Utorok, 7. apríl, 2020 | Meniny má Zoltán

AS Trenčín s prehľadom do finále pohára

Zverenci trénera Martina Ševelu zvládli aj odvetný zápas semifinále Slovanft Cupu. V Ružomberku zvíťazili 1:0.

Trenčín s prehľadom postúpil ďalej. Trenčín s prehľadom postúpil ďalej. (Zdroj: TASR)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 0:1 (prvý zápas 1:5) - postupuje Trenčín

Po víťazstve AS v prvom dueli 5:1 ani jeden kormidelník do základnej jedenástky nepostavil to najlepšie, čo má k dispozícii. Oba tímy začali voľnejšie, až postupne sa rozbiehali. Do prvej šance sa dostali domáci už v štvrtej minúte, ale Kotora zblízka minul bránu. V devätnástej minúte na druhej strane prvou vážnou strelou medzi žrde pozornosť Hajdúcha vyskúšal Guba. V 29. minúte Kalu zo sľubnej palebnej pozície spoza šestnástky mieril iba do Hajdúchovho „koša“. Vzápätí Gubov krížny strelecký pokus išiel tesne vedľa. V 33. minúte to bol opäť Guba, ktorý sa dostal až pred brankára MFK, ktorý mu včasným vybehnutím prekazil radosť. V 39. minúte mohol zase skóre otvoriť Ružomberok, Geráta v tutovke však vychytal Chovan. Tesne pred odchodom na prestávku Gubov strelecký pokus zastavila pravá žrď brány MFK.

Na začiatku druhého polčasu spanikáril trenčiansky brankár Chovan, Gerát sa len chytal za hlavu, že to nevyužil. V 53. minúte Faško priamy kop posadil na Rosovu hlavu, lopta sa však nezmestila medzi žrde. V 77. minúte sa najagilnejší Trenčan Guba dočkal aj gólu, keď po krásnej kolmici obišiel aj Hajdúcha - 0:1. V 79. minúte mal Bala na hlave druhý gól AS. V 88. minúte mohol vyrovnať Lačný, ale stroskotal na Chovanovi. Trenčania po domácej výhre uspeli aj u súpera a vo finále proti Slovanu budú obhajovať zisk trofeje z minulého roka.

Gól: 77. Guba. Rozhodoval: Chmura, 1119 divákov

RUŽOMBEROK: Hajdúch – L. Lupták, J. Maslo, Rosa, Dagbašjan – Ondrek (67. Lačný), M. Nagy (46. Kružliak)– Kotora, Gerát, Zošák (46. Faško) – Lovás
TRENČÍN: Chovan – Šulek, Skovajsa, Lawrence, Madu – Holúbek (46. Opatovský) – Rabiu (76. Jančo), Bero - Schet, Guba, Kalu (64. Bala)