, no pre domáci kolektív je šesťgólová prehra až príliš krutá. Zápas bol inak slušný. Hlavný rozhodca nemusel udeliť ani jedno kartové napomínanie.

Góly: 49. Kováčik, 51. a 59. M. Zubo, 64. Moško, 72. Šubert, 82. Čaja, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Kahúň, 85 divákov.

ČACHTICE: Horváth – Trebatický ml., Udvorka (53. Puchý), Šumaj, Bobocký, Novotný, Šimo, Vráblik, Trebatický st., Remper (59. Sučanský), Habán

OPATOVÁ: Šlesár – T. Zubo, Kováčik, Vitko, Moško, Škultéty, Ferenčík (76. Kopčan), M. Zubo (79. Pollák), Šubert, Kompas (46. Havier), Čaja ROMAN PUCHÝ

Veľká Hradná – Zamarovce 10:1 (4:0)

Domáci sa vedenia ujali už v 3. min, keď skóre otvoril M. Ševčík. V 18. min zvýšil na 2:0 Gallo, keď najskôr z metra hlavičkoval T. Masára osamotený iba to tyče, ale na druhý raz už loptu upratal do siete. V 42. min po rýchlom brejku zvýšil Gallo na 3:0. V 44. min ďalší rýchly únik Galla zastavil brankár hostí za cenu faulu. Z nariadeného pokutového kopu zvýšil na 4:0 M. Ševčík. V 47. min unikol po krídle Baláž a s prehľadom upravil na 5:0. V 50. min asi z 35 m strelou prehodil hosťujúceho brankára M. Kováč a upravil stav na 6:0. V 54. min sa po rohu odrazila lopta na šestnástku k M. Ševčíkovi a ten strelou k tyči zvýšil na 7:0. V 58. min hlavou na 8:0 pridal T. Masár. V 73. min ďalším pekným lobom upravil už na 9:0 M. Ševčík. V 80. min po centri R. Straku zaokrúhlil skóre na 10:0 P. Kováč. V 83. min strelou uhla zaznamenal čestný úspech hostí Minárik a skorigoval na konečných 10:1.

Góly: 3., 45., 54. a 73. Ševčík (2. z 11 m), 18. a 42. Gallo, 51. a 75. M. Kováč, 48. Baláž, 58. Masár – 83. Minárik, ŽK: 2:5, rozhodoval: Kačička, 50 divákov.

VEĽKÁ HRADNÁ: Filo – Masár, Ježík, M. Kováč (67. P. Kováč), Jandák, Straka, P. Lobotka, K. Kováč (53. Masár), Gallo (58. Hečko), Ševčík, Baláž

ZAMAROVCE: Mikloš – Chudý, Poláček (53. Chudík), Minárik, Myslivec, B. Drienka, T. Drienka, Varga (63. D. Drienka), Dáv. Jančovič, Dan. Jančovič (69. Chupáč), Garaj JOZEF KYJAC

Horné Srnie – Nová Ves 1:3 (0:1)

V súboji najslabších mužstiev jarnej časti udreli hostia v 18. min, keď po rohu hlavičkoval do siete nekrytý Vrablic. V priebehu prvých dvadsiatich minút sa domácim zranili dvaja skúsení hráči Meščánek a Šimko. V 42. min nebezpečne z vnútra šestnástky zakončoval L. Naňák, no skóre sa nemenilo. Druhý polčas začali domáci aktívnejšie, no vážnejšia šanca prišla až v 60. min, keď pekný center M. Blaška zakončoval hlavičkou L. Naňák, no brankár Kunda jeho pokus bravúrne vyrazil. O minútu mohli hostia zvýšiť svoje vedenie, no Horný kryl pokus kapitána Siku. V 66. min hostia upravili na 0:2 po sóle Siku, ktorý prešiel celou polovicou ihriska a vyškolil domácu obranu. Skazu domácich dokonal v 74. min nekrytý Lacko, ktorý zakončil do odkrytej brány a upravil na 0:3. V 87. min ešte pohrozili hosťujúci hráči, no so strelou Ševčíka si brankár Horný poradil. V 90. min sa domácim predsa len podarilo znížiť, keď krížnou strelou T. Naňák upravil skóre stretnutia na konečných 1:3.

Góly: 90. T. Naňák - 18. Vrablic, 66. Sika, 74. Lacko, rozhodoval: Király, 50 divákov.

HORNÉ SRNIE: Horný – Šimák, T. Naňák, Meščánek, L. Naňák, Kumančík, Galko, Lukajka, M. Blaško, Šimko, B. Blaško

NOVÁ VES: Kunda – Vrablic, Nemšák, P. Jambor, Madara, Ševčík, Vatrt, Sika, Kačina, Ondreička, Lacko PAVOL ONDRÁŠEK

Kľúčové – Horná Súča 1:2 (0:0)

Za pekného počasia a perfektne pripravenom teréne začali lepšie hostia, ktorí spálili dve čisté gólové šance. Od 15 min prebrali iniciatívu domáci. Do polčasu si vytvorili tri vyložené šance, no tie zostali nevyužité. Po prestávke Kľúčové otvorilo skóre v 53. min Patkom. Hosťom sa o desať minút z ojedinelého protiútoku podarilo vyrovnať na 1:1 Kučerákom. Domáci si vypracovali ďalšie šance, ale Patka s Kenderom zlyhali, a tak prišiel nezaslúžený trest. V poslednej minúte zápasu po brejku a prihrávke Barteka prestrelil Macharu Ján Dohnan. Prehra je vzhľadom na priebeh zápasu pre domáci tím nezaslúžená.

Góly: 53. Patka – 63. Kučerák, 90. Ján Dohnan, ŽK: 3:0, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

KĽÚČOVÉ: Machara – Rajníček, Chudo, Kendera, Papiernik, P. Vavruš, M. Kiačik, Vydrnák (90. Pecháček), Štefánek (46. Kopačka), A. Kiačik (46. Patka), P. Kiačik

HORNÁ SÚČA: F. Seriš – Zemanovič, Guga (72. Hoťko), Š. Coník, M. Coník (46. Zvolenský), Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Jozef Dohnan, Kučerák (85. Bartek), Repa TOMÁŠ VYDRNÁK

14. Dubodiel    24        7          4          13        33:50   25

15. Tr. Jastrabie           24        5          6          13        27:50   21

16. Horné Srnie           24        4          2          18        26:75   14