Štvrtok, 17. január, 2019 | Meniny má Nataša

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Dubodiel (v modrom) prekvapil víťazstvom vo Veľkých Bierovciach. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Kočovce – Bošáca 1:0 (0:0)

Derby novomestského okresu zvládlo lepšie domáce mužstvo. Zápas mal typický prívlastok – prvý jarný. Oba tímy sa po dlhej zimnej príprave iba hľadali. O všetkom napokon rozhodlo zakončenie Horčičáka v 61. min.

Góly: 61. Horčičák, ŽK: 4:2. Rozhodoval: Šišovský, 100 divákov.

KOČOVCE: Motola – Sevald, Majerník, Toráč, Juriš, Hanáček, Gajdošík, Feranec (60. Zemaník), Roško (84. Madara), Horčičák, Maraz

BOŠÁCA: Svoboda – Kozic, Kostelan, Bako (39. Janega), Ochodnický, Helík, Kusenda, Vavro, Mihala, Mizerák (39. Stacho), Samotný

Veľké Bierovce/Opatovce – Dubodiel 2:4 (1:2)

Domáci začali aktívne, hneď v 5.minúte bol nedovolene zastavený v pokutovom území Tomáš Sivák a nariadenú penaltu premenil Ladislav Žúži - 1:0. Domáci sa dlho z vedúceho gólu netešili pretože hneď v 7.minúte kopali pokutový kop aj hostia, ktorý premenil Michal Mikula - 1:1. V 12.minúte mal výbornú príležitosť Lukáš Breznický, ale hosťujúci brankár ho vychytal. O pár minút vystrelil tvrdo aj Peter Bulko, no hosťujúci brankár reflexne vyrazil na roh. Do 40.minúty sa hral prevažne futbal v strede poľa, loptu viac držali domáci, ale na koncovku im to v tomto zápase neprialo. V 43.minúte brejk hostí, Tomáš Žáčik nedal šancu domácemu brankárovi, ktorého strela od brvna letela rovno do brány - 1:2. V druhom polčase začali lepšie domáci so snahou vyrovnať. V 63.minúte sa to aj podarilo, pretože Tomáš Sivák umiestnenou hlavičkou vyrovnával na 2:2. Domáci chceli tento zápas otočiť vo svoj prospech, vypracovali si aj viac výborných príležitostí, ktoré ale nepremenili. Príkladom je akcia z 70.minúty Michal Svatík pekne zatiahol loptu, pred bránou bol Aleš Viršinský, no ten tesne minul. Domáci v druhom polčase mali vysoké držanie lopty čo hostia využili na rýchle nebezpečné brejky. V 80.minúte diskutabilný aut v rohu ihriska pre hostí, a Juraj Červený sa presadil v šestnástke na 2:3 pre hostí. V 89.minúte sa vymenil v bráne domácich Juraj Barták s Ladislavom Žúžim. V 89.minúte prvý roh hostí skončil priamo v sieti gólom Martina Trnčáka. Hostia v tomto zápase vyťažili doslova maximum z minima a preto si odniesli všetky 3 body v 16.kole.

Góly: 5. Žúži (11 m), 63. T. Sivák – 7. Mikula (11 m), 42. T. Žáčik, 80. Červený, 89. Trnčák, ŽK: 2:1, rozhodoval: Hruda, 100 divákov.

V. BIEROVCE/OP.: Barták – T. Ondrášek, M. Sivák, Žúži, Mercek, Svatík, Breznický (46. P. Ondrášek), Viršinský (86. Pazúr), P. Bulko, T. Sivák, Horňák

DUBODIEL: Marián Petrík – L. Petrík, Janík (77. T. Petrík), Červený, Mikula, Žáčik (90. Kováč), Kúdela (90. Scheer), Trnčák, Knoll, Matúš Petrík, V. Malec TIMOTEJ BULKO

Načítavám video...

Očkov – Ľuborča 4:0 (2:0)

Vzhľadom na nepriaznivé poveternostné podmienky sa šláger kola uskutočnil na umelej tráve v Novom Meste nad Váhom. Súboj dvoch tímov z čela tabuľky lepšie vyšiel domácemu tímu, ktorý od prvých minút diktoval tempo zápasu. Prvý gól prišiel po pol hodine hry, keď nestarnúci Koritna strelil prvý jarný gól VI. Ligy. O päť minút upokojil domáce rady Petráš. Hostia toho v zápase veľa nepredviedli a zaostávali za očakávaniami a keď po hodine hry pridal Hikel tretí presný zásah Očkova, bolo o všetkom rozhodnuté. Bodku za zápasom dal v 86. min Mečiar.

Góly: 30. Koritina, 35. Petráš, 60. Hikel, 86. Mečiar, ŽK: 3:2, rozhodoval: Kahúň, 50 divákov.

OČKOV: Trebatický – Mečiar, D. Čechvala (71. Rehák), Jurčo, Ščepko, Némethy (85. Ondrášek), Petráš, Hikel, Drahno, Koritina (74. Valo), Gono

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Sabadka, Schwandtner, Vavrúš, Machara (49. Matejka), Brisuda, Mihalik, Rajníček, Naňák, Gajdošík

Zápasy Tr. Jastrabie – Dolná Súča, Čachtice – Opatová, Veľká Hradná – Zamarovce, Horné Srnie – Nová Ves, Kľúčové – Horná Súča odložené na 6.5. o 17.00 h.

12. Horná Súča           15        5          2          8          30:42   17

13. Tr. Jastrabie           15        4          4          7          19:28   16

Do modernizácie troch nemocníc investuje Trenčianska župa milióny eur

Do novej techniky a modernizácie troch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) investuje kraj v tomto roku zo svojho rozpočtu 6,2 milióna eur.

Meteorológovia vydali výstrahu pred tvorbou poľadovice

Výstraha platí pre okresy Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Považská Bystrica, Púchov a Prievidza.

Polminútový uragán Dukly stačil iba na bod

Trenčania opäť prehrali na klzisku súpera.

Turnaj dorastencov vyhral výber oblastného zväzu

V sobotu 12. januára OŠK Bošáca zorganizoval v Športovej hale na Sihoti v Trenčíne druhý ročník halového futbalového turnaja dorastencov.