Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Dukla prehrala v Banskej Bystrici, opäť bez streleného gólu

Po prehre v Banskej Bystrici sezóna pre trenčianskych hokejistov skončila. Trenčania doplatili na žalostnú koncovku, keď v piatich zápasoch strelili Banskej Bystrici len dva góly.

Michal Handzuš, Radek Dlouhý (vpravo) a brankár Ján Chábera (vľavo).Michal Handzuš, Radek Dlouhý (vpravo) a brankár Ján Chábera (vľavo). (Zdroj: SITA)

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice postúpili do semifinále tipsportligovej Slovnaft play off. Duklu Trenčín zdolali v piatom štvrťfinále 3:0 a celú sériu ovládli 4:1 na zápasy.  V semifinále narazia na Košice, s ktorými vlani prehrali boj o majstrovský titul.

Bystričania základ úspechu položili v prvej tretine, v ktorej dosiahli dva góly. Prvý už v štvrtej minúte, keď sa dostali do prečíslenia a po prihrávke Ďatelinku sa presadil zoči voči Cháberovi Gillies.

Hostia potom pohrozili viacerými strelami, ktoré však Bacashihua medzi žŕdkami s prehľadom vyriešil. Väčšie príležitosti spálili domáci. Ocitli sa v nich najmä Lunter a Zigo, v oboch prípadoch vynikol pred nimi výborný brankár Dukly. Ten napokon kapituloval v osemnástej minúte. V presilovke prihral Majdan z pravej strany na ľavú voľnému Hvilovi, ktorý namieril do odkrytej časti bránky.

V strednej časti síce góly nepadli, ale šancí bolo neúrekom. Najmä "barani" mohli pridať tretí gól, ak by si našiel puk cestu do bránky po teči Gilliesa alebo strele Kytnára. Ďatelinka ho tam v 27. minúte síce dostal, no popod nadvihnutú konštrukciu. Banskú Bystricu mohla mrzieť nevyužitá dvojminútová presilovka o dvoch hráčov pri celkovo päťminútovom treste M. Nováka, ktorý sa za faul kolenom na Lampera porúčal rovno do šatne. Presadiť sa mohli Zigo a Sandgren.

Na opačnej strane sa dostal do úniku po vybehnutí z trestnej lavice Švec, ale pohorel pred Bacashihuom a neznížil tak stav na rozdiel gólu.  V tretej tretine si hokejisti spod Urpína predovšetkým postrážili dvojgólové vedenie. Hostia mohli znížiť Melichárkom či Gašparovičom, ale medzi Bacashihua bol spoľahlivý.

Príležitosti sa naskytli aj domácim, v ktorých sa ocitli Bortňák, Tománek či Bast. Chábera však tiež preukázal svoje kvality. Najväčšiu možnosť mali Trenčania v 58. minúte. Z pravej strany dobre vystrelil Holenda a nebezpečná bola dorážka Hlinku z medzikružia.

Dukla potom odvolala brankára, hrala v šestici, no inkasovala. V strednom pásme sa pošmykol Gašparovič a Bortňák puk poslal do opustenej bránky.

HC ď05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 4. Gillies (Ďatelinka, Kytnár), 19. Hvila (Majdan, Handzuš), 59. Bortňák.

Rozhodovali: Jonák, D. Konc Junek, P. Šefčík, vylúčení na 2 min: 2:2, navyše 33. M. Novák (Trenčín) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2518 divákov

Konečný stav série 4:1 - B. Bystrica postúpila do semifinále