Nedeľa, 18. november, 2018 | Meniny má Eugen

Dukla nestačila na Zvolen

Trenčania začali vo Zvolene lepšie, ale silná štvorminútovka na začiatku druhej tretiny rozhodla o tom, že body zostanú doma.

Dukla vo Zvolene prehrala. (Zdroj: TASR)

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Hokejisti HKM nenašli premožiteľa už v šiestich zápasoch v závere sezóny. Po prvýkrát sa pred domácimi divákmi predstavil 34-ročný Pavel Brendl. Diváci teda videli na ľade troch hráčov, ktorí hrali v NHL. Okrem Brendla aj Jozefa Stümpela a Róberta Petrovického v drese Trenčína. Stretnutie sa začalo náporom domácich, brankár Zvolena Baroš zasahoval až v ôsmej minúte, keď Stümpel tečoval Gašparovičovu strelu. V jedenástej minúte M. Novák nevyužil šancu, keď sa sám ocitol pred Barošom. Domáci zabudli na bránenie a Šišovský poslal puk do siete. V najväčšom tlaku Trenčína sa presadila tretia domáca formácia. J. Jurík ideálne nahral Kulhůfkovi a ten vyrovnal.

Druhú tretinu začali opäť lepšie domáci. Brabenec si vymenil puk so Zuzinom a hneď zvýšil stav stretnutia na 2:1. O dve minúty už bolo 3:1, keď Brendl vysunul Semoráda, ktorý prestrelil Kuteja. Zvolenčania pokračovali v uragáne a na 4:1 zvýšil Misenjev. Po tomto góle si tréner Trenčína zobral oddychový čas. Domáci však boli naďalej pri chuti, v 27. minúte Brendl pekne prihral Juraškovi, ale Kutej bol na mieste. Hostia využili druhú presilovku, Drtina dostal ideálnu prihrávku do stredu kruhov, Baroš mal zakrytý výhľad a puk pustil za chrbát.

V tretej tretine nastrelil Zuzin v 46. minúte len žŕdku Kutejovej bránky, v oslabení sa dostal Gašparovič do samostatného nájazdu, ale gól nedal. V prvom zápase za HKM si v 54. minúte pripísal gól Brendl a v záverečných sekundách mohol pridať aj druhý. Zvolen po víťazstve 5:2 upravil vzájomné zápasy s Trenčínom na 5:1 vo svoj prospech.

Góly: 19. Klhůfek (J. Jurík, Mráz), 21. Brabenec (Zuzin), 23. Semorád (Brendl), 24. Misenjev (Brabenec), 54. Brendl (Klíma, Semorád) - 11. Šišovský (Troliga), 36. Drtina (Dlouhý). Rozhodovali: T. Orolin - Gajan, Korba, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0"0, 1406 divákov

HKm Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Krejčí, Andresons, Demiters, Pokovič, Habšuda, F. Fekiač – Misenjev, Brabenec, Zuzin – Obdržálek, L. Jurík, Puliš – J. Jurík, Mráz, Klhůfek – Semorád, Klíma, Brendl

HK Dukla Trenčín: Kutej – M. Novák, Drtina, Drgoň, Pavlikovský, Ryzák, Rehák, Holenda, Hatala – Dlouhý, Petrovický, Nemec – Gašparovič, Stümpel, Sojčík – Šišovský, Troliga, Melichárek – D. Novák, Švec, Hudec

HLAS TRÉNERA

Marcel Hanzal, asistent trénera Trenčína: "Vstúpili sme do zápasu celkom dobre, vyhrávali sme 1:0. Prvá tretina bola celkom fájn, tak ako sme si predstavovali. Škoda výpadku na začiatku druhej tretiny, možno sme chlapcov trochu pochválili. Trojminútový výpadok, dostali sme tri góly. Potom to súper vzal do svojich rúk. Ťažko sa to otáčalo. Dali sme síce na 4:2, no stále sme ťahali za kratší koniec a domáci si to už uhrali."

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  3. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  4. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  5. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  6. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  7. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  8. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  9. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  10. Volkswagen T-Cross má z každého niečo
  1. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  9. Ekonomická diplomacia Indonézie
  10. Ako si vieme zabezpečiť štedrý a spokojný dôchodok?

V dohrávanom zápase šok na štadióne v Prievidzi

Veľké prekvapenie sa zrodilo v zápase medzi Prievidzou a Hlohovcom.

Prievidzský protest sa začal v symbolickom čase (+FOTO)

Ako prvý na Slovensku sa začal protest v Prievidzi. Odštartoval o šestnástej hodine a jedenástej minúte. Prišlo naň takmer štyristo ľudí.