Pondelok, 8. marec, 2021 | Meniny má Alan, AlanaKrížovkyKrížovky

Dukla bola aktívnejšia, ale nevyhrala

Zverenci trénerského dua Kobezda-Hanzal prehrali v treťom zápase play-off Tipsport ligy s Banskou Bystricou 1:2 až po samostatných nájazdoch.

Trenčania druhý bod nezískali. Trenčania druhý bod nezískali. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Trenčín – Ban. Bystrica 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Dukla prvý domáci štvrťfinálový zápas začala aktívnejšie. Už v 2. min hrali hostia v početnom oslabení pre príliš veľa hráčov na ľade. V presilovej hre bol Melichárek rýchlejší ako obranca, vystrelil z pravého kruhu, ale Bacashihua betónmi skrotil jeho puk. Následná dorážka Šišovského nebola úspešná. Oba tímy šli od úvodných minút do súbojov naplno a hráči si nič nedarovali. V 8. min sa predviedli aj hostia. Majdanova strela od modrej čiary poriadne vystrašila Cháberu. O minútu strela z voleja v podaní Lampera našla pripraveného gólmana Dukly. Hostia z Banskej Bystrice sa snažili posielať nastreľované puky od modrej čiary na teč. O niečo podobné sa pokúšal v 15. min Ďatelinka, no ani on neuspel. V závere prvej tretiny sa hostia hrali prvú presilovú hru a hneď ju aj využili. Bast strelou z ľavého kruhu prestrelil Cháberu – 0:1.

Na začiatku druhej tretiny mala Dukla šancu na vyrovnanie, keď na trestnú lavicu zamieril Zigo. Gašparovičov pokus však vytesnil gólman nad bránku. Trenčanov úvodná možnosť vyburcovala k zvýšenej aktivite. Tlačili sa pred bránu, ale tam bezchybne vládol Bacashihua. V 27. min mohol ukľudniť baranov do dvojgólového vedenia kanonier Hvila. Padajúci puk však poslal tesne vedľa. V 32. min sa Dukle podarilo vyrovnať. Súperom odstavený Sojčík prepustil puk Dlouhému, ktorý z ľavého kruhu prestrelil Bacashihuu. O chvíľku mohol vojakov dokonca dostať do vedenia Gašparovič, keď puk poskakoval v bránkovisku, ale za čiaru sa nedostal. V závere druhej tretiny mal Trenčín šancu otočiť stav stretnutia vo svoj prospech, ale počas 42-sekundovej prevahy o dvoch hráčov nedokázali ani poriadne vystreliť.

Trenčín bol blízučko ku vedúcemu gólu hneď na začiatku tretej tretiny pri vylúčení Hlinka. Puk z Gašparovičovej hokejky poskakoval po bránkovej čiare, ale obrana Banskej Bystrice ho v poslednej chvíli dokázala upratať do bezpečia. Na opačnej strane dokázali hostia trafiť žŕdku. O chvíľu dorážku Zigu dokázal Chábera betónom vytesniť. V 48. min zabojoval v rohu klziska Švec a následnú strelu Dominika Nováka brankár chráničmi vykopol. Desať minút pred vypršaním riadneho hracieho času mohol o všetkom rozhodnúť Drgoň. Nikým neatakovaný spomedzi kruhov namieril doprostred bránky. Riadny hrací čas o víťazovi zápasu nerozhodol a na rad prišlo predĺženie, keďže sa neujala ani strela Šmacha od modrej čiary a najmä Zigova dorážka zblízka pol minútu pred koncom 60. minúty.

Desaťminútové predĺženie napriek šanciam na oboch stranách gól neprinieslo, a tak o všetkom rozhodli až samostatné nájazdy. V nich mali pevnejšie nervy hostia z Banskej Bystrice. Rozhodnutie priniesol nájazd Tománka.

Góly: 32. R. Dlouhý (Sojčík, Hlinka) - 19. Bast (Roussel, Kytnár), rozh. samostatný nájazd Tománek, vylúčení: 2:6 + Hlinka 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodoval: M. Novák, P. Jonák, 4538 divákov.

TRENČÍN: Chábera – M.Novák, Drtina, Drgoň, Den. Rehák, Holenda, Ryzák, Hatala – Sojčík, R.Dlouhý, Mich. Hlinka – Gašparovič, Stümpel, P. Šišovský – D. Hudec, V. Nemec, Melichárek – J. Švec, Troliga, D. Novák – Briestenský
BAN. BYSTRICA: Bacashihua – Šmach, Ďatelinka, Pujacs, Roussel, Čížek, Gründling, Sandgren, Majeský – Tománek, Bortňák, Majdan – Bast, Kytnár, Hvila – Lamper, Zigo, Matoušek – Lunter, Handzuš, Gillies

HLAS TRÉNERA

Marcel Hanzal (tréner Trenčína): „Prvá tretina bola opatrnejšia. Každý čakal, čo sa bude diať. Presilovky nás dostali do tlaku. Tretia tretina bola vyrovnaná. V nájazdoch sme nemali šťastie, chalani chceli dať gól, ale víťazstvo si zobral hosťujúci tím.“