Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Dubnica doma nebodovala, Nemšová nestačila na Veľké Ludince

Prehľad výsledkov III.ligy západ.

Nemšová prehrala vo Veľkých Ludinciach.Nemšová prehrala vo Veľkých Ludinciach.(Zdroj: MILAN POSPIŠ)

Dubnica – DAC B/Vrakúň 0:1 (0:1)

V úvode zápase mal veľkú šancu domáci Števček, no z päťky trafil iba brankára. Potom sa hral medzišestnástkový futbal bez väčšieho vzruchu až do 30. min, keď opäť Števček po rýchlom úniku hlavičkoval len do brankárových rúk. Súper potom pridal a Mészáros vyskúšal Digaňu. Závere prvého dejstva bol úplne v réžii hostí. V 39. min. Kondrlík hlavičkoval a koníčkom poslal loptu od zeme tesne nad horný roh. O dve minúty Digaňov zlý výkop zachytil Černák, no domáci gólman pádom pod jeho nohy zachránil. Potom Digaňa vyrazil Trajcsikovu hlavičku, ale už nestačil na Kondrlíkovu hlavičku – 0:1. Tlak domácich po prestávke neprišiel a boli to hostia, ktorí častejšie skúšali šťastie. Černákov pokus z diaľky minul domácu bránu, pred Belkovicsom v poslednej chvíli ratoval Floriš a v 65. min. Belkovicsovu strelu kryl domáci brankár. V 69. min. sa presadil na šestnástke Mészáros, no mieril vedľa. V 72. min. vypichol obrancom hostí loptu v strede ihriska Čurik, ktorý bežal sám na bránu, no jeho strelu zastavila žrď. Hostia v 80. min. pohrozili Trajcsikom z diaľky. V závere domáci pritlačili, ale Púpalov priamy kop z 20 metrov v 90. min. Slávik pekne vyrazil na roh.

Gól: 45. Kondrlík. R Bezák, ŽK: Floriš, Szücs – Kiss, Bódis, 117 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Poláček, Floriš (71. Habšuda), Štefula (55. Shina), Števček, Mojto, Púpala, Hlatký (81. Matuška), Čurik, Habánik, Szücs. Tréner P. Kopačka. JOZEF ŠPROCHA

V. Ludince – Nemšová 3:1 (2:0)

Do Ludiniec pricestovalo druhé mužstvo tabuľky, ale domáci sa toho od začiatku vôbec nezľakli a vybehli na svojho súpera. Po peknej narážke bol v 4. min. stiahnutý domáci hráč v šestnástke hostí, na čo hlavný rozhodca Drobec nariadil penaltu, ktorú Hlaváčik bezpečne premenil. Následne sa hral viac menej medzišestnástkový futbal, ale v 17. min. Cingel hlavičkoval do protipohybu brankára, ale lopta skončila len na brvne. O tri minúty neskôr však už domáci udreli druhýkrát, po narážačke zvyšoval na 2:0 Konvický. Hostia z Nemšovej začali druhý polčas tak ako domáci ten prvý. Už v 48. min. peknou strelou z 20 metrov upravoval na 2:1 Amrich. Domáci brankár Benkó bol úplne bezmocný. To hostí nakoplo a mohli kludne aj vyrovnať. Veľkú šancu na to mali v 67. minúte, keď lopta viackrát padla v malom vápne, ale chýbal len jeden krok. Víťazstvo domácich Ludiniec poistil v 86. min. striedajúci Mikula, ktorý využil chybnú ofsajdovú pascu Nemšovej a peknou strelou obstrelil brankára Bobota. Vo Veľkých Ludinciach sa hral pekný futbal pre oko diváka, ku ktorému prispel dobrým výkonom aj hlavný rozhodca zápasu.

Góly: 4. Hlaváčik (11 m), 20. Konvický, 86. Mikula – 48. Amrich. R Drobec, ŽK: Flídr – Holíček, Amrich, 250 divákov.

FKS: Bobot – Ubeh, Ojim, Kresánek, Amrich, Yin, Opatovský (64. Hirjak), Holíček, Schiszler, Kvasnička (46. Komorovský), Kochan. Tréner V. Cifranič. (IP)

Ostatné výsledky: Palárikovo – Trnava C 0:1 (0:1), Galanta – Horná Nitra 0:5 (0:4), Nové Zámky – Púchov 0:2 (0:1), Komárno – Led. Rovne 2:0 (1:0), Veľký Meder - Topoľčany 3:2 (0:1), Neded – Šamorín 1:2 (1:1). Vráble mali voľno. Dohrávka 18. kola: Palárikovo – Veľký Meder 2:2 (0:2)

1. Šamorín       20        13        4          3          33:16   43        (+13)

2. Veľký Meder          19        12        4          3          38:18   40        (+10)

3. Trnava C     19        12        2          5          44:21   38        (+8)

4. DAC B/Vrak.          20        11        5          4          27:13   38        (+11)

5. Púchov        20        11        4          5          33:15   37        (+7)

6. Horná Nitra 20        11        4          5          39:26   37        (+10)

7. Nemšová     20        11        3          6          32:20   36        (+6)

8. Galanta        19        8          5          6          35:34   29        (-4)

9. V. Ludince   20        7          8          5          25:24   29        (-1)

10. Led. Rovne            20        8          1          11        21:30   25        (-2)

11. Nové Zámky         20        7          3          10        25:28   24        (-9)

12. Komárno   20        5          3          12        26:44   18        (-15)

13. Vráble       19        4          5          10        13:24   17        (-10)

14. Topoľčany 20        3          6          11        14:33   15        (-12)

15. Dubnica     19        1          10        8          14:30   13        (-14)

16. Neded       20        2          7          11        23:41   13        (-17)

17. Palárikovo 19        2          4          13        14:39   10        (-20)

Topoľčanom odrátajú 3 body. Gabčíkovo odstúpilo zo súťaže.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  1. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  2. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  4. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?

V Trenčíne i Veľkej Ide platí upozornenie na smogovú situáciu

Hrozba smogu je opäť realitou, tentoraz v Trenčíne a Veľkej Ide.

Prezidentskí kandidáti vyrazili vlakom, aby spolu diskutovali

Diskusia prezidentských kandidátov vo vlaku.

Mladé talenty končia s cyklistikou, pretože nám chýbajú profesionálne tímy, tvrdí Milan Barényi

Je majstrom sveta v cyklokrose. Tridsaťtri kilometrov do práce a späť chodí na bicykli.