Prehľad výsledkov VI. ligy.

Horné Srnie (v červenom) opäť prehralo. Horné Srnie (v červenom) opäť prehralo. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

V. Hradná – Tr. Jastrabie 2:2 (1:2)

Domáci si na začiatku zápasu vypracovali tri sľubné šance, no Ševčík a Masár v nich nechali vyniknúť brankára. Domáci sa veľmi upokojili a trest na seba nenechal dlho čakať, keď hostia v 22. min a 24. min dva razy gólovo udreli. Najskôr obstrelil brankára Kyselica a o dve minúty neskôr z brejku zvýšil na 0:2 T. Fodrek. Domáci zostali zaskočení a takmer ihneď z brejku inkasovali opäť. Domáci sa aj naďalej snažili lopty iba nakopávať dopredu, no s tými si hosťujúca obrana ľahko podarilo. Znížiť sa domácim podarilo v 44. min, keď sa po rýchlej akcii, na aké sú domáci fanúšikovia zvyknutí, presadil Gallo. V druhom polčase najskôr hostia pohrozili rýchlym brejkom, no brankár Kukuliaš dobrým vybehnutím vytlačil útočníka zo streleckého uhla. Domáci vyrovnali v 55. min, keď z priameho kopu trafil Straka. V 70. min ďalekonosnou strelou opečiatkoval tyč brány Žák. Ani v ďalšom priebehu sa už strelci nepresadili, a tak si v susedskom derby mužstvá body podelili.

Góly: 44. Gallo, 55. Straka – 22. Kyselica, 24. T. Fodrek, ŽK: 3:3, rozhodoval: Hruda, 150 divákov.

V. HRADNÁ: Kukuliaš – Straka, P. Ježík, Mich. Kováč, Jandák, Masár, P. Lobotka, K. Kováč, Gallo, Ševčík, Baláž (P. Kováč, M. Kováč, Ľ. Lobotka)

TR. JASTRABIE: J. Koreň – Jánošík, D. Fodrek, D. Koreň, Valko, Bročko, Kywelica, Žák, T. Fodrek, Glasa, M. Fodrek (Nikolov, Šebaň) JOZEF KYJAC

H. Srnie – V. Bierovce/Opatovce 1:4 (0:2)

V 13. min sa hostia ujali vedenia, keď ľahká strela Breznického preskočila nohu brankára a bolo 0:1. V 21. min inkasovali domáci opäť lacný gól, keď strela M. Siváka prepadla do siete. V 42. min mohli hostia po šanci Breznického zvýšiť svoje vedenie, no dobre zasiahol Kubíček. V 48. min hostia zvýšili svoj náskok na tri góly, keď Breznický prestrelil domáceho brankára. V 63. min sa po faule na B. Blaška kopala penalta, ktorú M. Blaško s prehľadom premenil a znížil na 1:3. V 79. min hostia pridali už štvrtý gól po strele Svatíka – 1:4. Hostia zvíťazili zaslúžene.

Góly: 63. M. Blaško (11 m) – 13. a 48. Breznický, 21. M. Sivák, 79. Svatík, ŽK: 0:1, rozhodoval: Svetkovič, 50 divákov.

H. SRNIE: Kubíček – Šimko, T. Naňák, L. Kebísek, L. Naňák, Kumančík, Galko, Lukajka, M. Blaško, D. Kebísek, Švančárek (B. Blaško, Meščánek)

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – M. Sivák, Žúži, Mercek, T. Ondrášek, Breznický, Viršinský, P. Bulko, Horňák, Svatík, Barták (T. Sivák, Pazúr, P. Ondrášek) PAVOL ONDRÁŠEK

Načítavam video...

Očkov – Kočovce 2:2 (1:0)

Zápas sa začal vo svižnom tempe v štýle derby. Domáci sa ujali vedenia po vybojovaní lopty na polovici ihriska Jurčom a krásnom centri sa presadil M. Ščepko. Následne hru ovplyvnil silný vietor, ktorý maril súhru na oboch stranách. Hostia mali vietor v chrbte a mali viac z hry. V druhom polčase mal vietor pomôcť domácim, no hostia ich zaskočili náhodným gólom Maraza – 1:1. V 60. min sa Kočovce dokonca ujali vedenia, keď nedorozumenie v obranných radoch domácich využil Gajdošík – 1:2. Očkov sa nevzdával a nátlakovou hrou v 90. min dokázal vyrovnať na 2:2 po rohovom kope Duchoňa skóroval M. Ščepko. Zápas sa odohral na kvalitnom teréne, ktorý spĺňa ligové parametre. Ukážkový areál v Očkove bol opustený vzhľadom na rozhodnutie DK ObFZ Trenčín ako ligový štadión Slovana Bratislava.

Góly: 13. a 90. M. Ščepko – 47. Maraz, 60. Gajdošík, ŽK: 1:2, rozhodoval: Hudec, hralo sa bez divákov.

OČKOV: Trebatický – Drahno, Merčiak, Ondrášek, Jurčo, Augustín, Némethy, M. Ščepko, Čechvala, Duchoň, Gono (Suchánek)

KOČOVCE: Motola – Juriš, Toráč, Majerník, Hanáček, Feranec, Gajdošík, L. Horčičák, Roško, J. Horčičák, Maraz (Madara, Sevald) MILAN ŠČEPKO

Kľúčové – Opatová 2:4 (2:2)

Domáci v oklieštenej zostave nastúpili na zápas proti lídrovi tabuľky. Hostia od úvodu zápasu boli na ihrisku dominantnejší a z viacerých šancí premenili iba dve. V 9. min po priamom kope si loptu do vlastnej siete zrazil Rajníček. Druhý gól vyplynul z hry, keď Zubo sa rútil na domáceho gólmana, aj ho obišiel a domáci gólman ho fauloval. Z bieleho bodu sa nemýlil Šubert. Od 30. min prevzali hru do svojich rúk domáci, čoho výsledkom bolo skorigovanie na 1:2, keď po aute od Petrúška loptu hlavou do šestnástky predĺžil Patka a s prehľadom znížil Vydrnák. Domácim sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať, keď pokutový kop v 43. min premenil Patka. Kľúčové do polčasu ešte mohlo zvrátiť stav stretnutia, no Vydrnákovu prihrávku na gól nepremenil M. Kiačik. Tímy šli do kabín za remízového stavu. Lepšie do druhého polčasu vstúpili hostia. 57. min sa na 2:3 presadil M. Zubo, keď obišiel Macharu a do prázdnej brány strelil vedúci gól Opatovej. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no strely P. Kiačika ani M. Kiačika neskončili v sieti. A prišiel trest. Do otvorenej obrany v poslednej minúte pridal Čaja na konečných 2:4.

Góly: 38. Vydrnák, 43. Patka (11 m) – 9. vlastný (Rajníček), 24. Šubert (11 m), 57. M. Zubo, 90. Čaja, ŽK: 4:3, rozhodoval: Király, 100 divákov.

KĽÚČOVÉ: Machara – Mar. Kiačik, Kendera, Petrúšek, Rajníček, Mil. Kiačik, Vydrnák, Patka, Štefánek, A. Kiačik, P. Kiačik (P. Pecháček, L. Pecháček, Sabadka)

OPATOVÁ: Šlesár – Vitko, Kováčik, Šubert, Hájek, V. Škultéty, Havier, Husár, Ferenčík, M. Zubo, Čaja (Moško, Kompas, Seriš) TOMÁŠ VYDRNÁK

Horná Súča – Dolná Súča 2:1 (0:0)

Napriek nepriaznivému počasiu sa hral zápas pred krásnou diváckou kulisou. Domáci začali aktívne a už do 20. min mali päť vyložených šancí. V 2. min narážačka Kučeráka s P. Dohnanom, no Kučerák trafil iba žrď hosťujúcej brány. O dve minúty prázdnu bránu hostí netrafil Bartek. O štyri minúty akciu Dohnanovcov zakončil Bartek, no opäť sa mýlil. V 20. min sa osmelili i hostia. Priamy kop tesne minul bránu. V 28. min priamy kop J. Dohnana minul bránu. O sedem minút ďalšia veľká šanca Barteka zostala nevyužitá. Prvý polčas mali domáci vyhrať, no do kabín sa šlo za nerozhodného stavu. Po zmene strán domácim pokračovali v tlaku, no napriek tomu mali hostia v 49. min výhodu rohového kopu. Domáci vybojovali loptu a po 40 m pase Zvolenského našiel J. Dohnana, ktorý trafil vinkel brány – 1:0. V 53. min priamy kop hostí z 18 m vychytal Seriš. V 63. min priamy kop Kučeráka, najstaršieho hráča zápasu, skončil v sieti hostí. Pri tomto zákroku sa zranil Martiška a musel vystriedať. V 67. min štvrtá veľká šanca Barteka, ktorý sám pred bránou nebol úspešný. V 71. min po zlom odkope domácich hostia skórovali A. Plevom – 2:1. Zápas dostal nový náboj. Domáci sa zamerali na obranu a hostia začali hrať aktívne. Našťastie pre domácich, sa nič vážnejšie nestalo. Dramatický zápas sa skončil víťazne pre Hornú Súču. Hostia si zaslúžia vďaku, že napriek zraneniam troch hráčov, sa zápas odohral vo fair-play atmosfére. Domáci si zaslúžia pochvalu za dobrý výkon.

Góly: 50. Ján Dohnan, 63. Kučerák – 71. A. Pleva, ŽK: 3:5, ČK: 90. R. Pleva (po 2. ŽK), rozhodoval: Maraz, 500 divákov.

HORNÁ SÚČA: Seriš – Zemanovič, Guga, Š. Coník, Bartek, Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Jozef Dohnan, Kučerák, Repa (M. Coník, Hoťko, Zvolenský)

DOLNÁ SÚČA: Martiška – D. Hlávek, Š. Mrázik, Trnavský, A. Pleva, R. Pleva, T. Pleva, Gajdošík, Vendžúr, Trúnek, Valaštín (M. Hlávek, Vasko, R. Hlávek) BRANISLAV MRÁZIK

Ľuborča – Čachtice 6:0 (3:0)

Hostia pricestovali na zápas iba s 11 hráčmi, domáci nastúpili v tiež značne pozmenenej zostave. Ľuborča začala miernym tlakom a hostia sa zamerali na pozornú obranu. Dá sa povedať, že do 30 min im to aj vychádzalo. V 31. min po vybojovanej lopte Sabadku st. a jeho parádnom centri otvoril hlavou skóre Korienek. V 40. min sa z 30 m trafil do šibenice Schwandtner, ktorý si počkal na loptu odrazenú po rohovom kope. V 42. min gólovú strelu Matejku kryl Horváth. Pred odchodom do kabín upravil na 3:0 Patrik Patka. Druhý polčas začal rozhárane a na oboch stranách bolo veľa nepresností. Pekný moment prišiel až v 57. min, keď Patka pridal svoj druhý gól v zápase a zvýšil na 4:0. V 60. min mohol pridať ďalší gól Matejka, no lopta ho v poslednom momente neposlúchla. V 65. min po prieniku Schwandtnera spálil tutovku Belko. Hetrik v 71. min zaznamenal Patka, ktorý na dvakrát prekonal brankára hostí. Ten istý hráč pridal aj svoj štvrtý gól po ideálnej nahrávke Korienka a stanovil tak konečný stav na 6:0.

Góly: 45., 57., 71. a 74. Patka, 30. Korienek, 40. Schwandtner, ŽK: 1:1, rozhodoval: M. Kačička, 100 divákov.

ĽUBORČA: Rajníček – Korienek, Sabadka, Schwandtner, Vavrúš, Machara, Matejka, Mihalik, Belko, Patka, Sabadka (Brisuda)

ČACHTCE: Horváth – M. Trebatický ml., M. Trebatický st., Udvorka, Jánsky, Šumaj, Bobocký, Novotný, Herák, Habán, Vráblik PETER SCHWANDTNER

Nová Ves – Bošáca 1:4 (1:2)

Góly: 30. Jambor – 9., 23. a 90. Bako, 51. Ochodnický, ŽK: 2:0, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

NOVÁ VES: Kunda – Šimončič, Nemšák, Jambor, Gajdošech, Ševčík, Korytina, Sika, Kačina, Ondreička, Lacko (Vatrt, Madara)

BOŠÁCA: Svoboda – Macejka, P. Kusenda, bero, Brezovák, Kozic, Bako, Helík, Ochodnický, P. Kostelan, Samotný (Janega, Mizerák)

Zamarovce – Dubodiel 1:0 (1:0)

Prvý polčas sa začal aktivitou domácich, ktorá vyvrcholila v 20. min, keď skóroval po chybe hosťujúceho brankára Daniel Jančovič. Po tomto momente hra upadla a oba celky si vypracovali len náznaky šancí. Druhý polčas vybehli domáci s úmyslom streliť ukľudňujúci druhý gól a takmer sa im to aj podarilo, ale výborne zakročil hosťujúci stopér, ktorý vykopol loptu z bránkovej čiary po strele Borisa Drienku. Po tomto momente si domáci vypracovali ešte ďalšie dve šance, ktoré nepremenili. Potom prišli chvíle hostí, ktorí po chybách domácich šli  trikrát sami na brankára, ale pri všetkých pokusoch skvelo zachránil domáci brankár Mikloš. Do konca zápasu sa odohrával už len boj, kde hostia sa snažili zo všetkých síl vyrovnať, ale domáci umnou hrou udržali víťazstvo.

Gól: 20. Dan. Jančovič, ŽK: 2:0, rozhodoval: Zelieska, 50 divákov.

ZAMAROVCE: Mikloš – Minárech, Minárik, Fraňo, Myslivec, B. Drienka, T. Drienka, Varga, Dáv. Jančovič, Garaj, Dan. Jančovič (Machara, Chudík, Chudý)

DUBODIEL: Mat. Petrík – T. Petrík, L. Petrík, Kováč, Mat. Petrík, Scheer, Kúdela, Trnčák, Knoll, S. Petrík, V. Malec (Červený, Janík)

14. Dubodiel    23        6          4          13        29:49   22

15. Tr. Jastrabie           22        5          5          12        24:46   20

16. Horné Srnie           22        4          2          16        25:69   14