Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Trenčania porazili Skalicu

O góly sa postarala dvojica Maierhofer a Bero, z penalty korigoval Masaryk.

(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

SENICA. Skaličania, hrajúci v senickom azyle, mali v prvom polčase malú výhodu, keďže hrali s vetrom, nedostali sa však takmer k ničomu a jesenný majster jasne dominoval. Prvú šancu zápasu mal krajný záložník Skaličanov Mázaň, ktorého prízemnú strelu vyrazil Šemrinec v 6. min. na roh.

O dve minúty neskôr sa dostali hostia do prvej nebezpečnej situácie, keď sa k lopte dostal na ľavej strane operujúci Van Kessel, poslal center na vysokého Maierhofera a ten hlavou nezaváhal 0:1. V 11. min. našiel Koolwijk dlhočizným pasom za obranu nabiehajúce Scheta, Holanďanovi však strela nesadla ideálne.

Trenčania boli čoraz aktívnejší, v 15. minúte skúšal pozornosť Krnáča z 30 metrov Skovajsa, jeho ranu skalický brankár vyrazil. Z neho pohrozil na dvakrát Schet, najprv neprepálil hradbu tiel v zeleno-bielom, jeho následnú dorážku zastavilo brvno bránky Záhorákov.

Koolwijk v 22. min. zahral ďalší dlhý pas za obranu na Scheta a nacvičenú akciu Trenčanov zakončil po spätnej prihrávke Bero a dotiahol sa 11. ligovým gólom na najlepšieho strelca súťaže Tawambu.

Ďalšiu veľkú šancu hostí mal opäť Bero, jeho zakončenie zblízka vytlačil Krnáč na roh. Maierhofer o malú chvíľu na to oklamal ofsajdovú pascu domácich, preváhal však správny moment na strelu či prihrávku a Krnáč špičkou kopačky šancu hostí zmaril. Skaličania prišli v 41. minúte o Jakúbeka, strelec víťazného gólu zo zápasu so Žilinou musel pre zranenie kolena striedať a jeho miesto zaujal Vrablec.

Na vážnejšie ohrozenie brány sa v II. dejstve čakalo takmer desať minút, hostia opäť hrozili centrom z pravej strany, nebezpečnú loptu smerujúcu do malého vápna usmernil na roh jeden zo skalických obrancov.

V 59. minúte poslal z priameho kopu ďalšiu dobrú loptu do šestnástky Koolwijk, Skovajsa hlavou poriadne natiahol Krnáča. Brankár Skaličanov sa vyznamenal aj o minútu neskôr, keď zneškodnil strelu zblízka Van Kessela.

V 62. min. v ojedinelom protiútoku domácich fauloval prenikajúceho Hlavatoviča kapitán Trenčanov Kleščík a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Masaryk.

V 65. minúte Rabiu nezmyselne pristúpil skalického Mazána a videl červenú kartu. Na opačnej strane si loptu postavil približne 18 m od brány k priamemu kopu Koolwijk, jeho zblokovaná strela skončila tesne nad brvnom Krnáčovej brány. Po vylúčení nigérijského legionára sa začalo hrať aktívnejšie aj pred bránou hostí.

V 78. minúte vyšiel Trenčanom diagonálny pas za obrancu Hlavatoviča, Bero fantasticky našiel Holúbeka, ten uvoľnil nabiehajúceho Koolwijka, Holanďan mal loptu na svojej slabšej pravačke a sľubný protiútok nezakončil.

V 81. min. zakrútil Mazán nepríjemnú loptu pred Šemrinca, brankár hostí loptu vyboxoval, z nasledujúceho rohového kopu opäť zakončoval Mazán, cez hradbu tiel loptu do Šemrincovej siete nedostal.

Už v nadstavenom čase centroval pred trenčiansku bránu skalický Masaryk, zakončenie Hudáka však v sieti neskončilo. Domáce mužstvo sa v závere nadychovalo k tlaku, Záhorákom však nepomohlo ani Hudákovo vysunutie na hrot a ani brankár Krnáč, ktorý sa vydal na posledný rohový kop.

MFK Skalica - AS Trenčín 1:2 (0:2)

Góly: 62. Masaryk - 8. Maierhofer, 22. Bero.

Rozhodovali: Somoláni Slyško, Kováč, ŽK: Koolwijk, Kleščík, Schet,Šemrinec - Vrablec, ČK: 64. Ibrahim Rabiu (AS), 1075 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Skalica: Krnáč Dobrotka, Hudák, Majerník, Hlavatovič Mazan, Ikenna (58. Vaško), Hlinka, Šebesta, Jakúbek (41. Vrablec) Masaryk
AS Trenčín: Šemrinec Šulek, Skovajsa, Kleščík, Kingsley Madu Schet (77. Holúbek), Koolwijk, Bero, Ibrahim Rabiu, Van Kessel (83. Guba) Maierhofer (86. Lawrence)