Nedeľa, 18. november, 2018 | Meniny má Eugen

Draci začali prehrou

Prvý zápas v boji udržanie futsalistom Podolia nevyšiel podľa predstáv. Na pôde Levíc prehrali o dva góly.

Draci (v tmavom) nedokázali v Leviciach bodovať. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU DRAGONS PODOLIE)

Levice – Podolie 4:2 (2:0)

Úvod prvého polčasu bol z oboch strán opatrný a veľa šancí nepriniesol. Mužstvá pozorne bránili a súpera k ničomu nepúšťali. Obraz hry sa výrazne nezmenil ani po strelenom góle Levíc, keď chybnú hosťujúcu rozohrávku využil v 8. minúte krížnou strelou Rakica. Prvé väznejšie šance Drakov prišli až v druhej časti prvého polčasu, no končili buď na nepresnosti alebo na brankárovi. Domáci sa v tejto časti hry dostali do 3 vyložených šancí, no Trebatický výborne zasahoval. Skóre polčasu uzavrel na 2:0 Švec, ktorý  využil 10m kop po šiestom akumulovanom faule. Podolie malo ešte ku koncu polčasu niekoľko sľubných príležitostí, avšak Bielik bol pozorný.

Druhý polčas sa niesol v znamení aktivity Drakov, ktorí chceli s výsledkom ešte niečo urobiť. Levice si nevypracovali vyloženejšiu príležitosť, avšak čo si nevypracovali sami, ponúkli im hostia ako na podnose. Stav sa menil v úvodných minútach, keď nakopnutú loptu Trebatický iba vyrazil a do opustenej brány zasúval Zorád. Podolie následne prevzalo taktovku zápasu a pokúšalo sa streliť kontaktný gól, naopak domáci takticky veľmi dobre bránili. Draci sa postupne dostavali do vyložených šancí, znížiť sa podarilo Hikelovi, ktorý  si narazil s Lackovičom a strelou k tyči nedal Bielikovi šancu. Na rozdiel gólu znížil Bobocký, ktorý  z otočky vymietol šibenicu. Vyrovnať mohol Zaťovič, no zoči-voči brankárovi zaváhal a prestrelil bránu. Levice naopak využili opäť zlú rozohrávku hostí, slabú prihrávku stihol Trebatický v sklze napáliť do napádajúceho Zoráda, od ktorého sa lopta odrazila pred opustenú bránu a ten už bez problémov skóroval. Draci sa odhodlali k power-play, vypracovali si aj niekoľko ďalších šancí, no ani jednu z nich nevyužili.

Góly: Zorád 2, Švec, Rakica, – Hikel, Bobocký R., ŽK: Chudý, Gabaš, Krivočenko – Jurčo, Zaťovič, Lackovič, Bobocký R.. rozhodovali: Ježík, Chudý, 250 divákov.

PODOLIE: Trebatický, Krajčík (n.b.)- Bobocký R., Hikel, Zaťovič, Jurčo, Lackovič, Šimor, Pyšný

Ďalší výsledok: Nové Zámky – Gurmáni 7:3.

1. Nové Zámky 1             1             0             0             7:3          7

2. Levice              1             1             0             0             4:2          5

3. Podolie           1             0             0             1             2:4          1

4. Gurmáni         1             0             0             1             3:7          0

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!