Zaváhanie Záblatia, Kostolné skrotilo lídra

Prehľad výsledkov VII. líg.

Dolné Srnie zdolalo Potvorice 2:1. Dolné Srnie zdolalo Potvorice 2:1. (Zdroj: ŠK DOLNÉ SRNIE)

SEVER

Svinná – Tr. Teplá 2:5 (0:4)

Vo Svinnej sa predstavil ašpirant na postup do vyššej súťaže. Už v 11. min otvoril gólový účet a do konca polčasu zvýšil svoje vedenie o ďalšie tri góly na 0:4. V 14. min tomu prispelo i vylúčenie Lukáša Vondru. Na začiatku druhého polčasu oslabení domáci nevyužili viacero príležitostí na skórovanie. V 63. min a 65. min Patrik Krajčík znížil na 2:4, no posledné slovo mali hostia. V 87. min skóroval M. Balon a upravil na konečných 2:5 pre hostí.

Góly: 63. a 65. P. Krajčík – 11. Adamčík, 12. Barinka, 19. Stupinský, 22. a 87. Balon, ČK: 14. Vondra, rozhodoval: Otiepka, 150 divákov.

SVINNÁ: Mateáš – Košík, L. Vondra, F. Krajčík, Krpelan, Kovalíček, Jawara, Ševčík, Pavlas, P. Krajčík , Myšák (Lobotka, Gajdoš)

TR. TEPLÁ: Kováč – Tóth, Frohn, Píža, Dorica, Bajzík, Adamčík, Barinka, Gunár, Balon, Stupinský (Čupalka, Blaho)

Horňany – Dolná Poruba 1:2 (1:2)

Hostia sa ujali vedenia po chybách domácej obrany a hoci ešte do polčasu dokázali znížiť, po prestávke už nedokázali urobiť krok k bodom. Do zápasu nezapadol výkon rozhodcu Kutiša.

Góly: 38. Brlej – 15. Tvrdoň, 18. M. Hamaňa, rozhodoval: Kutiš, 40 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Mladoš, Filin, Ježík, Masár, Korbel, Adamovič, Bosý, Brlej (Fridrich, Podhorský, Kuník)

DOLNÁ PORUBA: Huňa – J. Suchý, Vlado, Uhlárik, P. Kapko, M. Hamaňa, A. Suchý, Bližnák, Ježík, Tvrdoň, R. Suchý (J. Suchý, Martinák, R. Kapko)

Skalka – Mel.-Lieskové 2:3 (1:0)

Skalka nastúpila bez strelca Maleca, no napriek tomu šla proti na zlepšujúcim sa Melčiciam-Lieskovému do vedenia. V 34. min sa presadil Šumichrast a keď po prestávke Ješko pridal na 2:0, všetci domáci priaznivci boli o troch bodoch presvedčení. Lenže silná desaťminútovka hostí ich vyviedla z omylu, keď Minarech, Mizerák a Matejovič otočili skóre v prospech hostí. Tí po prestávke predviedli sústredený výkon, za ktorý si zaslúžia pochvalu.

Góly: 34. Šumichrast, 53. Ješko – 71. Minarech, 79. Mizerák, 81. Matejovič, rozhodoval: Zelieska, 50 divákov.

SKALKA: Repa – Lakatoš, Országh, Švančárek, Vykopal, M. Cíbik, Ješko, T. Dúžek, Šumichrast, S. Dúžek, B. Cíbik (Vavruš)

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Birás, Janigáč, P. Habdák, Štefák, Minarech, Matejovič, Hanták, M. Habdák, Mizerák, Špaček

Drietoma – Neporadza 1:0 (1:0)

Šesťbodový zápas rozhodli domáci vo svoj prospech jediným presným zásahom, aj keď v prvom zápase mali viacero vyložených šancí, ktoré nedokázali premeniť. V druhom polčase to bola šachová partia z oboch strán, ktorú lepšie zvládli domáci, aj keď kvalita futbalu nebola po prestávke vysoká. Domáci si víťazstvo o gól zaslúžili, vzhľadom na to, že nepremenili veľké množstvo šancí.

Góly: 30. Kuzl, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

DRIETOMA: Masaryk – Zajac, T. Lacko, Gabrhel, Margetín, M. Lacko, Babrnák, Mikuš, Kuzl, Holúbek, Novotka (Filo)

NEPORADZA: Ďurech – Horváth, Kyselica, Begáň, Piršel, Púčik, Hošo, Mart. Richtárech, Ondrášk, J. Richtárech, Tunega (Mich. Richtárech)

Mn. Lehota – Záblatie 3:2 (2:1)

Domáci nastupovali na zápas s vedomím, že musia odčiniť minulotýždňový debakel v Trenčianskej Teplej, ale stál proti ďalší ašpirant na postup mužstvo Záblatia. Vstup do zápasu mali domáci raketový, keď v 3. min po priamom kope skončila lopta v sieti. V 7. min po dlhom výkope domáceho brankára Lehotského išiel sám na bránu Bajzík a prehodil brankára. V 10. min bolo 2:1, keď sa z úniku presadil Fraňo. Hostia začali byt aktívnejší, začali hrať rýchlejšie a vytvárali si gólové príležitosti. Hrozili najmä nestarnúcim Fabušom, ale domáci ich tlak ustáli. V druhom polčase diktovali tempo domáci a začali si vytvárať príležitosti. Paradoxne, boli to hostia, ktorí vyrovnali po priamom kope Marčeka. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a boli aktívnejší ako hostia, ktorí začali nakopávať lopty, ale domáca obrana si s tým výborne poradila. V 60. min potiahol loptu do šestnástky Tomáš Laco, obranca hostí ho sfauloval, ale píšťalka pána rozhodcu zostala nemá, čo prekvapilo všetkých prítomných. Pravda sa ukázala o päť min neskôr, keď sa lopta odrazila k striedajúcemu Denisovi Hrnčárovi a ten sa nepomýlil - 3:2. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo, keď Záblatie nevedelo dostať loptu do brány ani z dvoch metrov, a tak okúsilo trpkosť prehry po 13 zápasoch a výrazne si tým skomplikovali postupové ambície.

Góly: 3. M. Hrnčár, 7. Bajzík, 65. D. Hrnčár – 10. A. Fraňo, 53. Marček, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.

MN. LEHOTA: Lehotský – Ďurža, M. Hrnčár, T. Laco, Bajzík, Nkokolo, Kňažek, Krajčo, Plichta, Honza, E. Laco (D. Hrnčár, Alakša, M. Ďuráči)

ZÁBLATIE: Köszeghy – Fraňo, Žabár, Minárik, Ševčík, Marček, Šťastný, A. Fraňo, Gajdošík, Mário Urban, Fabuš (Shulha, J. Kováčik)

Brezová – Hrádok 2:1 (2:0)

V prvom polčase sa domáci Bradlan snažil o kombinačnú hru s častým zakončením, čo sa mu aj celkom darilo. Prvé dve šance Mareka Koblišku v 4. min. a Martina Žabku v 8. min. zneškodnil hosťujúci brankár Peter Kucharovič, podobne si poradil v 15. min. aj so strelou Michala Maliarika, ktorú vyrazil na roh. Po jeho zahratí a skrumáži pred bránou otvoril skóre Dušan Šlahor – 1:0. Domáci naďalej pokračovali v aktívnej hre a v 39. min. to bol znova Šlahor, ktorý volejom zvýšil na 2:0. Hrádok v prvých 45 minútach vôbec domácu bránu neohrozil. V druhej časti sa obraz hry začal meniť, do zápasu sa dostali aj hostia. V 60. min. pri odkope nastrelil domáci brankár Peter Maliarik atakujúceho útočníka hostí Šagáta a lopta len tesne minula bránku. Veľké problémy začal brezovskej obrane robiť práve vysoký Marek Šagát. Ten aj v 65. min. po dobre rozohratej štandardnej situácii nekrytý pri pravej žrdi hlavou znížil – 2:1. Hra Bradlana strácala na kvalite, svoju príležitosť nevyužil v 73. min. hlavou Marián Michalička a brankár hostí niekoľkokrát vychytal aj M. Maliarika. Hráči Hrádku cítili príležitosť vyrovnať, ale ich strely buď nenašli cieľ, alebo domácich viackrát podržal brankár P. Maliarik. V samom závere sa zákrokom zápasu postaral o to, že tri body zostali doma.

Góly: 15. a 39. Šlahor – 64. Šagát, rozhodoval: Hudec, 20 divákov.

BREZOVÁ: P. Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, Dúbrava, Žabka, Šlahor, Bzdúšek, Tomka, Kobliška, M. Maliarik (Barbírik, Osuský)

HRÁDOK: Kucharovič – Trautenberger, J. Sevald, Štekel, Jurák, Šimlovič, M. Sevald, Steinecker, Tomka, Šagát, Gestinger (Opet)

Pobedim – Polianka 2:2 (1:2)

Hymna domáceho tímu sa ako pogólovka prvýkrát ozvala už v 3. minúte. Priamy kop G. Havrlenta do siete usmernil P.Šiška – 1:0. V 11. minúte bolo vyrovnané, keď domáci fanúšikovia (ako aj nestranný divák) videli zrejme ofsajdovú pozíciu strelca V. Šimka – 1:1. Ďalšia hraničná situácia nastala v 28. min., kedy domáci avizovali spracovanie hostí rukou a následne T. Augustín zvýšil na 1:2. Rušné stretnutie pokračovalo aj v druhom polčase nožstvom dramatických situácií, hraničných zákrokov, či verdiktov. Záverečných 20 minút bolo bohatých na šance. Viacej na domácej strane, i keď tutovku hostí zachránil domáci gólman a kapitán na svojom mieste Miro Fuksa, ktorý už v pred tým v 70. minúte premenil nariadený pokutový kop – 2:2. A keďže aj na druhej strane sa brankár vyznamenal po výstavnej strele M. Krajčoviča pod brvno, stretnutie sa skončilo (zrejme spravodlivo) výsledkom 2:2. Domáci tím v závere skutočne siahal po víťazstve, ale povestná šťastena nedopriala tretí gól vsietiť. Fankluby oboch aktérov po zásluhe odmenili svojich hráčov potleskom za predvedenú bojovnosť a výkon.

Góly: 4. Šiška, 70. Fuksa (11 m) – 10. V. Šimko, 26. Augustín, rozhodoval: Mihalko, 100 divákov.

POBEDIM: Fuksa – Ľ. Gono, Pomajbo, Vavro, Krajčovič, Šiška, Sýkora, Havrlent, Mikláš, Herák, Kohutovič (Toráč)

POLIANKA: Černák – Gajdošík, Farkaš, Sládek, Zmeko, Černáček, M. Šimko, Eliáš, Kuba, Augustín, V. Šimko (J. Kováčiny, R. Kováčiny, Nižňanský)

Turá Lúka – Kálnica 2:4 (1:2)

Súboj skúsenosti s mladosťou vyhral hosťujúci kolektív. Hostia boli od začiatku pohyblivejší a už v 3. min ich poslal do vedenia Košťál. V 9. min síce vyrovnal Šterneský, ale ambiciózni Kálničania pridali ešte do polčasu vedúci gól. Po prestávke Janega upravil už na 1:3 a hostia si už víťazstvo postrážili. Hoci v 70. min to bol opäť Štermenský, ktorý vykresal iskierku nádeje pre Turanov. V záverečných minútach, kedy už domáci hrali vabank, o všetkom rozhodol mladý atlét Bolech a bolo 2:4. Víťazstvo hosťujúceho kolektívu bolo zaslúžené.

Góly: 9. a 70. Štermenský - 3. Košťál, 24. Mordin, 56. Janega, 89. Bolech, rozhodoval: Mazúch, 100 divákov.

TURÁ LÚKA: Oravec – Buček, Žabka, Petrovič, Štermenský, Šarudi, Viselka, Poláček, Kročian, Ťulák, Duga (Nečas)

KÁLNICA: J. Šicko – Bušo, Kukučka, Dedík, Mordin, Košťál, Marek Hladký, M. Šicko, Bolech, A. Važan, Janega (M. Važan, Šulej)

Kostolné/St. Turá B – Brestovec 1:1 (1:1)

Už v 2. min zahrával Brestovec trestný kop a strela Gaža skončila na brvne domácej brány. V 18. min domácim vyšla pekná akcia, Ľubo Baran vysunul dobre hrajúceho Denka, ktorý z krídla šiel sám na Vida a bezpečne ho prekonal. Hostia v 20. min zahrávali trestný kop a Bruško poriadne natiahol Mazínyho. V 33. min boli blízko domáci ku ďalšiemu gólu, Straka našiel v šestnástke Drahoša a jeho strela tesne minula Vidovu bránu. O päť minút sa Straka odhodlal k sólu, prenikol do šestnástky a sám pred Vidom, ktorý ale dobre vybehol, nedokázal hosťujúceho gólmana prekonať. Nedáš-dostaneš je otrepaná fráza, ale stále platí. Hostia o minútu mali možnosť priameho kopu a Bruško perfektnou strelou nedal Mazínymu šancu. Minútu pred koncom polčasu znova Straka vyzvŕtal obranu hostí, nabil Baranovičovi a ten poriadne preveril pripraveného Vida. Domáci aj v úvode druhého polčasu začali šancami. Strelu T. Bruška z trestného kopu Vido vyrazil. Na prekvapenie hrali Kostolanci s lídrom vyrovnanú partiu a vytvorili si dobré šance. Dva razy Baran ani Strakova strela nedokázali uspieť. Najmä Strakova tutovka z 10 m volala po góle. V stretnutí kvalitnej úrovne sa zrodila remíza i keď bližšie ku trom bodom boli domáci, ktorí mali viac vypracovaných šancí, ale buď Vido alebo nepresnosť v koncovke zapríčinili, že nevyhrali. Rozhodca Matúš rozhodoval sám a výkonom prispel ku kvalitnému stretnutiu.

Góly: 19. Denk – 39. Bruško, rozhodoval: Matúš, 80 divákov.

KOSTOLNÉ/ST. TURÁ B: Mazíny – O. Baran, Lukáč, Denk, Bartek, Bruško, Ľ. Baran, Javor, Drahoš, Straka, Baranovič (Toráč, Zámečník, Bakoš)

BRESTOVEC: Vido – Malečka, Malacký, Vrábel, Gálik, Gaža, Strnátka, Mozolák, Bruško, Kučerák, Viselka (J. Nemček, Obuch, Švancara)

Krajné – Lúka 6:2 (2:0)

Domáci sa presadili gólovo hneď dva razy v úvode, čo udalo tón celému zápasu, keď hostia chceli hrať futbal a zrovnať výsledok, no domáci vždy dobrými protiútokmi náskok zvýšili. Keďže boli Krajňanci vo finálnej fáze efektívnejší, zaslúžene zvíťazili.

Góly: Baranovič 3, Škodáček 2, Elíz- Fekete, Ondris

KRAJNÉ: Moravec – Podmajerský, Kostelný, Baranovič, Miškech, Melicher, Vavák, Lacho, Otrubčák, Tomka, Tížik (Elíz, Michalík, Macúch)

LÚKA: Krchlík – Jánošík, Buška, Hoško, Štipanitz, Fekete, Jánošík, Kriško, Mladý, Ondris, Talajka (Adamus, Žiška, Bednár)

Tr. Bohuslavice – Bzince 3:0 (2:0)

Do Bohuslavíc prišlo mužstvo zo stredu tabuľky, ktoré chcelo ukázať domácim že futbal hrať vie. Domáci tím sa nezľakol a do súpera sa pustil s vervou, z čoho vyplynuli dva rýchle góly, keď sa najskôr v 5. min a potom aj v 12. min presadil T. Sevald. Od tých chvíľ sa hra prelínala zo strany na stranu. Na domáceho kopačky sa však vkradla nervozita. Viazla im najmä prihrávka a koncentrácia na hru. Do druhého polčasu domáci po dohovore trénera vybehli s vyšším nasadením a odhodlaním navýšiť skóre vo svoj prospech a potešiť nemalú divácku kulisu. Postupne svoj tlak zvyšovali, ale nedokázali využiť niekoľko príležitostí. Hostia zbrane neskladali a podobne predviedli, že futbal hrať vedia. Nakoniec to boli domáci, ktorí udreli tretíkrát a už nepripustili vážnejšie komplikácie vo svojich zadných radoch a zahodili niekoľko zaujímavých šancí.

Góly: 5. a 12. T. Sevald, 72. P. Zaťovič, rozhodoval: Fabian, 150 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Salic, Sevald, Fraňo, P. Vavro, Trebatický, P. Zaťovič, Drahoš, M. Zaťovič (Igaz, Madara, Vavro)

BZINCE: Suchý – Horák, Bončo, Bača, Málik, Rakovský, Macho, Skovajsa, Matějka, Herák, Biháry (Poláček, Kucharovič)

Dolné Srnie – Potvorice 2:1 (1:1)

V prvom polčase sa domáci nevedeli dostať do hry. Hostia hrali umne a po rohovom kope otvorili skóre. Domáci po tomto momente pridali a zlepšili pohyb. Vyrovnali skóre zásluhou Hejbala st. Mali aj ďalšie šance, ale tie zostali nevyužité. Do druhého polčasu nastúpili Dolnosrňanci oveľa lepšie a len zásluhou brankára hostí skóre sa nemenilo. Avšak prišla 77. min a domáci zásluhou Goleckého dali zaslúžený víťazný gól. Nebyť hosťujúceho brankára Radka Keraka, zápas by bol rozhodnutý skôr. Chytil minimálne štyri čisté góly.

Góly: 24. Hejbal st., 77. Golecký – 20. Janco, ČK: 78. Pruša, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

DOLNÉ SRNIE:Hejbal ml. – Radoš, Poláček, Kopunec, Rehora, Hargaš, Petkov, Hejbal st., Bušo, Golecký, Ilenčík (L. Bušo)

POTVORICE: Kerak – Malo, Kacovský, L. Jambor, O. Kubán, Drozda, Pruša, Kaniščák, M. Kubán, Melicher, Janco

1. Brestovec    20        16        4          0          91:19   52

2. Kálnica        20        13        6          1          60:22   45

3. Polianka       20        13        4          3          43:23   43

4. Turá Lúka    20        11        3          6          67:49   36

5. Brezová p/Br. 20     9          4          7          34:34   31

6. Kostolné/St. Turá B 20        8          4          8          46:49   28