Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Stará Turá sa na jar vzmáha a smeruje k záchrane. Stará Turá sa na jar vzmáha a smeruje k záchrane. (Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

Chocholná-Vel. – Cigeľ 2:1 (1:0)

Od úvodných minút duelu záchranárskymi prácami zaťaženej Chocholnej a priebežne prvého Cigeľa v neuveriteľne nahustenej tabuľke 5. ligy bolo jasné, že domáce mužstvo nemá v pláne v tomto zápase pustiť perie. Úvodné dejstvo bolo v plnej réžií domáceho mužstva. Prvý náznak šance prišiel pri Tulpíkovom úniku, no hosťujúci brankár mal loptu pod kontrolou. Potom sa na Gregora rútil opäť Tulpík v tandeme s L. Cingelom a o okamih neskôr aj s Brlejom, no ani jedna z akcií nemala gólový punc. V 30. min L.Cingel ukážkovo posunul loptu Brlejovi, no jeho pokus o prehodenie sa nevošiel medzi žrde. Prvý gólový moment zápasu prišiel v 40. min, keď najprv J. Michalec i keď už prekonal brankára hostí, neuveriteľne minul, no po následných zmätkoch v šestnástke hostí strelou ku vzdialenejšej žrdi otváral skóre Brlej. O tri minúty neskôr mohol opäť Brlej pridať aj ďalší gól, no jeho strelu podvihol vietor, s ktorým obe mužstvá počas celého zápasu urputne bojovali. Prvý polčas tak patril jednoznačne domácim, keď hostia, i keď líder tabuľky prakticky ani nevystrelili na bránu. Do druhého polčasu vstúpili tou správnou nohou domáci, keď Tulpíkovu šikovnú strelu zastavil až reflexívny zákrok ochrancu hosťujúcej bránky. Prvá strela hostí na bránku prišla a v 50. min, no s tou si Drgo v pohode poradil.No pri tej Mjartanovej z rohu šestnástky v 56.min. nemal šancu. Domácich však tento gól nezlomil a naďalej bojovali o trojbodový výsledok. Ich snaha slávila úspech v 74.min, keď po štandardnej situácií zahrávanej Sabatkom stečoval loptu priamo do brány Brlej. V poslednej desaťminútovke hostia svojho súpera zatlačili na jeho polovici, ale keď ani jedna zo striel nemala gólovú podobu, tešili sa z plného a pre mnohých prekvapujúceho plného bodového zisku zaslúžene domáci.

Góly: 40. a 74. Brlej – 56. Mjartan, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Mjartan, 120 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Drgo – Juraj Tuharský, J. Cingel, Gvizd, Smolík, Sabadka, N. Cingel, Tulpík (81. A. Michalec), Brlej (84. Bariš), J. Michalec, L. Cingel (62. Ján Tuhársky) TOMÁŠ FABIAN

Myjava B – Uhrovec 6:0 (2:0)

Stará Myjava vedomá si šance na možnosť preskočiť v tabuľke vedúci Cigeľ začala zápas náporom, no prvý gól streli až v 26. min Copko. Súper veľký odpor nekládol a keď v 36. min pridal druhý presný zásah Duga, na domáce kopačky zasadla herná pohoda. Myjavčania pridali ešte ďalšie štyri góly a Uhrovec si z kopaníc odniesol šesťgólový prídel.

Góly: 26. Copko, 36. a 52. Duga, 57. Pecha, 77. a 83. Nikodem, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Kováč, 100 divákov.

MYJAVA B: Koníček – Pecha, Múdry, Copko (61. Pekník), Tomič (59. Nikodem), Toman, Sivák, Duga, Oríšek (75. Kulíšek), Horeš, Bruško

UHROVEC: Kolárik – Pavle, Poštrk (67. Flóro), Zajac, Čabrák, Súkeník, Opáth, malina, Bežo (46. Pavelek), Pavlovič, Stuparič

Podolie – Tr. Turná 0:1 (0:0)

Podolie privítalo za pekného počasia Tr. Turnú. Prvú veľkú šancu si vypracovali domáci, keď si Hlaváč zasekol obrancu, ale v sľubnej šanci trafil iba brvno. Hostia si prvú vážnejšiu šancu vypracovali v 25. min, keď sa do šestnástky prepracoval hráč hostí, ale zakončoval iba tesne vedľa žrde. V 31. min po štandardke zakončoval Pyšný, ale pekne zasiahol Chochlík. V 37. min opäť kryl strelu Balcíra brankár Tr. Turnej. V 40. min sa k strele dostali hostia, ale Palkech loptu vytlačil mimo troch žrdí. V druhom polčase sa k slovu najskôr dostali hostia, keď ich trestný kop Palkech zlikvidoval. O chvíľu na to sa po kombinačnej akcii dostal k zakončeniu Gúčik, no jeho pokusu chýbala razancia. V 62. min po rohu zakončoval Ohrablo, ale jeho hlavičku obrana dokázala vykopnúť spred bránkovej čiary. Staré známe nedáš-dostaneš sa opäť potvrdilo, keď o dve minúty zahrávali rohový kop aj hostia a hlavou sa presadil Jakub Kováč. V závere zápasu sa do dobrej šance dostali domáci, keď Toráč vysunul Ohrabla, ale ten sám pred brankárom neuspel. Do zakončenia sa dostal aj Roman Červeňanský, ale jeho pokus brankár kryl. Domáci nevyužili svoje šance, a tak stratili veľmi dôležité body v boji o záchranu.

Góly: 64. Jak. Kováč, ŽK: Omasta, Hlaváč, rozhodoval: Hanek, 100 divákov.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Udržal, R. Červeňanský, Pyšný (57. Augustín), Trebatický, M. Červeňanský, Balcír, Omasta, Hlaváč (68. Toráč), Gúčik (81. Uhlík)

TR. TURNÁ: Chochlík – Bečka (29. Červeňan), Jak. Kováč, Mat. Kováč, Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Jambor, Hrubý (78. Sedláček), Mar. Kováč (59. Hulaj) TOMÁŠ BOBOCKÝ

Načítavám video...

Malá Hradná - Brvnište 1:3 (0:1)

Hostia pôsobili futbalovejším dojmom a boli rýchlejší smerom dopredu. Prvý gól strelili až v 44. minúte. V 68. minúte Kolembus zaslúžene poslal hostí do dvojgólového vedenia. Domácim sa podarilo znížiť, ale v závere hostia svoju dobrú hru korunovali aj tretím gólom.

Góly: 75. T. Rychtárech – 44. O. Prince, 68. M. Kolembus, 86. T. Kramarík. R Kovačik, 80.

TJ: I. Ježík – B. Varhaník, Juraj Varhaník, Rychtárech, Urbánek, Jakub Varhaník, Petrík (46. M. Varhaník), T. Jandák, L. Jandák, Marko, Dudáš.

Horovce – St. Turá 0:1 (0:1)

Hostia v vetrom v chrbte chceli využiť rýchlosť Gablecha, domáci naopak hrali kombinačne so snahou držať čo najviac loptu. V 7. min závar pred bránou hostí nevyužili Kebis, Škrapko ani Ruman. V 20. min pohrozil hosťujúci Jozef Tuka strelou do brvna a Gablechovu dorážku zblokovala obrana. O výsledku sa rozhodlo v 36. min, keď priamy kop Peterku skončil na prekvapenie všetkých v Rajníkovej sieti. Vyrovnať mohol v 43. min Ruman, ale tesne minul bránu. V úvode druhej časti pohrozil Gablech, ktorý mieril vedľa. Hostia sa stiahli na svoju polovicu, domáci získali prevahu a v 61. min Balocký z priameho kopu trafil brvno. O dve minúty z rovnakej situácie jeho strelu Viskup vyrazil pred Mareka Siekela, ktorý netrafil bránu. V 85. min Kebisovu tvrdú strelu Viskup vyrazil a prekvapenie bolo na svete.

Gól: 37. Peterka. Rozhodoval Kišš, ŽK: R. Brix - Baran, 80 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Bartek, Antálek, Valenčík, Baran, Peterka, Ján Tuka, Gablech, Jaroš (58. Durec), Mazák, Jozef Tuka (89. Zámečník). MARIÁN PECUŠ

Ost. výsledky: Ladce – Zem. Kostoľany 0:0, Streženice – V. Uherce 1:3 (1:1), Malá Čausa – Bošany 1:1 (0:1).

1. Myjava B     19        13        3          3          43:16   42

2. Cigeľ           19        13        2          4          36:16   41

3. Veľké Uherce          20        11        4          5          37:22   37

4. Malá Čausa 19        8          4          7          36:32   28

5. Tr. Turná     20        6          8          6          33:32   26

6. Brvnište       20        7          5          8          34:34   26

7. Horovce      20        6          7          7          35:29   25

8. Bošany        20        6          7          7          24:33   25