Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Trenčianske Stankovce sa s Trenčianskymi Teplicami rozišli nerozhodne. (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Častkovce – Bánovce 1:1 (0:1)

Už v 2. min unikol kapitán hostí Kosiba, ale Kukučka mu gólovú strelu bravúrne vyrazil. V 24. min Husárov gólový nájazd vystihol Bohunský. V 28. min po rohovom kope najvyššie vyskočil Turoň a otvoril skóre zápasu – 0:1. V 39. min Madrova delovka skončila na brvne. V druhej časti hostia takticky udržiavali jednogólový náskok až do 90. min, keď si na rohový kop nabehol stopér Sarr a zaslúžene vyrovnal. Vyrovnanie ťažko niesol gólman hostí Bohunský, ktorý rozbil nové dvere na šatni hostí.

Góly: 90. Sarr - 28. Turoň, ŽK: 1:4, ČK: 40. Gajdošík (po 2. ŽK), rozhodoval: Chlebo, 120 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusná, Sarr, Čechvala (56. Ostrovský), Osuský, Halás, Husár, Tuschel, Sládek (72. Vlado), Madro, Adamec. Tréner: J. Madera.

BÁNOVCE: Bohunský – Škultéty, Turoň (71. Poštrk), Mrocek, Kosiba, Bodocký, Olej (90. Andel), Svatík (82. Líška), Gajdošík, Ondráš, Szabó. Tréner: M. Slovák. PETER HALIENKA

Domaniža – Jasl. Bohunice 3:3 (3:1)

V 2. min bol faulovaný brankárom Matejkovičom Sádecký, ktorý jedenástku sám premenil – 1:0. V 9. min M. Košút strelou z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. Potom mali šancu hostia po rohu, ale lopta prešla popred domácu bránu bez toho, aby ju niekto poslal do siete. V 30. min strelou z 30 metrov dal tretí gól Domaniže do horného rohu Haviar. O tri minúty tečoval strelu zo šestnástky na päťke tesne pred gólmanom Krajčovič – 3:1. V 43. min výborne zabránil gólu Braciník, keď zastavil prienik Chalányho. V 52. min umiestnenou Doka strelou znížil n 3:2. O desať minút mohol zvýšiť M. Košút, ale Matejkovič jeho pokus zblízka kryl. V 65. min Chalány pálil nad domácu bránu a po prečíslení v 80. min zachraňoval v poslednej chvíli Svoboda. Potom bol vylúčený po druhej žltej karte hosťujúci Krajčovič. Dve minúty pred koncom po faule Miškecha kopali hostia priamy kop a center z 20 metrov predĺžil do Kubišovej brány Chalány – 3:3.

Góly: 2. Sádecký (11 m), 9. M. Košút, 30. Haviar – 33. Krajčovič, 52. Doka, 83. Chalány.

Rozhodoval Pati-Nagy, ŽK: Svoboda, Miškech - Matejkovič, Krajčovič, Koleno, ČK: 84. Krajčovič po 2 ŽK, 180 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Haviar, M. Šterdas, Braciník, Svoboda, M. Košút, Rybár, J. Kardoš (57. Hájek), Valjent (82. Marek Kvaššay), Sádecký, Svitek (72. Miškech).

JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Sekera, Jakubička, Kolarovič, Krajčovič, Chalány, Broš (69. Haršány), Machovič, Bakši (80. Moravanský), Doka, Koleno.

Tr. Sta​nkovce – Tr. Teplice 3:3 (1:2)

Oblastné derby sa hralo za studeného a veterného počasia, pričom vietor bol miestami až búrlivý, čo sťažovalo hráčom prácu s loptou. Od začiatku to bol obojstranne bojovný zápas s typickými črtami derby. Prvú gólovú akciu zápasu vypracoval v 8. min. Škvarka, lopta sa dostala k Blažejovi a ten ju poslal k pravej tyči – 1 : 0. V 10.min. bol na druhej strane v dobrej streleckej príležitosti Jambor, ale minul bránu. Tr. Teplice sa predstavili ako rýchle, behavé mužstvo a hráči využívali každú príležitosť na ohrozenie domácej brány. V 24. min. doplatili Tr. Stankovce na nedôraznosť pred vlastnou bránou a Paška strelil vyrovnávajúci gól – 1:1. Hráči Tr. Stankoviec sa proti dôrazným hráčom hostí len ťažko presadzovali a v 30. min., hoci tiesnený, sa opäť presadil Paška – 1:2. V 35. min. sa dostal do úniku Ďanovský, ale obranca hostí stihol odvrátiť na roh. Po rohovom kope bol v šanci Blažej, ale nedokázal sa v skrumáži presadiť.

Druhý polčas začalo aktívnejšie mužstvo Tr. Stankoviec. Hráči spresnili rozohrávku a oproti 1. polčasu išli razantnejšie do súbojov, chýbalo však zakončenie. V 63. min. sa obrana Tr. Teplíc dopustila faulu v svojom pokutovom území a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Patrik Sedláček 2:2. Hráči Trenč. Stankoviec naďalej pokračovali v aktívnej hre a vytvárali si šance. V 71. min. kopal rohový kop Škvarka a lopta na prekvapenie všetkých, skončila v sieti – 3:2. Trenč. Stankovciam sa tak podaril dokonalý obrat vo vývoji zápasu. V 77. min. Ančic z veľkej diaľky skúšal pozornosť hosťujúceho brankára, ale strela išla nad bránu. V záverečnej fáze zápasu zvýšili aktivitu hráči Trenč. Teplíc v snahe vyrovnať. To sa im nakoniec aj podarilo, keď v 88. min. z priameho kopu prekonal Zemanoviča Bubenko – 3:3. Derby zápas dvoch rozdielnych polčasov sa tak skončil remízou.

Góly: 8. Blažej, 64. P. Sedláček (11 m), 70. Škvarka – 24. a 30. Paška, 88. Bubenko, ŽK: 1:3, ČK: 87. Jambor, ŽK: Darnadi, 250 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Koprivňanský (46. Z. Poruban), Bulko, Čibík, Takáč, P. Sedláček, Blažej (65. M. Sedláček), Daňovský, Škvarka, Ančic (88. Hrbas). Tréner: R. Pevný.

TR. TEPLICE: Kopčan – Beňo, Kopúň, Jambor, Krivda, Šiko, Haško, Paška (84. Bubenko), Losonszký, Bretschneider, Púček (87. Batelka). Tréner: M. Bubenko. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Holíč - N. Dubnica 1:2 (1:1)

V nefutbalovom počasí hrali v prvom polčase domáci so silnou podporou vetra, ktorý aj využili v 15. min., keď sa presadil Mráz - 1:0. Hostia sa spoliehali na pevnú obranu a v závere prvého polčasu sa im z ojedinelej akcie podarilo aj vyrovnať, keď v 43. min. Burdej upravil na polčasových 1:1. Pop restávke prešla podpora vetra na stranu hostí, ktorú ju hneď v 49. min. využili zásluhou Staňa - 1:2. Snaha domácich o vyrovnanie nebola úspešná, dvakrát bol v šanci Mráz, no vyrovnať sa mu nepodarilo, rovnako príležitosti súpera zlikvidoval domáci brankár.

Góly: 15. V. Mráz – 43. M. Burdej, 49. P. Staňo. Pred 100 divákmi rozhodovali Mokoš - Šlosár, Piaček. ŽK 0:1 (56. Švec).

N. DUBNICA: Kostka - Burdej, Švec, Žifčák, Behan (88. Králik), Staňo, M. Ranuša (68. Švikruha), Maník, Držík, Lendvay, Suchý (83. Grnja), tréner Michal Ranuša.

Ostatné výsledky: Šimonovany - Partizánske 2:0 (1:0), Boleráz – Malženice 0:1 (0:1), Vrbové – Kanianka 2:1 (0:1), Beluša – Prečín 6:1 (3:0)

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Trenčín v predĺžení zdolal MAC Budapešť

V drese domácich sa blysol Peter Ölvecký, ktorý strelil dva góly.

Víkend prinesie silné ochladenie, vietor i dážď

Zdá sa, že krátkym rukávom aspoň na nejaký čas odzvonilo.

Meteorológovia varujú pred vetrom na západe krajiny

V sobotu ráno bude na západe Slovenska fúkať silný vietor, meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.