Horné Srnie do Kočoviec nepricestovalo

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Veľká Hradná (v modrom) vyhrala vo Veľkých Bierovciach. Veľká Hradná (v modrom) vyhrala vo Veľkých Bierovciach. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Trenčianske Jastrabie – Zamarovce 1:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase sa zrodila zaslúžená remíza, nakoľko šance si vypracovali obe mužstvá a výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku.

Góly: 90. Kyselica – 54. Daniel Jančovič, ŽK: 2:2, rozhodoval: Zigo, 50 divákov.

TR. JASTRABIE: J. Koreň - D. Fodrek, Doktor (75. Bročko), D. Koreň, Valko, Šebáň, Kyselica, Žák, T. Fodrek (82. Makyda), M. Glasa, M. Fodrek.

ZAMAROVCE: Mikloš - Chudý, Poláček, Minárik, Fraňo, B. Drienka, Varga, Dávid Jančovič, Garaj, Chudík, Daniel Jančovič. JÚLIUS GLASA

Dubodiel - Nová Ves nad Váhom 4:1 (1:0)

Domáci privítali súpera, ktorý na jar nezískal ani bod. Už od úvodu bolo jasné, kto bude diktovať tempo hry. Domáci zahadzovali šance ako na bežiacom páse. Skóre sa podarilo zmeniť až domácemu Červenému, ktorý dorážkou otvoril skóre zápasu. Hostia sa k bráne Dubodiela dostával iba sporadicky. Vyrovnať mohli z priameho kopu, no strela skončila len na žrdi. Druhý polčas začali domáci opäť aktívne a prakticky hneď z rozohrávky zahodili ďalšiu šancu. Po páde Žáčika bola pre domácich odpískaná penalta, ktorú Kúdela s prehľadom premenil. Domáci po tomto góle spálili ďalšie tri šance, čo ich vzápätí mrzelo, keďže Novej Vsi sa podarilo skorigovať po chybe obrany domácich. To Dubodiel nezlomilo a jeho hráči pokračovali v aktívnej hre. Na 3:1 zvyšoval zblízka Kúdela a skóre zápasu uzatvoril umiestnenou strelou Malec. Hostia mohli prehrať aj vyšším rozdielom, avšak výbornými zákrokmi ich podržal brankár a ďalšie dobré šance domácich skončili i z dobrých pozícii vedľa. Hra Dubodiela sa v posledných zápasoch zlepšila, no treba ešte popracovať na premieňaní šancí.

Góly: 56. a 71. Kúdela (prvý z pokutového kopu), 27. Červený, 77. Malec – 63. Kačina, ŽK: 1:3, ČK: 72. Maco (N. Ves) po dvoch žltých kartách, rozhodoval: Čaja, 100 divákov.

DUBODIEL: Mar. Petrík – Červený (71. S. Petrík), L. Petrík (89. V. Petrík), M. Kováč, Mat. Petrík, Žáčik, Kúdela, Trnčák, Knoll, Scheer (81. T. Petrík), Malec.

NOVÁ VES n/V: Kunda - Šimončič, Nemšák, P. Jambor (50. I. Jambor), Maco, M. Ševčík, Korytina, Vrablic, Kačina, Vatrt, Lacko. MARIÁN PETRÍK

Bošáca – Ľuborča 1:1 (1:0)

Už v 6. min unikol po pravej strane Samotný, no pred šestnástkou mu došli sily a hosťujúci obranca ho zblokoval. V 8. min Ochodnický pekne vystrelil a brankár Husár reflexívne zasiahol. V 9. min opäť únik Samotného bol zakončený strelou do žrde. V 26. min prenikajúceho Naňáka vychytal brankár Svoboda. V 27. min kopali domáci roh a Berova hlavička skončila na brvne brány hostí. O dve minúty nasledoval rýchly únik Samotného, jeho zakončenie však skončilo tesne vedľa brány. Hostia sa väčšinou dostávali iba po šestnástku domácich. V 34. min domáci pohrozili strelou Kozica a Husár opäť s námahou loptu vytlačil na roh. V 42. min faulovali hostia v šestnástke Helíka a nariadenú jedenástku Bako premenil na vedúci gól. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, v 51. min po druhom rohovom kope usmernil loptu do siete domácich Matejka. Hostia vycítili šancu, hru celkom vyrovnali a domáci sa čím ďalej tým ťažšie dostávali pred bránu Ľuborče. V 76. min priamy kop Vavra letel tesne nad Husárovu bránu. V 87. min zahrával Pavol Kusenda priamy kop, od múru odrazená lopta poslala hostí do rýchleho brejku, po ich strele sa však dobre ukázal brankár Svoboda a prudkú strelu hostí na dvakrát chytil. Nakoniec sa zápas skončil remízou, čo môže domácich mrzieť po ich nepremenených gólových šanciach v prvom polčase.

Góly: 42. Bako (pokutový kop) – 52. Matejka, ŽK: 2:2, rozhodoval: Maraz, 100 divákov.

BOŠÁCA: Svoboda - Macejka, P. Kusenda, Vavro, Bero, Kozic (67. Mizerák), Bako, Helík, Ochodnický, P. Kostelan (79. Janega), Samotný.

ĽUBORČA: Husár - Bahno, Sabadka, Schwandtner, Rajníček, Machara, Matejka (89. Vašíček), Mihalik, Patka, Naňák, Belko. MARIÁN KOPUNEC

Čachtice - Horná Súča 3:5 (1:4)

Domáce mužstvo nastúpilo na tento zápas bez troch kľúčových hráčov. Úvod zápasu vyšiel domácim, keď v 5. min Peter Šumaj z 30 metrov nechytateľne trafil k žrdi. V ďalšom priebehu sa však ukázala zohratosť hosťujúceho mužstva, ktoré štyrmi gólmi v prvom polčase rozhodlo zápas vo svoj prospech. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom ukázať fanúšikom, že vedia hrať futbal a túto časť sa im podarilo vyhrať 2:1, keď góly strieľali opäť Peter Šumaj a Daniel Imriška. V dôležitom zápase hosťujúce mužstvo zaslúžene vyhralo.

Góly: 5. a 71. Šumaj, 79. Imriška – 11. a 63. Ján Dohnan, 15. a 38. Brandis, 41. Pavol Dohnan, ŽK: 0:0, rozhodoval: Hruda, 50 divákov.

ČACHTICE: Horváth (46. Remper) - M. Trebatický, Udvorka, Jánsky (46. Imriška), Šumaj, Bobocký, Novotný, Herák, Šimo, Baláž (82. Vráblik), Balala.

H. SÚČA: Orságh (5. F. Seriš) – Zemanovič (66. Guga), Š. Coník, Brandis, Ján Dohnan, P. Dohnan (71. Bartek), Blaho, Jozef Dohnan, M. Coník, Repa, Zvolenský. ROMAN PUCHÝ

Dolná Súča – Kľúčové 2:1 (1:1)

V 9. min po faule hosťujúceho hráča na prenikajúceho Patrika Trúnka sa kopala penalta, ktorú Gajdošík s prehľadom premenil. V 15. min mohlo byť 2:0, ale Trúnek prestrelil. V 23. min po ruka Mrázika kopali penaltu aj hostia a premenili ju na vyrovnanie – 1:1. Do prestávky si už mužstvá potom nevypracovali vážnejšiu šancu, a tak sa prvý polčas skončil nerozhodným výsledkom. V 50. min pohrozili hostia z priameho kopu, ale Martiška dobre zasiahol. V 57. min pekná strela A. Plevu mierila tesne nad. V 60. min prišla ďalšia veľká šanca domácich, ale Trnavský hlavičkoval vedľa. V 69. minúte boli domáci za snahu odmenení gólom na 2:1, keď sa presadil Patrik Trúnek. Domáci sa snažili pridať aj tretí gól, ale svoje šance už nevyužili. Dolná Súča si výsledok ustrážila a zaslúžene vyhrala.

Góly: 9. Gajdošík (pokutový kop), 69. Trúnek – 23. P. Kiačik (pokutový kop), ŽK: 2:5, rozhodoval: Ježík, 150 divákov.

D. SÚČA: Martiška - Mrázik, M. Hlávek, Trnavský, A. Pleva, Gajdošík, Vendžúr (88. Kramár), Repa (60. R. Hlávek), Vasko, Trúnek (77. Panák), Valaštín.

KĽÚČOVÉ: Rajníček - Chudo, Petrúšek, Papiernik, M. Kiačik, Vydrnák, Patka, Štefánek, A. Kiačik, Pecháček (74. Kendera), P. Kiačik. JAKUB MARENČÁK

Načítavam video...

Opatová nad Váhom – Očkov 5:3 (3:0)

Do Opatovej prišlo dobre pripravené mužstvo Očkova a už v 7. min vyskúšal domáceho brankára Šlesára hlavičkou Ščepko. Hostia hrozili aj ďalej, čo robilo problémy v zadných radoch domácich. V 21. min vyšla akcia domácim - na center Vitka si nabehol nevysoký Moško a otvoril skóre na 1:0. Po centri Škultétyho a peknom spracovaní Šuberta chýbali jeho strele iba centimetre, aby lopta skončila v sieti. V 28. min si na Zubov center cez šestnástku nabehol Šubert a pohodlne zvýšil na 2:0. V 34. min po zlom odkope hosťujúceho hráča sa dostal pred brankára Trebatického Ferenčík, ale s jeho slabou strelou si hostia poradili. V 40. min bol pri lopte najbližšie Šubert, a keďže mu chutí strieľanie gólov, ponúknutej šance sa nezľakol a zblízka zvýšil na 3:0. Druhý polčas sa hral väčšinou v strede ihriska s nespočetným množstvom osobných súbojov, na čo doplatil Erik Kompas úderom do tváre. V 66. min po prieniku Moška a jeho centri do prázdnej bránky doklepával Škultéty na 4:0 pre domácich. Potom chyboval domáci obranca Hájek, ktorému unikol Ščepko, ten prihral pred bránku Suchánkovi, ktorý v 72. min znížil na 4:1. O tri minúty neskôr už bolo 4:2, keď sa s prispením domácich presadil Ščepko. V šoku zostali domáci hráči v 80. minúte, keď nevystúpili proti Koritinovi a následne Gažo upravil na 4:3. V 86. min vysunul Šubert Zuba a ten po sóle upokojil domácich hráčov aj fanúšikov, keď strelil gól na konečných 5:3. Hostia sa ukázali ako vyspelé a húževnaté mužstvo, ktoré nerezignovalo ani za nepriaznivého stavu, ale domáci tím s túžbou po víťazstve a podporovaný skvelými fanúšikmi si víťazstvo nenechal ujsť.

Góly: 28. a 40. L. Šubert, 21. Moško, 66. Škultéty, 86. M. Zubo – 72. Suchánek, 75. Hájek (vlastný gól), 80. Gažo, ŽK: 0:1, rozhodoval: Király, 150 divákov.

OPATOVÁ n/V: A. Šlesár - Bella, T. Zubo, Kováčik, Vitko, Havier, Moško (89. J. Šlesár), Škultéty (67. Hájek), Ferenčík (46. Kompas), M. Zubo, L. Šubert.

OČKOV: Trebatický - Drahno, Mečiar, Ondrášek, Duchoň, Jurčo, Augustín (53. Suchánek), M. Ščepko, Gažo, Gono, Koritina. ĽUBOMÍR LIŠKA

Veľké Bierovce / Opatovce - Veľká Hradná 1:2 (0:1)

Domáci privítali v 24. kole súpera z čela tabuľky. Ako prví si vypracovali nebezpečnú akciu hostia, Andrej Masár v sľubnej šanci stroskotal na domácom brankárovi. O pár minút napálil brvno z priameho kopu Marek Ševčík a po tomto momente prišlo neúrekom šancí na strane domácich. V 13. minúte zatiahol loptu Lukáš Breznický a spoza šestnástky aj vypálil, ale dobre zasiahol hosťujúci brankár. V 18. minúte podobná situácia - Tomáš Sivák zobral loptu, tvrdo vypálil, ale hosťujúci brankár znova s vypätím všetkých síl loptu vyrazil. V 25. minúte obrovská šanca na strane domácich, Tomáš Ondrášek sa vybral dopredu, krížne hľadal pred bránou Lukáša Breznického, ktorému chýbali ku gólu len centimetre. V 40. minúte Marek Ševčík zahrával rohový kop a loptu do siete dorazil po skrumáži Jakub Gallo - 0:1. V druhom polčase sa snažili domáci rýchlo vyrovnať, ale prekazilo im to šikovné sólo najlepšieho strelca ligy Mareka Ševčíka v 47. minúte - 0:2. V 54. minúte rohový kop domácich - Juraj Mercek hlavou najskôr zamestnal hosťujúceho brankára, ktorý loptu vyrazil znova pred Juraja Merceka a ten znížil na 1:2. Po tomto góle prevzali hru do rúk domáci, vytvorili si výborné šance. V 57. minúte Tomáš Sivák našiel Lukáša Breznického, ktorého vychytal neuveriteľným spôsobom Maroš Ševčík. V 60. minúte tlak domácich a ďalší roh, Peter Bulko z hranice jedenástky prepálil bránu. V 65. minúte vystrelil z 30 metrov Tomáš Ondrášek, hosťujúci gólman opäť vyrazil na roh. V 70. minúte štandardná situácia pre domácich, Aleš Viršinský poslal loptu na Tomáša Siváka, ktorého vychytal exportným zákrokom Maroš Ševčík. V 80. minúte napálil Tomáš Sivák do žrde, lopta sa odrazila na Ľuboša Zhaňača, ktorý netrafil odkrytú bránu hostí. V 90. minúte skúšal centrovať Michal Svatík na Lukáša Breznického, ktorý trafil len bočnú sieť. Hral sa futbal veľmi kvalitnej úrovne, domáci si prehrať nezaslúžili a hostia môžu ďakovať svojmu brankárovi Marošovi Ševčíkovi, ktorý im vychytal tri body.

Góly: 54. Mercek – 40. Gallo, 47. Marek Ševčík, ŽK: 2:3, rozhodoval: Tarabus, 120 divákov.

V. BIEROVCE-OPATOVCE: Ondrášik – M. Sivák, Žúži, Mercek, Zhaňač, Ondrášek, Breznický, Viršinský, P. Bulko (89. Pazúr), Horňák (14. T. Sivák), Svatík.

V. HRADNÁ: Maroš Ševčík – Ježík (68. Martin Kováč), Michal Kováč, Masár (85. Jankovič), P. Lobotka, Ľ. Lobotka, Gallo (89. Hečko), Baláž, Straka, Hilčík, Marek Ševčík. TIMOTEJ BULKO

14. Dubodiel    24        7          4          13        33:50   25

15. Tr. Jastrabie           23        5          6          12        25:47   21

16. Horné Srnie           23        4          2          17        25:72   14