Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Gólové suchoty v Trenčíne. Padol iba jeden gól

Zverenci trénerského dua Kobezda-Hanzal prehrali aj druhý domáci zápas štvrťfinále hokejovej Tipsport ligy. O jediný gól v zápase sa postaral v 62. min Roussel. V nedeľu budú Trenčania hrať o štvrťfinálovú nádej.

Trenčania sú krok od vypadnutia. Trenčania sú krok od vypadnutia. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Trenčín – Banská Bystrica 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Trenčania sa chceli súperovi revanšovať za včerajšiu prehru v samostatných nájazdoch. Ako prví ohrozili súperovho brankára Domáci, keď v 2. min Melichárek vyskúšal pozornosť Bacashihuu. Následné minúty však patrili baranom. Tých do správnych obrátok dostala presilová hra. V jej závere Bortňák našiel voľného Lampera. Jeho strela z medzikružia smerovala iba doprostred brány. O štyri minúty Drgoňov pokus v presilovke zastavila brankárova hokejka. Šancu na úvodný gól nevyužil v 12. min Zigo, ktorý využil zaváhanie obrany a úspešná nebola ani Matouškova dorážka, ktorý bol síce v ideálnom priestore, ale v obkolesení protihráčov. Päť minút pred koncom sa Šišovský z rohu klziska natlačil do bránkoviska, ale nemal už dostatok času a priestoru, aby puk zasunul do siete. O dve minúty na to tvrdá strela Nemca letela nad bránu. Banská Bystrica mohla otvoriť skóre v poslednej minúte, ale 49 sekundovú presilovú hru o dvoch hráčov barani využiť nedokázali.

V druhej časti hry sa tempo hry zrýchlilo. Hráči si na ľade nič nedarovali a bojovalo sa o každý centimeter hracej plochy. V 21. min ešte v dohrávanej početnej výhode mohol streliť prvý gól Tománek, ale Chábera ramenom puk vytlačil na plexisklo. V 27. min tvrdou strelou zostrelil Bacashihuu Hlinka. V tých chvíľach sa diváci bavili hokejom a hráčom na ľade dodávali potrebné sily do ďalšieho boja. Oba tímy čakali na chybu súpera. Výrazná prišla v domácich radoch v 35. min, keď Majdan našiel pred bránou neatakovaného Tománka. Ten z ideálnej pozície mieril nad bránu. O dve minúty v presilovej hre neuspel ani Gašparovič.

Čakanie na prvý gól pokračovalo aj v tretej tretine. Banskobystričania sa snažili najmä poctivo brániť a vyrážať do nebezpečných kontier. Domáci tím mal ďalšiu ideálnu šancu v 46. min, keď sa odrazený puk dostal k Šišovskému, no ani ten nedokázal odkliať čaro Bacashihuovej brány. O dve minútu zblízka zlyhal na opačnej strane Lunter, ktorý pri zakončení zlomil hokejku. Sedem minút pred záverečnou sirénou mohol misky váh výrazne nakloniť na stranu vojakov Hudec. Sám pred Bacashihoum však netrafil presne. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času nerozhodol ani Majdan a štvrtý štvrťfinálový zápas dospel do predĺženia.

V ňom sa odohralo iba 107 sekúnd, keď z bránkovej čiary prekvapil Cháberu Roussel a rozhodol o tom, že Banská Bystrica vyhrala v Trenčíne oba zápasy.

Góly: 62. Roussel, vylúčení: 6:4, presilovky a oslabenia 0:0. 5183 divákov. Rozhodovali: Baluška, Kubuš.

TRENČÍN: Chábera – M. Novák, Drtina, Drgoň, Rehák, Holenda, Ryzák, Hatala – Hlinka, R.Dlouhý, Sojčík – Gašparovič, Stümpel, Šišovský – Melichárek, Nemec, Hudec – D.Novák, Troliga, Švec – Pataky
BAN. BYSTRICA: Bacashihua – Šmach, Ďatelinka, Pujacs, Roussel, Čížek, Gründling, Sandgren, Majeský – Tománek, Bortňák, Majdan – Bast, Kytnár, Hvila – Lamper, Zigo, Matoušek – Lunter, Handzuš, Gillies

HLAS TRÉNERA

Marcel Hanzal (tréner Trenčína): „Dnešný zápas bol naozaj veľký boj. K parádnej atmosfére výraznou mierou dopomohli fanúšikovia na oboch stranách. Snažili sme sa vyhrať. Šancí bolo pomenej na oboch stranách, no napriek tomu si diváci prišli na svoje. Videli sme množstvo osobných súbojov, hráči odviedli veľa dobrej roboty. Vyhral šťastnejší tím, ale taký je šport.“

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.