Tr. Teplá späť na čele, Brestovec po prestávke nadeľoval

Prehľad výsledkov VII. líg.

(Zdroj: MŠK LÚKA)

SEVER

Dolná Poruba – Svinná 3:2 (2:2)

Domáci tím chcel po sérii neúspešných výsledkov zabrať proti tímu z dna ligovej tabuľky naplno. Lepší úvod zápasu však zaznamenala Svinná. Najskôr Myšák v 19. min a potom Patrik Krajčík v 32. min naklonili misky váh na stranu hosťujúceho tímu. Dolná Poruba sa však nezľakla a ešte do polčasu dvoma rýchlymi gómi v podaní P. Suchého a Daška dokázala vyrovnať stav zápasu. Po prestávke bol domáci tím aktívnejší, čo spečatil víťazným gólom T. Hamaňa.

Góly: 38. P. Suchý, 42. Daško, 66. T. Hamaňa – 19. Myšák, 32. P. Krajčík, rozhodoval: Klimčík, 50 divákov.

DOLNÁ PORUBA: Vlado – J. Suchý, P. Suchý, T. Hamaňa, P. Kapko, M. Hamaňa, A. Suchý, Martinák, Daško, Tvrdoň, Nedielka (Ďuriš, R. Kapko, D. Suchý)

SVINNÁ: Mateáš – Košík, Vondra, F. Krajčík, Krpelan, Jawara, Strhársky, Ševčík, Pavlas, P. Krajčík, Myšák

Tr. Teplá – Mn. Lehota 9:1 (7:0)

Jednoznačný zápas v prospech domácich, ktorí Mn. Lehote nasúkali deväť gólov. Toto víťazstvo znameneá, že sa Tr. Teplá vrátila na vedúcu priečku.

Góly: 4. a 19. Stupinský, 11., 35. 43. Adamčík, 6., 34. a 79. Balon, 54. Provazník – 86. T. Laco, rozhodoval: Čaja, 150 divákov.

TR. TEPLÁ: Kováč – Provazník, Tóth, Píža, Dorica, Bajzík, Adamčík, Barinka, Guár, Balon, Stupinský (Blaho)

MN. LEHOTA: Balaj – Ďurža, M. Hrnčár, T. Laco, Bajzík, Nkokolo, Alakša, Kňažek, Lehotský, D. Hrnčár, Krajčo (Honza)

Neporadza – Skalka 0:0

Rozhodoval: Malík, 80 divákov.

NEPORADZA: Ďurech – Horváth, Kyselica, M. Begáň, Piršel, Púčik, Matúš, Hošo, Mart. Richtárech, J. Richtárech, Tunega (Mich. Richtárech)

SKALKA: Bulejko – Lakatoš, Országh, Švančárek, Vykopal, M. Cíbik, Ješko, T. Dúžek, Šumichrast, S. Dúžek, Malec (Trška)

Mel.-Lieskové – Horňany 2:1 (1:0)

Domáci chceli potvrdiť dve víťazstvá z ihrísk súperov a nastúpili proti mužstvu, ktoré pricestovalo iba s 11 hráčmi. Domáci začali hrať od začiatku kombinačne a snažili sa dostávať do súperovej šestnástky, čo sa im aj darilo. Jaloví však boli v zakončení a nevyužili ani pokutový kop, ktorý Porubčan zneškodnil. Až v 20. min sa po krídelnej akcii dostali do vedenia 1:0, keď sa presadil Luprich. Hosťom sa v priebehu prvého polčasu zranil hráč, a tak Horňany dohrávali zápas iba s desiatimi futbalistami. Po prestávke sa hostia stiahli, ale umne vychádzali do nebezpečných kontier. Po jednej z nich vyrovnal v 52. min Brlej. Domácich vykúpil v 79. min P. Žiška, keď z priameho kopu trafil na 2:1. Mel.-Lieskové napokon zvíťazili o gól, keď hostia podali húževnatý výkon a zaslúžia si pochvalu.

Góly: 20. Luprich, 79. P. Žiška – 52. Brlej, rozhodoval: Bušo, 120 divákov.

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – L. Birás, Janigáč, P. Žiška, Luprich, Capák, Habdák,Štefák, Minarech, Matejovič, Kusenda (Hanták, D. Žiška, Mizerák)

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Bulejko, Mladoš, Filin, Kostolanský, Korbel, Kováčik, Fridrich, Bosý, Brlej

Záblatie – Drietoma 1:1 (1:1)

V sobotu priaznivci a funkcionári Záblatia a Drietomy stáli na jednej strane barikády, keď svorne povzbudzovali spoločné družstvo dorastu Záblatia a Drietomy, ktoré bojuje o postup do IV. ligy a celú jarnú časť sa zatiaľ drží na prvom mieste. V nedeľnom derby „o kaplnku“ už boli súpermi. Domáci boli tentokrát favoritom, ale už úvod zápasu naznačil, že hostia neprišli v porazeneckej nálade. V úvodných 10 min mali hostia dve vyložené príležitosti a domáci mohli ďakovať brankárovi, že neprehrávali 0:2, keď vychytal šance Mikuša a Holúbeka. Potom domáci prebrali iniciatívu, začali útočiť a v 12. min po pokutovom kope otvorili skóre Žabárom. O chvíľu spálil tutovku Gajdošík a potom opäť prebrali iniciatívu hostia z Drietomy a dve minúty pred prestávkou zaslúžene vyrovnali po góle Lacka. Druhý polčas domáci diváci márne čakali na prevahu a tlak lídra súťaže, naopak, boli sklamaní výkonom a prístupom hráčov. Drietoma predviedla v Záblatí sympatický výkon. Podľa ich slov najlepší v jarnej časti a zaslúžene si odviezla bod, aj keď veľa nechýbalo a mohli byť aj všetky tri. Domáci hráči sklamali a po štyroch týždňoch prepustili prvé miesto v tabuľke Tr. Teplej.

Góly: 12. Žabár – 43. Lacko, rozhodoval: Markech, 150 divákov.

ZÁBLATIE: Köszeghy – Minrák, Žabár, Ševčík, Marček, Šťastný, A. Fraňo, Chubur, Gajdošík, Mário Urban, Fabuš (Shulha, A. Fraňo)

DRIETOMA: Masaryk – Zajac, T. Lacko, Hrčka, Margetín, M. Lacko, Gabrhel, Babrnák, Mikuš, Kuzl, Holúbek (Šebeň, Filo)

Potvorice – Pobedim 4:2 (3:1)

Derby zápas sa hral na hranici regulárnosti. Oba tímy si nič nedarovali. Zápas priniesol pekné góly na oboch stranách. V druhom polčase zaujal parádny gól M. Kubána a rovnako aj Krajčoviča. Hostia boli herne lepší, ale domáci dali do hry viac „srdiečka“ a zvíťazili.

Góly: 8. Kacovský (11 m), 10. Kaniščák, 40. Malo, 65. M. Kubán – 45. Kohutovič, 77. Krajčovič, rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.

POTVORICE: Kerak – Malo, Kacovský, L. Jambor, Šimko, O. Kubán, Drozda, Pruša, Kaniščák, M. Kubán, Melicher (Moravčík, Janco)

POBEDIM: Fuksa – Ľ. Gono, Priadka, Pomajbo, Krajčovič, Šiška, Husár, Vavro, Mikláš, Herák, Kohutovič (M. Gono)

Hrádok – Dolné Srnie 1:2 (1:1)

Úvodné minúty zápasu patrili hosťom, ktorí mali loptu častejšie na kopačkách a v 12. min trafili pravú žrď. V 20. min po peknej akcii sa dostal v šestnástke domácich k lopte Poláček a otvoril skóre zápasu – 0:1. O päť minút neskôr zahrával Steinecker tesne za hranicou šestnástky priamy kop, k odrazenej lopte sa dostal Štekel, ktorého strelu z dobrej pozície brankár hostí vytlačil na roh. V 41. min zahral obranca hostí v šestnástke rukou a z pokutového kopu vyrovnal Steinecker na 1:1. Aj druhý polčas začali lepšie hostia,keď v 55. min po chybe obrany Hargaš druhýkrát poslal hostí do vedenia – 1:2. V 70. min boli domáci blízko k vyrovnaniu, ale strela M. Sevalda skončila na brvne brány Hejbala. Napriek veľkej snahe sa domácemu mužstvu vyrovnať nepodarilo, a tak si hostia odviezli z Hrádku tri body.

Góly: 42. Steinecker (11 m) – 20. Poláček, 54. Hargaš, rozhodoval: Mihalko, 60 divákov.

HRÁDOK: Kucharovič – Tekula, J. Sevald, Štekel, Trautenberger, Šimlovič, M. Sevald, Steinecker, Tomka, Šagát, Gestinger (Opet)

DOLNÉ SRNIE: R. Hejbal ml. – Radosť, Poláček, Kopunec, Mučaji, Hargaš, Petkov, R. Hejbal st., J. Bušo, Golecký, Vicena (Rehora, L. Bušo, Vicena)

Bzince – Brezová 3:4 (1:3)

Góly: 34. Bončo, 53. a 63. Biháry – 9. a 40. Potúček, 30. Tomka, 78. Kobliška, rozhodoval: Cibulka, 130 divákov.

BZINCE: Suchý – Horák, Bončo, Bača, Málik, Rakovský, Macho, Skovajsa, Matějka, Herák, Biháry

BREZOVÁ: P. Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, Toman, Žabka, Šlahor, Dúbrava, Tomka, Kobliška, M. Maliarik (Barbírik)

Lúka – Tr. Bohuslavice 1:5 (0:4)

Hostia rozhodli o osude zápasu už v prvom polčase, keď strelili štyri góly a rozhodli o osude zápasu. Bezzubí domáci skorigovali zápas až za stavu 0:5, keď sa z priameho kopu presadil J. Jánošík. Hostia zvíťazili zaslúžene, keď boli lepší aj efektívnejší.

Góly: 78. J. Jánošík – 13. a 30. T. Sevald, 14. a 42. P. Zaťovič, 51. Hanták, rozhodoval: Šišovský, 50 divákov.

LÚKA: Krchlík – J. Jánošík, Buška, Haluza, Šebo, Hoško, I. Jánošík, Kriško, Mladý, Ondris, Bak (Adamus)

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Salic, Sevald, Fraňo, Gavalec, Vavro, Trebatický, P. Zaťovič, Kopunec, Zámečník

Brestovec – Krajné 7:0 (0:0)

V prvom polčase sa šance striedali na oboch stranách, no góle začali padať až po prestávke, keď Brestovčania zavreli Krajňancov na ich polovici ihriska. Skóre v 60. min otvoril Vrábel a v priebehu ďalších tridsiatich minút domáci vsietili ešte ďalších šesť gólov a potvrdili prvé miesto v tabuľke.

Góly: 60. a 75. Vrábel, 68. a 78. Mozolák, 79. a 87. Malečka, 71. Gálik, rozhodoval: Podmajerský, 100 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Malacký, Vrábel, Gálik, Obuch, Gaža, Strnátka, Mozolák, Kučerák, Švancara, Viselka (Malečka, Bruško)

KRAJNÉ: Moravec – Podmajerský, Kostelný, Baranovič, Miškech, Melicher, Vavák, Lacho, Otrubčák, Tomka, Tížik (Elíz, Michalík, Macúch)

Kostolné/St. Turá B - Kálnica 4:4 (0:3)

Vo vyrovnanom prvom polčase boli hostia o niečo nebezpečnejší a ich prvé šance Mazíny zneškodnil, ale v 38. min sa po nenápadnej akcii ujali hostia vedenia gólom dobre hrajúceho Bolecha. O pár minút domáci chybovali v rozohrávke a brejk využil na druhý gól M. Šicko. Pre domácich krutý polčas zavŕšil gólom po trestom kope, ktorý Mazíny síce vyrazil, ale do prázdnej brány loptu vrátil Košťál. Do druhého polčasu domáci preskupili zostavu. V 50. min po prihrávke Straku Drahoš tesne minul bránu hostí. Už o minútu center domácich do šestnástky zasiahol obranca hostí rukou a nariadenú penaltu premenil Otrubný. Domácich po povzbudilo a po prihrávke Straku na Obrubného Tomáš prehodil aj brankára a do prázdnej brány pridal druhý gól – 2:3. Kostolné bolo v nápore, ale v strede poľa zbytočnou kľučkou prišlo o loptu. Šikovný Bolech poistil vedenie Kálnice 2:4. O pár minút mohli domáci znížiť, výborne hrajúci Javor vysunul Šimeka a jeho strela z voleja tesne minula tyč bezmocne prizerajúceho sa brankára Šicka. Kostolné bojovalo aj naďalej a výborný Straka v útoku vysunul Drahoša a ten sám pred brankárom znížil na 3:4. A to nebolo všetko. Po faule trestný kop spoza šestnástky zatočil do siete Otrubný. Jeho presná strela znamenala vyrovnanie. Šance ešte boli na oboch stranách, ale hlavne v hektickom druhom polčase sa zrodila remíza, ktorá je spravodlivá. U domácich k výraznému zlepšeniu prispelo preskupenie zostavy v druhom polčase a nástup na ihrisko Javora, ktorý dlho nehral, ale zahral výborne a vlial mužstvu nové sebavedomie. Kostolanci zachránili takmer stratený zápas, keď od víťazstva neboli ďaleko. Rozhodca Baňár svoju úlohu zvládol.

Góly: 50., 56. a 70. Otrubný (1. z 11 m), 66. Drahoš – 38. a 58. Bolech, 41. M. Šicko, 44. Košťál, rozhodoval: Baňár, 100 divákov.

KOSTOLNÉ: Mazíny – O. Baran, Lukáč, Denk, Beňo, Šimek, Drahoš, Toráč, Otrubný, Baranovič, Straka (Bakoš, Javor)

KÁLNICA: Šicko – M. Bušo, Kukučka, Dedík, Mordin, Košťál, Švehla, M. Šicko, BOlech, Mart. Važan, Mar. Hladký (Šulej, Bolech)

Polianka – Turá Lúka 6:3 (3:1)

Derby zápas myjavského okresu priniesol kvalitný futbal, ktorý okorenilo až deväť gólov, vďaka čomu si priaznivci oboch tímov prišli na svoje. Domáci už po 11 minútach hry viedli 2:0 a svoj náskok si udržiavali až do konca zápasu. Víťazstvo Polianky bolo zaslúžené, vďaka čomu si Tatran udržal tretie miesto.

Góly: 9., 11., 65.a 73. V. Šimko, 30. Kováčiny, 89. Eliáš – 13. Duga, 76. Viselka, 87. Gabriš, rozhodoval: Mazúch, 60 divákov.

POLIANKA: Černák – Gajdošík, Farkaš, Kovár, Černáček, M. Šimko, Eliáš, Kuba, Jur. Kováčiny, Horniak, V. Šimko (Augustín, Zmeko, Nižňanský)

TURÁ LÚKA: Oravec – Buček, Žabka, Petrovič, Štermenský, Šarudi, Viselka, Poláček, Nečas, Ťulák, Duga (Gabriš, Korčian, Babiar)

1. Brestovec    19        16        3          0          90:18   51

2. Kálnica        19        12        6          1          56:20   42

3. Polianka       19        13        3          3          41:21   42

4. Turá Lúka    19        11        3          5          65:45   36

5. Brezová p/Br.          19        8          4          7          32:33   28

6. Kostolné/St. T. B     19        8          3          8          45:48   27