Štvrtok, 17. január, 2019 | Meniny má Nataša

V Dubnici zvíťazili Ilavský a Maníková

Začiatok nového roka patril aktivitám bežcov z nášho kraja. Bežci sa zúčastnili na dvoch bežeckých podujatiach zimnej časti bežeckej ligy v Dubnici a maratónu v Kolárove.

Miroslav Ilavský (vpravo) patrí medzi najlepších bežcov v regióne. (Zdroj: ARCHÍV M.I.)

V Dubnici nad Váhom zorganizovali 14. januára 3. kolo Dubnickej bežeckej ligy Beh dubnickým parkom na trati 4,8 km. Behu sa zúčastnilo 75 bežcov, z toho 19 žiakov na trati 1 200 m. V hlavnej kategórií mužov A do 40 rokov zvíťazil Dubničan vo farbách Slávie Trnava Miroslav Ilavský časom 17:36 pred druhým Štefanom Štefinom 18:18, tretí bol Radoslav Denke 19:01, piaty Ivan Pavlík (všetci Dubnica) 19:10, trinásty Vladimír Cíbik (Dubnica) 24:02. V kategórií B do 50 rokov si prvenstvo vybojoval Milan Plevák (Lysá) 18:23, druhý dobehol Pavol Porubčan 18:29, tretí Miroslav Tomčány (obaja Dubnica) 19:29, šiesty Róbert Janíček 19:59, siedmy Marián Junga (obaja  Lysá) 21:18. V kategórií C do 60 rokov sa z víťazstva tešil Vladimír Vlasatý 19:01 pred druhým Petrom Klobučníkom 19:21 a tretím Štefanom Červenkom (všetci Dubnica) 20:39, šiesty dobehol Ján Polák (Nová Dubnica) 24:42. V najstaršej kategórií nad 60 rokov finišoval prvý Anton Dobrodenka 21:41, druhý Marián Benč 22:35, štvrtý Ján Bakyta (všetci Dubnica) 23:17, ôsmy 79-ročný Andrej Kusenda (Lysá) 38:28.

V súťaži žien v kategórií E do 35 rokov zvíťazila Ľubomíra Maníková (Dubnica) 20:22, druhé miesto vybojovala Veronika Bakalárová (Trenčín) 21:21, tretie Michaela Klobučníková (Dubnica) 23:18. V kategórií F do 50 rokov si prvenstvo vybojovala líderka tejto vekovej kategórie Iveta Hulvátová 21:18, druhá skončila Michaela Žilková (obe Dubnica) 23:50, tretia Miroslava Vertigač (Trenčín) 24:04. Nad 50 rokov bola prvá Gizela Chrenková 27:30 pred druhou Emíliou Pšenekovou (obe Dubnica) 28:33. V súťaži juniorov (roč. 1997 – 98) zvíťazili Peter Strapko 20:48 a 16-ročná Klaudia Žárska (obaja Dubnica) 23:03. V súťaži žiakov (1999 a ml.) zvíťazili Filip Bugoš 4:14 a Karin Suranová (obaja Dubnica) 4:29.

V Dubnici nad Váhom sa uskutočnilo 4. kolo DBL – Večerný beh dubnickým parkom na trati 4,8 km. Celkom účastníkov bolo 59 bežcov, z toho 15 žiakov. V hlavnej kategórií mužov A do 40 rokov zvíťazil Miroslav Ilavský 18:44, tretí skončil Štefan Štefina 18:59, šiesty Ivan Pavlík 20:45, siedmy Ivan Pavlis 21:32, dvanásty Tomáš Maník (Dubnica) 25:57. V kategórií B do 50 rokov vyhral Pavol Porubčan 19:23 a oplatil prehru z 3. kola DBL Milanovi Plevákovi 19:58, ktorý skončil druhý, štvrtý bol Miroslav Tomčány 20:21, siedmy Ivan Pšenek (Dubnica) 21:38. Aj v kategórií C do 60 rokov sa opakovala situácia ako v kategórií B, zvíťazil Peter Klobučník (druhý v 3. kole DBL) 20:03, druhý skončil Vladimír Vlasatý (víťaz v 3. kole DBL) 20:05, tretí bol Štefan Červenka, 21:45. Nad 60 rokov nedal šancu svojím súperom a s náskokom 40 sekúnd zvíťazil Trenčan Miroslav Kováč 22:52, druhý bol Marián Benč 23:32, tretí Anton Dobrodenka 23:49, siedmy Andrej Kusenda 42:38.

V súťaži žien E do 35 rokov obhájila prvenstvo z 3. kola DBL Ľubomíra Maníková 22:51, rovnako aj druhé miesto obhájila Veronika Bakalárová 23:26, štvrtá bola Michaela Klobučníková 27:07. V kategórií F do 50 rokov bežala vynikajúco víťazka Iveta Hulvátová 22:23, keď s odstupom takmer 3 minúť bola druhá Michaela Žilková 25:53. Nad 50 rokov vybojovala prvenstvo Emília Pšeneková 29:54 pred druhou Alicou Nemčekovou (Dubnica) 31:08. Kategóriu juniorov vyhral Peter Strapko 22:42. V súťaži žiakov zvíťazili Kristián Baričák 4:45 a Karin Suranová 4:46.

V Kolárove sa 3. januára uskutočnil Kolárovský trojkráľový maratón a polmaratón. Na maratónskej trati v kategórií 18 – 30 rokov obsadil tretie miesto Miroslav Ilavský (Dubnica) časom 2:47:55. V kategórií 50 – 60 rokov zvíťazil Trenčan Stanislav Ďuriga 3:19:26, štvrtý dobehol Jaroslav Pavlacký (Tr. Teplice) 3:40:50. Nad 60 rokov bol druhý Vladimír Kovalčík (Trenčín) 3:48:15, štvrtý Ján Bezák (Bánovce n./B.) 3:51:45. Na polmaratónskej trati v kategórií 50 – 60 rokov skončil tretí Ervín Páleník (Trenčín) 1:29:35. V súťaži žien v kategórií 30 – 40 rokov obsadila 15. miesto Veronika Bezáková (Bánovce n./B.) 2:14:06. Na podujatí štartovalo celkom 146 vytrvalcov zo Slovenska a Maďarska.

Do modernizácie troch nemocníc investuje Trenčianska župa milióny eur

Do novej techniky a modernizácie troch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) investuje kraj v tomto roku zo svojho rozpočtu 6,2 milióna eur.

Meteorológovia vydali výstrahu pred tvorbou poľadovice

Výstraha platí pre okresy Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Považská Bystrica, Púchov a Prievidza.

Polminútový uragán Dukly stačil iba na bod

Trenčania opäť prehrali na klzisku súpera.

Turnaj dorastencov vyhral výber oblastného zväzu

V sobotu 12. januára OŠK Bošáca zorganizoval v Športovej hale na Sihoti v Trenčíne druhý ročník halového futbalového turnaja dorastencov.