Nedeľa, 18. november, 2018 | Meniny má Eugen

Považan Nové Mesto vyhral nad Dunajskou Lužnou (1:0). O jediný presný zásah zápasu sa postaral Petr Kurtin v 62. minúte.

Nové Mesto porazilo Dunajskú Lužnú.

Nové Mesto – Dun. Lužná 1:0 (0:0)

Dôležité stretnutie pre obe mužstvá sa hralo od úvodných minút v rýchlom tempe. Prvú veľkú príležitosť mal hosťujúci Jackuliak, keď jeho tvrdá strela iba tesne minula ľavú tyč Belicovej brány. Hráči AFC sa predviedli už o päť minút, keď po ľavej strane ušiel Kurtin, no jeho prihrávku v šestnástke tesne minul L. Šebek. V nasledujúcich minútach hostia z Dunajskej Lužnej viackrát pohrozili, ale novomestská obrana stála pevne na nohách. Hráči AFC s pribúdajúcimi minútami viackrát pohrozili, ale strely Jastrába, Šupáka i A. Plavšiča nemali patričnú presnosť. Tak tomu bolo i v 35. min, keď dravo prešiel Kurtin, ktorého strelu zlikvidoval až brankár Močko. Tieto minúty prinášali pekné akcie na oboch stranách, čo potešilo i prítomných divákov. Okulahodiaci futbal videli diváci na novomestskom štadióne aj po prestávke. Najskôr v 49. min sa peknou strelou prezentoval hosťujúci Hubert. O dve minúty sa ukázali i Novomešťania, ale tvrdé a nebezpečné strely Jastrába a A. Plavšiča kryl Močko. Novomešťania sa vedúceho gólu dočkali v 62. min, keď po prihrávke L. Šebeka strelil víťazný gól Kurtin. Hráči AFC boli i naďalej aktívni, no nedokázal sa presadiť Šupka, ani L. Šebek. Poslednú výraznejšiu príležitosť na vyrovnanie mali hostia v 86. min, no Pipíška mieril hlavou nad Belicovu bránu. Záverečný tlak hostí Novomešťania zvládli na výbornú a nedopustili už žiadnu zmenu skóre. Diváci tak videli na štadióne AFC kvalitné stretnutie, o čo sa pričinili oba tímy so šťastným koncom pre domáce mužstvo, ktoré si išla za svojim jasným cieľom – kvalitným výkonom získať tri body.

Góly: 62. Kurtin, ŽK: A. Plavšič - Chromý, Luhový, rozhodoval: Sedlár, 200 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Šupák, Ranko, Šupka, Živčic (83. Jurica), Lopušan, Jastráb (89. Labuda), Kurtin, L. Šebek, M. Šebek, A. Plavšič. Tréner: P. Škratek. ROMAN BAJČÍK

Načítavám video...

Ostatné výsledky 4. kola: Banská Bystrica – Šaľa 4:0, Senec – Trnava 1:4.

1. Banská Bystrica       26        13        3          10        32:27   42

2. Nové Mesto            26        11        4          11        28:28   37

3. Dunajská Lužná       26        10        5          11        30:38   35

4. Trnava B      26        11        0          15        26:29   33

5. Šaľa 26        8          2          16        25:47   26

6. ŠK Senec    26        6          3          17        29:47   21

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  3. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  4. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  5. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  6. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  7. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  8. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  9. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  10. Volkswagen T-Cross má z každého niečo
  1. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  9. Ekonomická diplomacia Indonézie
  10. Ako si vieme zabezpečiť štedrý a spokojný dôchodok?

V dohrávanom zápase šok na štadióne v Prievidzi

Veľké prekvapenie sa zrodilo v zápase medzi Prievidzou a Hlohovcom.

Prievidzský protest sa začal v symbolickom čase (+FOTO)

Ako prvý na Slovensku sa začal protest v Prievidzi. Odštartoval o šestnástej hodine a jedenástej minúte. Prišlo naň takmer štyristo ľudí.