Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Oslabená Dukla nestačila na Košice

Zverenci trénerského dua Kobezda-Hanzal prehrali s Košicami 0:3. Všetky góly padli až v záverečnej dvadsaťminútovke.

Dukla dostala od Košičanov tri góly. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Trenčín – Košice 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Dukla nastúpila na zápas s majstrom s ôsmimi juniormi. Košičania pred konfrontáciou tradičných slovenských hokejových bášt zvíťazili trinásťkrát  sérii a favoritom boli aj v Trenčíne. Hostia mali do zápasu lepší vstup a nebezpečný bol najmä druhý útok oceliarov. V 2. min voľný Češík mieril privysoko. O tri minúty si s Bartošovým pokusom poradil Chábera. Postupom času košický tlak opadol a v 10. min po Šišovského pase Melichárek preveril Halásza. O štyri minúty sa predral do zakončenenia Švec, ale ani na dvakrát puk za bránkovú čiaru nedostal. Záver úvodnej dvadsaťminútovky patril Košiciam. Prienik Hrnku zastavil hákovaním Gašparovič. Trestné strieľanie však košický útočník nepremenil.

Po prestávke mohol misky váh nakloniť na stranu domáceho tímu Troliga. Pri Halászovi stálo aj šťastie, keď sa odrazený puk kotúľal iba tesne vedľa žŕdky. Ideálnu šancu otvoriť skóre mali hostia v 26. min, keď mali viac ako minútovú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Tú napokon prerušilo Sujovo vylúčenie. V 28. min predviedol individuálnu akciu Gašparovič, ale sám pred bránou zakončil mimo. Trenčania napriek viacerým zraneniam držali s lídrom krok, hoci na Košiciach bolo vidieť, že sú hokejovejším tímom.

Po rozháranom úvode poslednej tretiny udreli Košičania. Varga dostal puk do jazdy a strelou do horného rohu Cháberovej brány otvoril skóre zápasu. V presilovej hre mal vyrovnanie na hokejke Michal Novák, mieril však tesne vedľa. Pri rovnovážnom stave bolo pre domáci tím veľmi náročné ohroziť dobre hrajúcu obranu súpera. Minútu pred vypršaním riadneho hracieho hracieho času Chábera odkorčuľoval na striedačku. Výsledkom odvolania gólmana bol druhý gól východniarov, ktorý strelil Bartánus a definitívne rozhodol o osude zápasu. Sekundu pred koncom ešte Hrnka v presilovke trafil priestor medzi brankárovými betónmi a uzavrel skóre na 0:3.

Góly: 42. Varga (Češík, Hrnka), 60. Bartánus, 60. Hrnka (Lelkeš, P. Mikuš) vylúčení: 4:3, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: J. Konc, Milan Novák, 3075 divákov.

TRENČÍN: Chábera – Drtina, Pavlikovský, M.Novák, Holenda, Hatala, Ryzák, Nechala – L.Novák, Švec, Gašparovič – Melichárek, Troliga, Šišovský – Hudec, Pataky, D.Novák – Berák, Tužinský, Špankovič

KOŠICE: Halász – Dudáš, Deyl, Cebák, P.Mikuš, Macejko, E.Šedivý – Bicek, Suja, Bartánus – Spilar, Jenčík, Bartoš – Hrnka, Češík, T.Varga – Lelkeš, Boltun, Mat. Chovan – Milý, Hričina