Dubnica doma bez bodu, Nemšová remizovala

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Nemšová si doma body s Veľkým Mederom podelila.(Zdroj: MILAN POSPIŠ)

Dubnica – Púchov 0:1 (0:0)

Derby začalo obrovskou šancou Dubničanov, keď po priamom kope Púpalovu hlavičku zastavil Letko na bránkovej čiare. Rýchly futbal na oboch stranách vydržal iba do prvej štvrťhodiny, potom sa hralo v strede ihriska a akciám chýbal pokoj. V 20. min po Štefulovom prieniku úplne voľný Hlatký na šestnástke zakončil zbrklo po zemi vedľa. Hostia sa čoraz viac dostávali pred domácu šestnástku a začali hroziť. V 33. min domáci obranca v poslednej chvíli odkopol loptu pred nabiehajúcim Palieskom a v 37. min dosiahol Gajdošík gól, ktorý pre ofsajd neplatil. V 42. min Zuziak hlavičkoval zblízka tesne vedľa. V druhom polčase sa domáci dostali do náznaku šance, ale úder prišiel na druhej strane. Po kontakte Poláčka s útočníkom hostí nariadil rozhodca jedenástku. Digaňa vystihol smer Zuziakovej strely, no prudko kopnutá lopta skončila v sieti. Domáci ešte viac znervózneli, ich hre chýbala presnosť aj dôraz. Do šestnástky sa takmer nedostávali a brankár Letko iba občas zasahoval po centrovaných loptách. V 86. min ušiel Gajdošík Poláčkovi, no po dlhom sóle jeho tvrdú strelu do šibenice Digaňa vyrazil a následná dorážka skončila nad bránou. V 89. min ešte pálil Pilát z hranice šestnástky tesne nad a situácia Dubničanov po ďalšej trojbodovej strate sa ešte zhoršila.

Gól: 53. Zuziak (11 m). R Drobec, ŽK: Poláček, Vaculík, Szücs - Gajdošík, 218 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Poláček, Floriš, Vaculík, Števček, Mojto (46. Szücs), Púpala, Habšuda (74. Shina), Štefula, Habánik (34. Štefánek), Hlatký. Tréner S. Ďuriš.

Nemšová – Veľký Meder 1:1 (0:1)

Od úvodných minút mali loptu na svojich kopačkách častejšie domáci. Proti dobre postavenej obrane hostí sa ťažšie presadzovali. V 10. min po chybe Zahustela a centri z pravej strany sa k lopte dostal Mészáros, ktorého strelu na bránkovej čiare kryl Chovan. V 18. min si po centri Jamricha loptu spracoval Huang, zozadu do neho vrazil obranca hostí, no píšťalka rozhodkyne zostala nemá. V 23. min spoza šestnástky vystrelil tvrdo Zahustel, Székely jeho pokus kryl. V 27. min sa po zlej prihrávke Holíčka dostal k lopte Kákics, zo 6 m však netrafil priestor brány. V 30. min sa po druhej žltej karte pod sprchy porúčal Udeh. Tento moment domácich hráčov vykoľajil z tempa. Päť minút pred koncom prvej časti sa po rohovom kope presadil nikým nekrytý Szöcs – 0:1. Do druhého polčasu nastúpila Nemšová s cieľom zvrátiť nepriaznivý priebeh zápasu. Napriek tomu, že ich na ihrisku bolo o jedného menej, držali loptu na kopačkách a aj napriek menším nepresnostiam v rozohrávke sa snažili o vyrovnanie. Svojou hrou prinútili hostí brániť sa, tí však po zisku lopty podnikali rýchle protiútoky do otvorenej obrany. V 52. min napriahol z 25 m Gagić, Chovan jeho strelu vyrazil na roh. Po hodine hry si za obranu nabehol Bíró, Chovan v páde zachránil svoj tím. V 77. min sa po štandardnej situácii na zadnej žrdi presadil hlavičkou Schiszler – 1:1. Dve minúty pred koncom zápasu po štandardnej situácii domácich z ľavej strany hlavičku Holíčka zastavilo brvno. O minútu na to sa na pravej strane uvoľnil Schiszler, jeho strela z hranice šestnástky nemala patričnú presnosť. Domáci hráči po bojovnom výkone a siahnutí si na dno síl získali po nepriaznivom priebehu cenný bod.

Góly: 77. Schiszler – 41. Szöcs. R Valentová, ŽK: Udeh, Kresánek, Holíček – Gagić, Tóth, ČK: 31. Udeh (N), 100 divákov.

FKS: Chovan – Udeh, Kresánek, Amrich, Yin, Huang, Holíček, Schiszler, Kvasnička, Zahustel, Bala. Tréner V. CifraničTOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Topoľčany – Trnava C 0:2 (0:1), Šamorín – Galanta 5:0 (1:0), Komárno – Nové Zámky 0:0, Horná Nitra – Palárikovo 0:0, Vráble – Neded 2:2 (0:1), Led. Rovne – V. Ludince 1:2 (0:1), DAC B/Vrakúň mal voľno. Dohrávka 16. kola: Trnava C/Šúrovce – Galanta 2:0 (1:0).

1. Trnava C     22        15        2          5          52:21   47        (+11)

2. Šamorín       23        14        5          4          39:19   47        (+11)

3. Veľký Meder          22        13        6          3          42:21   45        (+12)

4. Púchov        23        12        5          6          34:18   41        (+8)

5. Horná Nitra 23        12        5          6          41:28   41        (+8)

6. Nemšová     23        12        5          6          34:21   41        (+5)

7. DAC B/Vrak.          22        11        7          4          29:15   40        (+10)

8. V. Ludince   23        9          9          5          29:25   36        (+3)

9. Galanta        23        9          5          9          38:42   32        (-4)

10. Led. Rovne            23        9          2          12        26:34   29        (-4)

11. Nové Zámky         23        7          6          10        27:30   27        (-9)

12. Komárno   23        6          5          12        29:45   23        (-13)

13. Vráble       22        4          7          11        16:31   19        (-14)

14. Topoľčany 22        4          6          12        18:36   18        (-15)

15. Dubnica     22        1          11        10        14:32   14        (-19)

16. Neded       23        2          8          13        26:48   14        (-19)

17. Palárikovo 22        2          6          14        16:44   12        (-21)

Topoľčanom odrátajú 3 body. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?