Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Draci zakončili základnú časť víťazne

Futsalisti Podolia zvíťazili vo svojom poslednom zápase základnej časti extraligy nad Levicami 5:4, hoci v polčasovej prestávke prehrávali o dva góly.

Draci sa pred play-out naladili víťazne.Draci sa pred play-out naladili víťazne. (Zdroj: DRAGONS PODOLIE)

FK Dragons Podolie – Futsal Team Levice 5:4 (1:3)

Posledný zápas v základnej časti nastúpilo Podolie proti Leviciam, ktoré potrebovali bodovať, aby si zachovali šancu na play-off. Draci sa však chceli výhrou nakopnúť, aby začali play-out  správne naladení.

Prvý polčas to boli práve Levice, ktoré boli bližšie k vytúženému víťazstvu. Hneď v 2. minúte skóroval Gabaš po prihrávke pred opustenú bránku. Podolie sa snažilo na tento gól odpovedať, avšak ich útočná snaha končila na slabom pohybe a prílišnej pasivite hráčov. Levičanom tak nerobilo veľký problém brániť individuálne akcie domácich a prípadné strely veľmi dobre kryl brankár Bielik. V útočení boli hostia trpezlivý a nikam sa neponáhľali, čo im umožnili aj Draci svojim pasívnejším bránením od polovice ihriska. Draci sa v určitých momentoch odhodlali aj k presingu súpera, no doplatili na to v 8. minúte, keď nezachytili pohyb Budovca, ktorý sa od polovice rútil sám na Trebatického v bráne domácich a krížnou strelou zvýšil na 0:2. V ďalších minútach sa obraz hry veľmi nezmenil a prípadné šance na jednej či druhej strane brankári zneškodnili. Podolie čakalo na svoj prvý gól do 19. minúty, keď si strelu Malíčka, zrazil do vlastnej brány Krivočenko. O pár sekúnd neskôr sa však domáci dopustili šiesteho akumulovaného faulu a trestný 10 m kop premenil Švec. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 1:3 pre Levice.

Do druhého polčasu nastúpili Draci s dvoma zmenami, keď príležitosť dostal aj mladý Drexler a do hry zasiahol aj Bobocký. Na hre Drakov bolo vidieť zlepšenie a chcenie otočiť vývoj stretnutia. Súpera napádali už na jeho polovici a zlepšili aj pohyb v útočnej hre. Výsledkom bol gól Zaťoviča na 2:3. Vyrovnanie vyselo na vlásku, avšak veľakrát zachránil hostí brankár Bielik a keď už bol prekonaný, pomohla mu konštrukcia brány. Vytúžený gól prišiel v 31. minúte, keď po signály z autu skóroval Malíček. Leviciam však išlo o veľa a tak aj oni pokračovali v útočnom snažení, čoho výsledkom bol gól Rakicu, čím sa Levice opäť dostali do vedenia. Hostia aj naďalej hrozili, no Trebatický do konca zápasu zatiahol roletu a už nepustil za svoj chrbát žiadnu strelu. Draci vyvinuli na Levičanov obrovský nátlak, opäť niekoľkokrát opečiatkovali konštrukciu bránu, niekedy priam čaroval Bielik v bráne Levičanov avšak v 35. minúte už bol na Prekopa prikrátky. Dokonalý obrat zavŕšili domáci gólom Hikela, ktorý  strelou z voleja po rohovom kope nedal Bielikovi šancu. Hostia sa následne odhodlali k powerplay, vyrovnať sa im však nepodarilo.

Góly: M. Trebatický, Malíček, Prekop, Hikel, vlastný – Gabaš, Budovec, Švec, Rakica, ŽK: 3:2, rozhodovali: Ježík, Botka, 150 divákov.

DRAGONS: Krajčík – M. Trebatický, Halás, Malíček, Ondris, Drexler, Hikel, Prekop, Zaťovič, Lackovič, Jurčo, R. Bobocký.

Ostatné výsledky: Slovmatic – Gurmáni 11:3, Žilina – Prešov 6:7, Pinerola – Nové Zámky 5:0, FTVŠ Bratislava – Nitra 5:1.

1. Slov-Matic     17           15           2             0             130:29   47

2. Pinerola         17           13           4             0             87:28     43

3. Nitra                17           10           1             6             94:80     31

4. Prešov             17           10           1             6             90:77     31

5. Žilina               17           10           0             7             83:72     30

6. FTVŠ BA          18           6             1             11           55:82     19

7. Levice              17           4             3             10           59:84     15

8. Nové Zámky 17           5             0             12           57:99     15

9. Podolie           18           3             2             13           67:107   11

10. Gurmáni       17           2             2             13           38:102   8

1. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  3. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Dukla porazila Slovan aj bez bratov Shoreovcov

Trenčania predviedli zodpovedný výkon a dokázali využiť šance.

V Tipos extralige nateraz pandémia koronavírusu nezasiahla iba dva tímy - Duklu Trenčín a Zvolen.

Dočasný domov mu poskytne objekt Vážka

Klub Lúč sa dočasne sťahuje do objektu Vážka na námestí

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.