Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Tr. Teplice (v tmavom) strelili Častkoviam štyri góly. Tr. Teplice (v tmavom) strelili Častkoviam štyri góly. (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Bánovce - Šimonovany 0:3 (0:0)

Kto nebol na tomto zápase, tak neuverí. Domáci mohli vyhrávať 5:0, miesto toho prehrali 0:3. Domáci začali náporom a už do 25. minúty mohlo byť po zápase. Olejov priamy kop vyrazil hosťujúci brankár Gramblička. Následne Líška z piatich krokov prestrelil prázdnu bránku, gólové strely Oravca a Turoňa vychytal opäť brankár hostí. Domáci tlak narastal, Oravec v tutovke opäť nechal vyniknúť brankára hostí. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku, Kosiba s Líškom ale zahodili ďalšie dve vyložené šance. Potom sa však akoby obrátila karta a hostia z náhodnej akcie kopali priamy kop. Z neho sa presadil Miro Oršula – 0:1 a na domácich akoby padla deka. Hostia z podobnej situácie ako pri prvom góle zvýšili na 0:2. Vzápätí na druhej strane Oravec triafa brvno. Aby to pre domácich nebolo málo, v poslednej minúte ešte Baláška dokonal skazu domácich – 0:3. Bánovce odohrali veľmi smolný zápas, ale futbal sa hra na góly, nie na šance. Hostia vyťažili z minima maximum.

Góly: 76. Miro Oršula, 84. P. Jakubík, 90. P. Baláška. R Škadra, 300.

SPARTAK: Bohunský – Škultéty, Turoň (46. Marko), Oravec, Mrocek, Líška, Kosiba, Bodocký, Olej (70. Mášik), Gajdošík, Szabó.

Tr. Stankovce – Vrbové 3:0 (0:0)

Začiatok zápasu bol obojstranne opatrný, mužstvá sa len rozohrávali, pričom o niečo aktívnejší boli hráči Tr. Stankoviec. S pribúdajúcimi minútami získali hráči Tr. Stankoviec územnú prevahu a hralo sa väčšinou na polovici Vrbového. Prvú šancu mal v 17. min. Sedláček, ale Valovič sa nenechal prekvapiť. V 19. min. po rohovom kope pred voľným Takáčom stihol zasiahnúť obranca. V 20. min. po samostatnej akcii vyskúšal pozornosť brankára Ančic. V 22. min. sa do šance prekľučkoval Antošík, ale Valovič jeho strelu bravúrne vyrazil na roh. Vzápätí po rohu bol v šanci Takáč, ale neuspel. V 29. min. založil akciu Antošík, prihral Sedláčkovi, ten sa predral do šestnástky, ale jeho prihrávku nedokázal Záhumenský zúžitkovať. V 41. min. sa dostalo do ojedinelej šance Vrbové, ale Zelenayova prudká strela tesne minula ľavú tyč Zemanovičovej brány. V 45. min. bol v šanci Záhumenský, ale Valovič mu šancu zneškodnil.

Aj v druhom polčase sa hral podobný futbal ako v prvom. Tr. Stankovce pokračovali v dobíjaní súperovej brány a Vrbové sa viac zameralo na obranu, pričom ale hráči využívali každú príležitosť na ohrozenie domácej brány. V 50. min. bol v akcii Sedláček, ale jeho prihrávku na Ančica stihol obranca zblokovať na roh. V 54. min. bol v sólovej akcii Záhumenský, jeho gólovú strelu však Valovič vystihol. V 62. min. bol v akcii Škvarka, brankár loptu vyrazil a následná Ančicova dorážka išla mimo brány. V 63. min. bol v úniku Polek, ale strela mu nevyšla. Hráči Tr. Stankoviec naďalej pokračovali v snahe streliť gól, chýbalo však presnejšie zakončenie. V 68. min. bol v dobrej streleckej príležitosti Škvarka, ale obranca mu strelu zblokoval. V 70. min. bol po druhej žltej karte vylúčený hráč Vrbového Kurinec. V 75 min. bol v dobrej streleckej príležitosti Záhumenský, ale Valovič bol pozorný. Kapituloval však v 77. min., keď ho presne umiestnenou strelou prekonal Antošík – 1:0. V 84. sa skvelou kopacou technikou prezentoval Ančic, keď nádhernou strelou rozvlnil sieť za Valovičom – 2:0. To ešte nebolo všetko a v 86. min. dal o sebe vedieť kanonier Polek, keď netradične hlavou v páde uzavrel skóre zápasu 3:0. Tr. Stankovce boli v zápase lepším mužstvom a po dlhých mesiacoch sa zaslúžene mohli radovať z domáceho víťazstva.

Góly: 77. Antošík, 84. Ančic, 86. Polek, ŽK: Bulko – Kurinec, Spál, ČK: 70. Kurinec, rozhodoval: Čulák, 150 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Škvarka, Bulko, Barčiak (88. Čibík), Takáč, M. Sedláček (60. Polek), Puna (71. Blažej), Ďanovský, Záhumenský, Ančic. Tréner: R. Pevný. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Tr. Teplice – Častkovce 4:0 (0:0)

Trestami zdecimované Teplice, ktorým stále chýbalo 5 hráčov základnej zostavy, privítali doma v oblastnom derby rozbehnuté Častkovce. V prvom polčase bola hra vyrovnaná a šancí bolo minimum na obidvoch stranách. Do druhého polčasu nastúpili domáci s väčšou snahou po góle a v 47. minu po nádhernej Šikovej prihrávke prekonal Jambor hosťujúceho gólmana. V 59. min potom Haško „obalovačkou“ postavil brankára Častkoviec do role štatistu. Potom prišli prvé svetlé okamihy teplického Beláka, ktorý si odkrútil životnú premiéru v bráne mužského futbalu a podržal domácu obranu. V 73. min Verchola zvýšil po rohu na 3:0 a o dve minúty neskôr Jančovič korunoval svoj slušný výkon gólom na konečných 4:0. V závere ešte párkrát podržal Tepličárov domáci debutant v bráne, a keďže ho neprekonal ani Madro z penalty, tak si môže zaknihovať prvú nulu v živote. Zostávať len dúfať, že nebude posledná.

Góly: 47. Jambor, 59. Haško, 73. Verchola, 75. Jančovič, ŽK: Krivda, Jančovič, rozhodoval: Hužovič, 100 divákov.

TR. TEPLICE: Belák – Krivda, Jančovič (81. Šebík), Jambor, Verchola (89. Bubenko), Bretschneider, Šiko, Beňo, Michalík, Haško, Puček. Tréner: J. Ružička.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Čechvala (64. Ostrovský), Gono (64. Sarr), Osuský, Končitík, Husár (79. Halás), Tuschel, Adamec, Madro, Vlado. Tréner: J. Madera. JAROSLAV RUŽIČKA

Načítavam video...

Jaslovské Bohunice – Nová Dubnica 1:2 (0:1)

Novému trénerovi domácich Patrikovi Maronovi premiéra nevyšla. V prvom polčase diváci príliš futbalovej krásy nevideli. Domáci sa príliš nepohybovali a hostia zasa stáli v pozornom defenzívnom bloku a hrozili iba z brejkov. Nakoniec sa Nová Dubnica dočkala gólu z ničoho, keď Sekerovu malú domov vystihol Suchý, obišiel brankára a bolo 0:1. V druhom polčase domáci zvýšili obrátky v snahe o vyrovnanie. Ale po ďalšej hrubej chybe dával Žifčík z brejku na 0:2. Domácim pomohol príchod Pavlíka a hostí zatlačili do vlastnej šestnástky, z čoho pramenilo zníženie Dokom. Vyrovnanie mal v závere na nohe Pavlík, ale Kostka svojich podržal.

Góly: 88. Doka – 33. Suchý, 71. Žifčk. R. Darnadi, ŽK: Chalány, Doka – Maník, Ranuša, Držík, Žičák, 150 divákov.

N. DUBNICA: Kostka – Burdej (73. Marušinec), Švec, Žifčák, Behan (63. Králik), Ranuša, Maník, Držík, Smolka, Lendvay, Suchý (81. Tadlánek). Tréner M. Ranuša.

Ostatné výsledky: Partizánske - Prečín 4:1 (2:0), Domaniža – Beluša 3:0 (0:0), Boleráz – Holíč 2:1 (1:0), Malženice – Kanianka 6:2 (2:0). Dohrávky: Vrbové – Jaslovské Bohunice 3:2 (2:2), Malženice – Beluša 1:3 (0:2).

1. Beluša 24   17   4    3    55:27 55

2. Malženice    23   13   4    6    52:32 43

3. Šimonovany   24   12   4    8    38:24 40

4. Častkovce    24   12   4    8    40:32 40

5. Domaniža     24   11   6    7    42:41 39

6. Bánovce 24   11   5    8    42:30 38

7. Vrbové 24   10   8    6    43:41 38

8. Tr. Teplice  24   11   3    10   49:39 36