Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky

Trenčín bral body zo Zlatých Moraviec

Zverenci trénera Martina Ševelu vyhrali jubilejný desiaty zápas na ihriskách súperov v aktuálnom ročníku. Po dvoch góloch holandských legionárov potvrdil vedúcu priečku.

Gino Van Kessel mal viacero šancí, no gól nedal. Gino Van Kessel mal viacero šancí, no gól nedal. (Zdroj: TASR)

ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:2 (0:1)
Od úvodných minút sa hralo podľa trenčianskych nôt. Už v tretej minúte Bero posunul na Rabiuho, ktorý z jedenástich metrov preloboval nielen Kováča ale aj bránu. V devätnástej minúte Koolwijk rozohral štandardnú situáciu, Skovajsovu prudkú strelu z hranice šestnástky Kováč kryl. Domáci hrali z hlbokého defenzívneho bloku a čakali na brejkové príležitosti. V 29. minúte im jedna taká vyšla, keď parádna akcia po osi Oravik - Ceba - Gešnábel, ktorý sa rútil sám na bránu, skončila iba strelou do Šemrinca. Do vedenia išli hostia v 33. minúte, keď Koolwijk z priameho voľného kopu prekonal Kováča - 0:1. Skóre sa mohlo meniť v 36. minúte, Rabiu obišiel aj Kováča, na bránkovej čiare však v poslednej chvíli odvrátil Kupec. Vzápätí sa sám pred Kováčom ocitol van Kessel, no v koncovke zlyhal. Vyrovnanie mohla priniesť 45. minúta, keď Tipuričova strela z priameho voľného kopu opečiatkovala iba brvno Šemrincovej brány.

Do druhého dejstva vstúpili domáci odvážnejšie. V 57. minúte si vymenili loptu Orávik s Kupcom, na ktorého center si šikovne vyskočil Cebera, ktorého hlavička len tesne minula ľavú žrď Šemrincovej brány. Po hodine hry mohlo byť vyrovnané, keď Majkič vysunul Perišiča, ktorého gólovú strelu Šemrinec končekmi prstov vytesnil na rohový kop. V 72. minúte pohrozili hostia, Madu prihral Rabiovi, ktorého strela z dvanástich metrov len tesne preletela nad Kováčovu bránu. Na opačnej strane Orávik rozohral štandardnú situáciu, keď Souzovej hlavičke chýbali decimtere. V 82. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Schet, z otočky mieril tesne nad. Už o minútu van Kessel vnikol do pokutového územia, na opačnej žrdi našiel osamoteného Scheta, ktorý bez problémov zasunul loptu za Kováčov chrbát. V závere si úradujúci majster víťazstvo ustrážil a po zásluhe si odnáša tri body.

Góly: 33. Koolwijk, 83. Schet. Rozhodoval: Glova, ŽK: Majkič, Orávik, Karlík - Lawrence, 1518 divákov.

VION: Kováč - Majkič, De Souza, Tipurič, Kupec - Karlík, Bariš (74. Krznarič) - Orávik, Školnik (53. Perišič), Gešnábel - Cebara (88. Kuzma)

TRENČÍN: Šemrinec – Kleščík, Skovajsa, Lawrence, Madu - Schet (87. Bala), Koolwijk, Rabiu (75. Holúbek), Kalu (68. Guba) - Bero, van Kessel

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?