Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Dukla brala všetky body, náskok Žiliny stiahla na dva body

Zverenci trénerského dua Kobezda-Hanzal po troch neúspešných zápasoch zabrala naplno. V dôležitom zápase proti Žiline štyrikrát viedla. Rozhodujúci moment napokon priniesla 50. minúta.

Trenčín vybojoval všetky body.Trenčín vybojoval všetky body. (Zdroj: TASR)

Trenčín – Žilina 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Pokiaľ chceli vojaci ešte reálne pomýšľať na piatu priečku, potrebovali zabrať naplno. V šesťbodovom zápase začali aktívnejšie vlci, keď nepustili Duklu do tradičného úvodného náporu. Po šiestich minútach hry zakončoval spomedzi kruhov Dominik Rehák. Chábera svoj tím podržal. Na ľade sa v tých chvíľach viac bojovalo ako hral pohľadný hokej, keďže oba tímy si uvedomovali dôležitosť zápasu. Trenčanov naštartovala presilová hra, keď v nej po Pavlikovského tvrdej strele od ľavého kruhu zazvonila žŕdka. V 16. min sa už Trenčania ujali vedenia, keď po kombinácii štvrtého útoku Švec umne tečoval puk za bezmocného Tomeka.

Po prestávke začali aktívnejšie opäť Žilinčania a v 27. min sa im podarilo vyrovnať. Po akcii na jeden dotyk poslal puk do odkrytej časti brány Leško a začínalo sa odznova. Nerozhodný výsledok však vydržal iba tri minúty. V polovici zápasu Gašparovič zatiahol puk do rohu, prihral voľnému Troligovi, ktorý zoči-voči Tomekovi uspel – 2:1. O dve minúty mohol upokokujúci gól pridať Hudec, ale z ostrého uhla dezorientovaného Tomeka neprekvapil. Šesť minút pred druhou sirénou mal vyrovnanie na hokejke Drevenák, keď tečoval Kuraliho strelu od modrej čiary. V 37. min mohol na jednej strane uspieť Melichárek, ale neuspel. Z rýchleho brejku sa nepresadil ani Zaťko. V závere druhej tretiny sa vlkom podarilo vyrovnať a opäť to bolo v presilovej hre, keď strelou z otočky Róbert Huna nedal Cháberovi šancu – 2:2.

Dukla sa aj po tretí raz v zápase dostala do vedenia, keď v 46. min po strele Michala Nováka tečoval šikovne puk skúsený Stümpel a bolo 3:2. Žilinčania aj po tretí raz dokázali na nepriaznivý stav odpovedať. Tento raz o minútu a desať sekúnd. Po chybe v zadných radoch nemal problém Konečný dopraviť puk ponad bezmocného Cháberu do siete 3:3. Desať minút pred koncom sa Trenčín opätovne ujal vedenia. Pri hre štyroch proti štyrom Gašparovič prihral do druhej vlny korčuľujúcemu Michalovi Novákovi, ktorý prepálil Tomeka – 4:3. V závere hostia všetko vsadili na jednu kartu, čo Trenčanom prinášalo šance na brejkové situácie. Tie však nedokázali doviesť do úspešného konca. Dukla napokon vybojovala všetky body a stiahla náskok vlkov na dva body.

Góly: 19. Švec (Hatala, Pataky), 30. Troliga (Gašparovič, Drgoň), 46.  Stümpel (M. Novák), 50. M. Novák (Stümpel)   – 27. Leško (Drábek, Kurali), 39. Róbert. Huna, 47. R. Konečný (Róbert Huna, Ťavoda), vylúčení na 2 min: 4:4, Ryzák 5+ DKZ za hrubosť – Ťavoda 5+ DKZ za hrubosť, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Rozhodoval: D. Konc.

TRENČÍN: Chábera – Drtina, M.Novák, Pavlikovský, Drgoň, Ryzák, Den. Rehák, Hatala, Holenda – Nemec, Petrovický, R.Dlouhý – Sojčík, Stümpel, Gašparovič – Melichárek, Troliga, Šišovský – D.Hudec, J.Švec, Pataky

ŽILINA: Tomek – Zaťko, D.Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, Leško, Makovský, Mendrej – E. Švec, Róbert Huna, Konečný – Stupka, Novotný, Handlovský – Drevenák, Valášek, Drábek – Ondruš, Dom. Rehák, Rogoň