Pondelok, 10. august, 2020 | Meniny má VavrinecKrížovkyKrížovky

AFC Považan Nové Mesto nad Váhom dnes odohral odložený zápas posledného kola. Iba výhra by mu zaručila postup do "hornej šestky", a tým pádom boj o postup do Fortuna ligy. Novomešťania však Banskej Bystrici podľahli 1:2.

Novomešťania na Banskú Bystricu nestačili.Novomešťania na Banskú Bystricu nestačili.

Nové Mesto – Banská Bystrica 1:2 (1:2)

Hráči AFC nastúpili na zápas v oklieštenej zostave spôsobené chorobou, pre ktoré bolo stretnutie odložené. Hostia z Banskej Bystrice začali zápas lepšie a od prvých minút hrali útočne. Boli to však domáci, ktorí predviedli v 5. min rýchly protiútok a Živčic strelou k ľavej tyči otvoril skóre. Ďalšie minúty sa hralo prevažne medzi šestnástkami v dosť nervóznom duchu, za čo videlo niekoľko hráčov žlté karty. V 31. min unikol po pravej strane Jastráb, no Boroš stihol včas vybehnúť. O päť minút Vávra mieril nad Banskobystrickú bránu. Hostia v závere prvého polčasu viac zatlačili. To po skrumáži v pokutovom území využil v 43. min Kurák na vyrovnanie. O minútu neskôr v šestnástke fauloval Šupka a nariadený pokutový kop premenil Garagič. I v druhom polčase sa hralo útočne, ale nervózne. Hráči AFC sa nedokázali presadiť. V 74. min sa po rohu ocitol v dobrej šanci Šupka, ale mieril iba do náruče brankára. O štyri minúty Šebek mieril tesne nad a podobne dopadol aj Plavšič v 81. min. Záver priniesol príležitosti hostí, no Poliaček, Stankovič i Bernadina mierili iba nad. Domáci sa v posledných minútach snažili aspoň o vyrovnanie, ale pozorní hostia nedali Novomešťanom veľa príležitostí na súrodejšiu akciu. Hráči Považanu si tak zahrajú o záchranu v II. lige.

Góly: 5. Živčic – 43. Kurák, 45. Garagič, ŽK: Šupka, Egri, Ranko, Jastráb – Memič, Válovčan, Garagič, rozhodoval: Sedlár, 360 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Šupka, Egri, Šupák, Jurica, Živčic, Ranko, Jastráb, L. Šebek, Labuda (75. Lopušan, Vávra (43. M. Plavšič). Tréner: M. Lintner.

BANSKÁ BYSTRICA: Boroš – Memič, Snitka, Válovčan, Poliaček, Garagič (64. Bernadina), Pančík, Handžič (88. Zázrivec), Savič, Kurák (79. Stankovič), Pantidos. Tréner: Ľ. Faktor. ROMAN BAJČÍK