Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Dukla ide z Košíc s debaklom

Hokejisti Dukly Trenčín v predposlednom kole Tisport ligy prehrali na ľade Košíc sedemgólovým rozdielom. Domáceho gólmana Halásza neprekonali ani raz.

Body zostali na východe. Trenčín nestrelil ani jeden gól.Body zostali na východe. Trenčín nestrelil ani jeden gól. (Zdroj: TASR - Branislav Račko)

HC Košice - HK Dukla Trenčín 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Košický klub chcel zvýhodneným vstupným prilákať čo najviac divákov a to sa mu aj podarilo. Zaplnenú Steel arénu potešil už v tretej minúte Boltun, ktorý učebnicovo tečoval Deylovu strelu - 1:0. O minútu neskôr bol v samostatnom úniku faulovaný Bartoš, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil. Trenčania v ďalšom priebehu prvej časti vyrovnali hru a miestami mali navrch. V osemnástej minúte sa do sľubnej príležitosti dostal mladík Studenič, Halász však jeho úmysel zmaril.

V 22. minúte sa až pred Halásza dostal Sojčík, zblízka však domáceho brankára neprekonal. Známe nedáš - dostaneš sa potvrdilo o dve minúty. Hričina vybojoval puk v rohu klziska a po jeho prihrávke zvýšil na 2:0 Šoltés. Košičania boli v druhej tretine pri chuti. Šancu zvýšiť náskok domácich mal Bartoš, no pred odkrytou bránkou nenamieril presne. Domáci sa bavili hokejom a ich pohodu potvrdila aj kombinácia v 29. minúte, ktorú dorážkou zakončil Spilar - 3:0. Prevahu domácich zvýraznil aj Hrnka, ktorý v 30. minúte nepohŕdol Sujovou prihrávkou - 4:0. Domáci v druhej časti pridali aj piaty gól, o ktorý sa počas presilovky strelou od modrej čiary postaral Deyl.

Už po 40. sekundách tretej tretiny mohol znížiť obranca Novák, v sľubnej príležitosti však Halásza neprekonal. Hostia po druhej prestávke vystriedali brankárov, keď Cháberu nahradil Kutej. Jeho čisté konto však trvalo iba 160 sekúnd, keď ho v 43. minúte strelou nad rameno prekonal Bicek. Za jednoznačného stavu už domáci hráči kontrolovali vývoj zápasu. Trenčania mali v tretej tretine niekoľko presilových hier, ale košickú obranu prekonať nedokázali. Naopak, v 58. minúte inkasovali aj siedmy gól, o ktorý sa postaral Šoltés.

Góly: 3. Boltun (Deyl, Dudáš), 24. Šoltés (Hričina), 29. Spilar (Hričina, Cebák), 30. Hrnka (Suja), 39. Deyl (Spilar, Bartoš), 43. Bicek (Boltun, Hričina), 58. Šoltés (Dudáš). Rozhodovali: Novák, Konc - Holienka, Smrek, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8347 divákov (vypredané). Zmeny: 41. Kutej (Tren.) za Cháberu, 41. Pavúk, Chovan (Koš.) zapojili sa do hry

KOŠICE: Halász - Dudáš, Deyl, Macejko, Šedivý, Cebák, Mikuš - Spilar, Jenčík, Bartoš - Bicek, Suja, Hrnka - Šoltés, Češík, Varga - Lelkeš, Hričina, Boltun

TRENČÍN: Chábera - Hatala, Drtina, Novák, Drgoň, Ryzák, Rehák, Holenda - Hlinka, Petrovický, Dlouhý - Sojčík, Stümpel, Gašparovič - Melichárek, Troliga, Nemec - Hudec, Švec, Studenič

HLAS TRÉNERA

Marcel Hanzal, asistent trénera HK Dukla Trenčín: "Zápas sa lámal v druhej tretine. Prvú sme začali celkom dobre, ale do druhej sme vstúpili zle. Domáci v nej lepšie korčuľovali, hrali lepšie kombinačne a odskočili nám na rozdiel piatich gólov. To rozhodlo celý zápas a tretia tretina sa už iba dohrávala. Domáci boli lepší, hoci prehrať 0:7 je dosť. My sa z toho musíme poučiť a stopercentne sa pripraviť na play off."