Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Kopaničiari zakopli v Podbrezovej

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali na Horehroní. Po remízovom polčase po prestávke strieľali góly už iba domáci.

Kopaničiari zostali bez bodu.Kopaničiari zostali bez bodu.(Zdroj: SITA)

ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava 2:0 (0:0)

Úvodné minúty patrili domácim, mali prevahu a vytvárali si sľubné príležitosti. Tie však nedotiahli do finálnej fázy, či účinnejšej koncovky. Ako prví výraznejšie pohrozili hostia. Daniel poslal loptu pred bránku, ale Sládek ju z ťažkej pozície nedokázal poslať medzi žrde. Potom sa prihlásili o slovo po štandardke aj Podbrezovčania. Kostelného hlavička išla iba tesne vedľa Hruškovej svätyne. Dôležitý moment nastal v 35. minúte, keď bol faulovaný Rendla. Podľa rozhodcu ešte na hranici šestnástky, takže nasledoval priamy kop, ktorý zahral spomínaný útočník ŽP Šport nad hornú žrď. Rendla mal i ďalšiu šancu, tentoraz mu ju ponúkol Hruška, no lopta skončila z jeho kopačky priamo na brvne.

Po zmene strán hrozili domáci štandardkami, o ktoré sa staral Podio. V šanci sa ocitol Kochan, trafil však iba myjavského brankára. Gólový moment prišiel po hodine hry. Vajda posunul loptu Podiovi, ktorý mieril z vyše 25 metrov presne k žrdi – 1:0. Hostia potom ožili, nevyužili dve príležitosti, v ktorých sa ocitli Machovec a Sládek. Následne pykali, pretože Podio poslal z pravej strany center do šestnástky, ktorý nik nezachytil a lopta od žrde putovala rovno na kopačku Vajdu – 2:0. Kopaničiari sa ešte snažili niečo s výsledkom urobiť, ale nedostávali sa do vyložených šancí. Na opačnej strane "Železiari" nič nevyťažili z brejkových situácií. Najväčšiu príležitosť spálil Viazanko.

Góly: 62. Podio, 68. Vajda. Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Krivák, Vajda - Kolár, 1005 divákov.

PODBREZOVÁ: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Kochan, Vajda – Viazanko, Podio (84. Kupčík), Peševski (70. Šafranko) – Rendla (58. Sabler)

MYJAVA: Hruška – Beňo, Marček, Ostojič, Machovec – Bílovský, Kóňa, Pekár (78. Duga) – Daniel, Škutka (72. Kolár), Sládek (72. Chovanec)
HLAS TRÉNERA

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Podbrezová hrala to, čo sme očakávali. Vedeli sme, že domáci budú agresívni, pôjdu za gólom a budú chcieť využiť domáce prostredie. Chýbala nám naša túžba, hlad po góle i dôraz. Domáci strelili góly a zaslúžene vyhrali."

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  1. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  2. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  4. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?

V Trenčíne i Veľkej Ide platí upozornenie na smogovú situáciu

Hrozba smogu je opäť realitou, tentoraz v Trenčíne a Veľkej Ide.

Prezidentskí kandidáti vyrazili vlakom, aby spolu diskutovali

Diskusia prezidentských kandidátov vo vlaku.

Mladé talenty končia s cyklistikou, pretože nám chýbajú profesionálne tímy, tvrdí Milan Barényi

Je majstrom sveta v cyklokrose. Tridsaťtri kilometrov do práce a späť chodí na bicykli.