Prehľad výsledkov VII. líg.

(Zdroj: FB ŠK DOLNÉ SRNIE)

VII. SEVER

Tr. Teplá – Skalka 1:3 (0:3)

Teplania pokračovali v nevýrazných výkonoch. Skalka sa zamerala na pozornú obranu s dôrazom na rýchle brejky. V nich vynikal najmä D. Šumichrast, ktorý v priebehu 20 minút prvého polčasu strelil čistý hetrik. Domácim snahu nemožno uprieť, ale na viac ako gól dve minúty pred koncom sa nezmohli.

Góly: 88. vlastný (R. Švančárek) - 19., 21. a 39. D. Šumichrast, rozhodoval: Šišovský st., 100 divákov.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Tóth, Frohn, Píža Balon, Adamčík, Barinka, Dorica, Stupinský, Friedl (J. Kováč, Kohút)

SKALKA: Bulejko – Podkopčan, Országh, Švančárek, Vykopal, M. Cíbik, B. Cíbik, T. Dúžek, Šumichrast, S. Dúžek, Malec (Ješko)

Dolná Poruba – Záblatie 0:2 (0:2)

Hostia si boli vedomí šance dostať sa na vedúcu pozíciu. A tú aj využili. Dva góly Mária Urbana z úvodu zápasu znamenali pohodlné vedenie Záblatia 2:0. Skúsený tím hostí si už víťazstvo nenechal ujsť a umnou hrou doviedol zápas bez väčších problémov do víťazného konca, vďaka čomu sa stal novým lídrom súťaže.

Góly: 3. a 11. Mário Urban. Rozhodoval: Šišovský. Divákov: 170

DOLNÁ PORUBA: Huňa – Ježík, I. Suchý, Vlado, Kapko, Hamaňa, Jozef Suchý, Martinák, Nedielka, Tvrdoň, A. Suchý (Daško, Ďuriš)

ZÁBLATIE: Köszeghy – Kuzma, Žabár, Ševčík, Marček, Šťastný, Anton Fraňo, Mário Urban, Gajdošík, J. Kováčik, Fabuš (Michal Urban, Andrej Fraňo, Magál)

Horňany – Drietoma 2:2 (1:1)

V bojovnom zápase sa zrodila zaslúžená remíza. Domáci sa rýchlo ujali vedenia po góle R. Brleja. Potom ich snaha ochabla, čo hostia využili na vyrovnanie Gabrhelom. Po prestávke hostia pridali aj druhý gól Holúbekom, no domáci sa nevzdávali. 13 minút pred koncom vydoloval bod pre Horňany Šmehyl.

Góly: 5. R. Brlej, 77. Šmehyl – 45. Gabrhel, 65. Holúbek, rozhodoval: Malík, 120 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Mladoš, Filin, Kostolanský, Masár, Ježík, Adamovič, Bosý, Brlej (Bulejko, Korbel, Šmehyl)

DRIETOMA: Masaryk – Zajac, Šišovský, Minárech, Lacko, Mikuš, Gabrhel, Babrnák, Bečár, Margetín, Holúbek (Šebeň, Filo)

Svinná – Mn. Lehota 2:0 (1:0)

Na prvý zápas doma vo Svinnej prišlo 150 divákov, ktorý od začiatku zápasu videli bojovný futbal. Domácim sa v závere prvého polčasu podarilo vsietiť vedúci gól. Jeho autorom bol Myšák. V 48. min pridal druhý gól domáceho tímu P. Krajčík. V druhom polčase boli hostia aktívnejší a vytvorili si aj prevahu v poli. Zákroky gólmana Matejáka podržali mužstvo Svinnej bez inkasovaného gólu.

Góly: 44. Myšák, 48. P. Krajčík, rozhodoval: Murín, 150 divákov.

SVINNÁ: Mateják – Kovalíček, Košík, Vondra, F. Krajčík, Krpelan, Jawara, Ševčík, Pavlas, P. Krajčík, Hikel (Kovačovský, Gajdoš)

MN. LEHOTA: Lehotský – Ďurža, Honza, D. Hrnčár, Kňažek, M. Hrnčár, Ďuráči, T. Laco, Bajzík, Nkokolo, Krajčo (E. Laco, Plichta)

Mel.-Lieskové – Neporadza 0:3 (0:1)

Melčice-Lieskové doma prehralo po alibistickom výkone 0:3. Domáci hráči k zápasu pristúpili veľmi ľahostajne, keďže mali v hlavách, že hostia, ktorí sú druhí od konca tabuľky, sa porazia sami. Neporadza však hrala dobre takticky a po troch štandardných situáciách sa aj gólovo presadila. Domáci hráči by sa nad sebou mali zamyslieť. Je vidieť, že mladí chlapci nemajú záujem o futbal. Pochvalu si zaslúžia hostia a za prístup domáci mladí Janigáč.

Góly: 32. a 62. M. Richtárech, 89. Ondráš, rozhodoval: Baňár, 150 divákov.

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Birás, Janigáč, Hanták, Capák, P. Žiška, Cisař, Minarech, Štefák, Švec, M. Habdák (Špaček, D. Žiška, Mizerák)

NEPORADZA: Bližňák – Kyselica, M. Begáň, Piršel, Púčik, Matúš, Hošo, Martin Richtárech, Tunega, J. Richtárech, Ondráš (Mich. Richtárech)

Bzince – Pobedim 3:0 (2:0)

Bzinčania potvrdili, že na jar chytajú kvalitnú formu a v domácom prostredí vyhrali aj druhý zápas. Už z úvodnej akcie otvoril skóre Biháry a ten istý strelec v 25. min strelil aj druhý gól. Bzinčania tým dostali kľudn na kopačky a pohodlným krokom dokráčali až k trom bodom, keď Pobedimu v druhom polčase strelil ešte jeden gól Kucharovič. V prípade, ak si domáci tím udrží formu, nemal by mať problémy so záchranou v súťaži.

Góly: 1. a 25. Biháry, 65. Kucharovič, rozhodoval: Ješko, 120 divákov.

BZINCE: Suchý – Bača, Bončo, Horák, Málik, Rakovský, Macho, Skovajsa, Matějka, Herák, Biháry (Kucharovič, Poláček, Uhlík)

POBEDIM: Fuksa – Ľ. Gono, Priadka, Majerník, Krajčovič, Šiška, Husár, Pomajbo, Mikláš, Kohutovič, Vavro (Hlatký, Mrekaj, Gono)

Lúka – Hrádok 1:0 (0:0)

Derby zápas začali domáci aktívnejšie a mali viac z hry. Súpera držali na dištanc a hralo sa prevažne na polovici Hrádku. Po zmene strán sa hra vyrovnala a do príležitostí sa dostávali aj hostia. Lúku viackrát podržal brankár Daňo. V samom závere o troch bodoch pre domácich rozhodol striedajúci Talajka. Výbornú atmosféru vytvorilo asi 100 divákov, keď mnohí prišli z Hrádku. Pre domácich majú tri body cenu zlata.

Gól: 89. Talajka, rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.

LÚKA: Daňo – Buška, I. Jánošík, Haluza, Štipanitz, J. Jánošík, Fekete, Kriško, Ondris, Štefanec, Bak (Talajka, Adamus, Golian)

HRÁDOK: Tekula – Štekel, J. Sevald, Gábor, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Steinecker, Tomka, Jurák, Šagát

Brestovec – Potvorice 10:0 (3:0)

Domáci už od úvodu zatlačili súpera, za čo slávili úspech už v 3. min, keď sa v šestnástke presadil Mozolák. Na konci prvého polčasu pridal ešte dva góly Mozolák. Po prestávke Brestovec v priebehu jedenástich minút pridal tri góly. Hosťujúci gólman ešte zachránil veľa šancí, no napriek tomu si Potvorice odviezli desaťgólový prídel. Pochvalu si zaslúži domáci ostrostrelec Mozolák, ktorý strelil šesť gólov.

Góly: 3., 40., 44., 67., 74. a 79. Mozolák, 46., 56. Vrábel, 54. a 86. Farbák, rozhodoval: Podmajerský, 100 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Mozolák, Obuch, Gaža, Vrábel, Bakoš, Bruško, Kučerák, Gálik, Farbák, Malacký (Švancara)

POTVORICE: Kerak – Malo, Tulis, Kaniščák, M. Kubán, Pruša, Kacovský, O. Kubán, Moravčík, Pisara, L. Jambor

Kálnica – Dolné Srnie 4:0 (2:0)

Zápas iba priemernej úrovne. Domáci mali počas celého stretnutia miernu prevahu, ktorú vyjadrili štyrmi gólmi. Hostia podali snaživý výkon, avšak niekoľko šancí, ktoré si vypracovali, zostali nevyužité. Kálničania sa ujali vedenia v 23. min Unčíkom z 11 m kopu za hranie rukou v šestnástke. Na 2:0 zvyšoval v 30. min Bolech. Na konečných 4:0 dával dvoma gólmi Roman Janega.

Góly: 23. Unčík (11 m), 30. Bolech, 73. a 83. Janega, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

KÁLNICA: Režný – Bušo, Unčík, M. Važan, Mordin, Košťál, Marek Hladký, M. Šicko, Bolech, A. Važan, Janega (Martin Hladký, Dedík, Kukučka)

DOLNÉ SRNIE: Róbert Hejbal ml. – Radoš, Poláček, Rehora, Kopunec, Petkov, Golecký, Hargaš, Mažár, J. Bušo, Vicena (Ilenčík, Róbert Hejbal st., Mučaji)

Polianka – Brezová 3:1 (0:0)

Derby myjavského okresu zaslúžene vyhrali domáci, ktorí v druhom polčase využili svoje šance.

Góly: 5 2. a 61. Kuba, 65. V. Šimko – 85. M. Maliarik, rozhodoval: Švancara, 120 divákov.

POLIANKA: Černák – Sládek, Farkaš, Čmela, Kovár, Kuba, Černáček, M. Šimko, Eliáš, Horniak, V. Šimko

BREZOVÁ: P. Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, Sivák, Žabka, Šlahor, Bzdúšek, Tomka, M. Maliarik, Dúbrava

Turá Lúka – Tr. Bohuslavice 1:3 (0:1)

Zápas sa hral na umelej tráve v Myjave, pretože na turolúckom ihrisku si rozložil svoj stan reprezentačný tím do 21 rokov.

Na ihrisko vybehli dve zdatné mužstvá, ktoré sa snažili hrať kombinačný futbal. Hostia si v úvodnej desaťminútovke vytvorili niekoľko šancí, ktoré však dotiahli iba po šestnástku. Za to ich mohla Turá Lúka potrestať po rýchlom protiútoku. Bohuslavičania následne zvýšili obrátky a po akcii Gavalca otvorili skóre – 0:1. Hra sa prelínala od jednej šestnástky po druhú a oba tímy si vypracovali niekoľko šancí. Domáci chceli v druhom polčase zvrátiť nepriaznivý stav, ale opäť to boli Bohuslavičania, ktorí tento raz Fraňom zvýšili na 0:2. Hra sa naďalej odvíjala medzi šestnástkami. V 73. min po zaváhaní hostí padol v pokutovom území domáci hráč a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten s prehľadom premenil Štermenský. Hostí táto situácia nepoložila a vypracovali si ďalšie šance. Jednu z nich v 80. min využil na strelenie tretieho gólu Fraňo, ktorý dorazil do siete strelu P. Zaťoviča. Následne sa zápas dohrával vo vysokom tempe a šťastnejší odchádzali domov hostia.

Góly: 73. Štermenský (11 m) – 37. Gavalec, 58. a 80. Fraňo, rozhodoval: Kahúň, 102 divákov.

TURÁ LÚKA: Oravec – Žabka, Petrovič, Štermenský, Zverec, Šarudi, Gabriš, Viselka, Poláček, Kročian, Babiar (Nečas, Duga)

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Salic, Trebatický, Sevald, P. Zaťovič, Fraňo, Drahoš, M. Zaťovič, Gavalec, P. Vavro (Igaz, Kopunec)

St. Turá B – Krajné 3:0 (2:0)

Po úvodnom oťukávaní a pár strelách na oboch stranách v 16. min prišlo k nedorozumeniu medzi obrancom a brankárom hostí, čo využil Antálek a otvoril skóre. Hneď po rozohrávke získal loptu Jozef Jaroš, obišiel oboch stopérov a Moravec v bráne nemal šancu. V 25. min domáci pekne zaútočili, Drahoš zacentroval a Antálek iba tesne minul loptu. Krajné bolo v 35. min blízko ku zníženiu skóre, ale v skrumáži hostia nepretlačili loptu do siete. Na začiatku druhého polčasu Jaroš prudko z uhla vystrelil, ale jeho bombu vyrazil na roh brankár. Po rohu hostia dvakrát vykopávali loptu z prázdnej brány. Veľké umenie preukázal Moravec aj v 50. min, keď prudkú strelu Jaroša vyrazil. V 57. min domáci zaslúžene pridali tretí gól, keď striedajúci Šimek zakombinoval so spoluhráčmi a peknú akciu zakončil Jaroš do prázdnej brány – 3:0. Domáci boli pri chuti a po ďalšej šanci Drahoš z 2 m trafil brvno. V 76. min znova po rohovom kope hostia vykopávali loptu z brány po strele Straku. Krajné sa snažilo streliť aspoň čestný úspech, ale tým otváralo priestor pre protiútoky domácich, ktorí mali ešte dosť šancí, aby riadne „vyšibali“ Krajňancov. Ich víťazstvo bolo plne zaslúžené. Dobré stretnutie s prehľadom zvládli obaja rozhodcovia.

Góly: 16. Antálek, 17. a 57. Jaroš, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

ST. TURÁ B: Mazíny – Antálek, Denk, Lukáč, Beňo, Drahoš, Baranovič, Otrubný, Jaroš, Straka, Maroň (Šimek, Zámečník, Toráč)

KRAJNÉ: Moravec – Škodáček, Podmajerský, Kostelný, Medveď, Klimek, Lacho, Osuský, Baranovič, Miškech, Otrubčák (Melicher, Vavák, Kňazský)

1. Brestovec    15        12        3          0          72:15   39

2. Kálnica        15        11        3          1          47:13   36

3. Polianka       15        10        2          3          28:15   32

4. Turá Lúka    15        9          3          3          55:35   30

5. Brezová p/Br. 15     7          2          6          24:23   23

6. Stará Turá B            15        7          2          6          36:36   23

7. Pobedim      15        6          1          8          33:38   19

8. Hrádok        15        5          3          7          17:21   18

9. Tr. Bohuslavice        15        5          2          8          20:31   17

10. Lúka          15        4          3          8          21:32   15

11. Krajné       15        4          2          9          27:31   14

12. Bzince p/J. 15        4          2          9          30:45   14

13. Dolné Srnie            15        4          1          10        26:46   13

14. Potvorice   15        2          1          12        13:68   7