Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Trenčín aj Myjava ligové generálky zvládli

AS Trenčín i Spartak Myjava vyhrali posledné zápasy prípravného obdobia. Už budúci víkend nastúpia oba tímy v prvom jarnom kole Fortuna ligy.

Stefan Maierhofer (v strede) uzavrel strelecký účet Trenčína v príprave.Stefan Maierhofer (v strede) uzavrel strelecký účet Trenčína v príprave. (Zdroj: AS TRENČÍN. )

Trenčín – Znojmo 5:1 (4:1)

Prvá pätnásťminútovka bola „oťukávacia“. V 14. min poslal Holúbek loptu do veľkého vápna na Van Kessela. Holandský útočník hlavou k žrdi otvoril skóre zápasu  1:0.  O necelú minútku skóroval Schet, keď ťažil z prihrávky Gubu. Na trojgólový rozdiel upravil druhým presným zásahom v zápase Van Kessel. Päť minút pred odchodom do kabín sa hlavičkou podarilo znížiť Žondrovi na 3:1. Tesne pred odchodom do kabín Šulek krížnou strelou upravil na 4:1.

Po prestávke už aktivita domácich opadla. V 52. min Jančo našiel Gubu, ale ten trafil iba tyč. V 57. min skóre zápasu uzavrel Maierhofer, ktorý bez vážnejších problémov pridal piaty gól Trenčína.

Góly: 14. a 22. Van Kessel, 15. Schet, 41. Šulek, 57. Maierhofer – 39. Žondra

TRENČÍN: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu (73. Opatovský) – Holúbek – Jančo (60. Lawrence), Rabiu – Guba (73. Kalu), Van Kessel (81. Bala), Schet (46. Maierhofer)

Šaľa – Myjava 1:6 (1:4)

Myjavčania mali ideálny vstup do zápusu, keď sa po prihrávke Kóňu presadil Škutka. Domácemu tímu sa po polhodine hry podarilo vyrovnať, keď nechytateľne namieril Cisár – 1:1. Následne prišla silná päťminútovka Spartaka. Už o minútu poslal kopaničiarov opätovne do vedenia Škutka po Danielovej prihrávke. O ďalšiu minútu sa sieť vlnila opäť, keď Černáček upratal loptu do siete. O dve minúty bol rozdiel už trojgólový po Kolárovej koncovke. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Hostia mali viac z hry a v 58. min Duga prihral Kolárovi a bolo 1:5. V závere zápasu zavŕšil hetrik Škutka.

Góly: 31.Cisár - 1., 32., 89.Škutka, 35., 58. Kolár, 33.Černáček

MYJAVA: Hruška – Chovanec, Černáček, Banovič (46.Egri), Beňo (46.Múdry) – Pekár (K), Bílovský (62.Jastráb), Kóňa (46.Duga) – Kolár, Škutka, Daniel