Trenčín už nie je posledný + VIDEO

Vo víkendových zápasoch oba volejbalové tímy zvíťazili a nestratili ani set. Trenčania sa dokonca posunuli z posledného miesta vyššie.

Volejbalisti Trenčína už nie sú poslední. Volejbalisti Trenčína už nie sú poslední. (Zdroj: BRAŇO ULBRICH)

SKUPINA VÍŤAZOV

Myjava - Košice 3:0 (24, 13, 23)
Myjavčania boli po dvoch prehrách s Košicami vo štvrťfinále Slovenského pohára nahecovaní a chceli súperovi vrátiť prehry a zastaviť sériu posledných neúspechov. V prvom sete viedli Košice v koncovke 23:20, ale Katona útokom a Piovarči blokom vyrovnali na 23:23. Hostia síce mali setbal, ale nevyužili ho a Myjava vyhrala dôležitý prvý set 26:24. V druhom sete boli domáci lepší vo všetkých činnostiach a vyhrali hladko 25:13. Skúsený tím Košíc sa ani po zlom sete nevzdal a pokúsil sa ešte o zvrat v zápase. Hostia viedli v treťom sete 14:12 a 17:15, ale v koncovke boli domáci rozhodnejší a presnejší a po bojovnom výkone vyhrali set 25:23 a celý duel 3:0.

Zápas trval: 72 minút, rozhodovali: Hodoň a Malík, 220 divákov.
MYJAVA: Hauer 0, Ihnát 19, Durec 7, Katona 12, Pokopec 9, Seifert 4, libero Vydarený (Konc 0, Piovarči 1, Vašek 1, Müller 0, Kraisl 0). Tréner: M. Pipa.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Po neúspešnej sérii v poslednom období a neúspechu v štvrťfinále Slovenského pohára sme chceli prehry Košiciam vrátiť. Na zápas sme sa zodpovedne pripravovali a verili sme, že môžeme uspieť. Som veľmi rád, že nám to vyšlo a získali sme tri body. Vyzdvihnúť by som chcel individuálny výkon Ihnáta, ale pochvalu si zaslúži za výkon celý tím."

Trenčín - Svidník 3:0 (23, 14, 18)
Zápas trval: 63 minút, rozhodovali: Gerboc a Mokrý, 60 divákov.
TRENČÍN: Jančura 5, Firkaľ 17, Horváth 4, Kozák 7, M. Petráš 19, Kováč 9, libero Kyšeľa. Tréner: I. Hiadlovský.
Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "Chlapci predviedli počas celého zápasu stabilný výkon na solídnej výkonnostnej úrovni. Som spokojný akým spôsobom, dosiahli víťazstvo. Samozrejme že nič nie je dokonalé, no s každou hernou činnosťou od súpera voči nám, sme sa dokázali vysporiadať tak , aby sme následne našou hrou naňho dokázali vyvinúť efektívny tlak. Toto víťazstvo má pre ďalší vývoj v tabuľke pre nás veľkú cenu. Boj o play -off je pre nás stále otvorený. V práci musíme byť preto stále koncentrovaní nakoľko a aj toto víťazstvo - hoc je pekné - je už len história. Chlapcom ale gratulujem je to ich víťazstvo, ich odmena za pracovitosť a trpezlivosť."

Trenčín proti Svidníku ťažil aj zo skvelej práce v obrane.