Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Súboj Spartakov vyhral ten malý

Myjavčania po prvý raz v jarnej časti naplno bodovali. O ich výhre rozhodol po hodine hry kapitán Tomáš Marček, vďaka čomu si upevnili tretie miesto.

Kopaničiari Trnavu porazili o gól. Kopaničiari Trnavu porazili o gól. (Zdroj: MARIÁN BAZALA)

Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Prvá šanca v zápase dvoch Spartakov sa zrodila už v druhej minúte, keď Beňo udržal loptu na hracej ploche, Daniel sa následne zbavil protihráča a akciu zakončil Pekár. V trinástej minúte hlavičkoval po dlhom autovom vhadzovaní Kolár, lopta skončila mimo brány. Kopaničiari boli aktívnejší, v 25. minúte nenašla Machovcova hlavička priestor brány a o minútu musel Kamenár riešiť nebezpečný center Sládeka. Myjavčania sa mohli ujať vedenia v 36. minúte, Kolár uspel v súboji s Tóthom, namiesto zakončenia zvolil ešte prihrávku na Daniela, tá však nebola presná. O štyri minúty sa na opačnej strane ihriska ocitol v palebnej pozícii v pokutovom území Mihálik, reflexívne stihol zasiahnuť Hruška.

Po zmene strán bola spočiatku hra viac rozkúskovaná a šance sa nerodili. Prišla však 59. minúta, Kóňa hľadal dlhým pasom Marčeka, ktorý využil nedorozumenie Kamenára s Tóthom a poslal loptu do opustenej brány – 1:0. V 67. minúte dostali loptu do siete aj Trnavčania, Tambe však fauloval Hrušku a gól uznaný nebol. Po chybe v rozohrávke domáceho tímu sa v 72. minúte rútil sám na brankára Mikovič, hrdinom okamihu sa stal Hruška, ktorý loptu za chrbát nepustil. V 75. minúte videli diváci zakončenia na oboch stranách ihriska, najskôr nezamieril presne Machovec a po ňom ani Depetris. Rovnako sa do priestoru troch žrdí nezmestila ani strela Mihálika o chvíľu nato. V 81. minúte zamieril na domácu bránu Schranz, Hruška si s jeho strelou poradil. Trnavčania už zo záverečného tlaku nič nevyťažili a z víťazstva sa tak tešili domáci hráči.

Gól: 59. Marček. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Kolár, Hruška - Horník, Tambe, Baez, 1436 divákov

MYJAVA: Hruška – Machovec, Ostojić, Banovič, Beňo – Pekár (86. Černáček), Kóňa, Marček – Sládek (60. Bílovský), Kolár, Daniel (78. Škutka)

TRNAVA: Kamenár – Čonka, Tóth, Greššák, Horník (78. Majtán) – Mikovič, Mihálik, Jež, Baez (67. Depetris), Schranz – Tambe

HLAS TRÉNERA

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Bol to derby zápas, vyrovnaný a ťažký. V takýchto dueloch rozhoduje to, kto urobí menej chýb. Aj preto sme ho vyhrali. Som spokojný s tromi bodmi, ktoré sme získali."