Dukla prehrala gólom osem sekúnd pred koncom

Zverenci trénerského dua Kobezda-Hanzal siahali v Nitre na body. Napokon však nezískali ani jeden.

Dukla z Nitry body nepriviezla.(Zdroj: SITA)

HK Nitra - Dukla Trenčín 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Domáci začali svižne, tlačili sa pred trenčiansku bránu a ich úvodný nápor vyústi do gólu v siedmej minúte, keď si Stloukal spoza brány nakorčuľoval pred Cháberu a strelou pomedzi betóny otvoril skóre stretnutia. V jedenástej minúte viedla Nitra už o dva góly, po dobrej práci obrancu Ordzovenského sa puk cez Laliberého dostal k Slovákovi a ten presnou prihrávkou našiel pred bránku nabiehajúceho Milama, ktorý rozvlnil sieť. V štrnástej minúte sa strelecky presadili hráči Trenčína, ktorí prečíslili domácich a po menšom závare poslal puk za Valentov chrbát ex-Nitran Lukáš Novák.

V druhej tretine fauloval kolenom Trenčan Troliga domáceho Kuzmu a musel sa ísť predčasne osprchovať. Následnú päť minútovú presilovku Nitrania nevyužili na strelenie gólu, no trinásť sekúnd po jej konci našiel Slovák spoza brány Lalibertého a dostal Nitru opäť do dvojgólového vedenia. O necelé dve minúty sa opäť tešili hostia, Drtina presnou tvrdou strelou prekonal nitrianskeho brankára.

Do tretej časti zápasu nastúpili domáci so snahou rozhodnúť, hostia chceli streliť vyrovnávajúci gól. V 52. minúte boli úspešnejší Trenčania, keď z bezprostrednej blízkosti skóroval v presilovej hre Richard Pavlikovský. Napokon 8 sekúnd pred treťou sirénou zaznamenal víťazný gól Slovák a body zostali pod Zoborom.

Góly: 7. Stloukal (Macík, Beca), 11. Milam (Slovák, Laliberté), 29. Laliberté (Slovák, Blackwater), 60. Slovák (Laliberté) - 14. L. Novák (Drtina, Gašparovič), 31. Drtina (L. Novák, Švec), 52. R. Pavlikovský (Gašparovič, Švec). Rozhodovali: Baluška, Jonák – Kacej, Stanzel, vylúčení: 5:4, navyše: Troliga (Trenčín) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, 3040 divákov

NITRA: Valent – Milam, Ordzovenský, König, Milo, Podhradský, Mezei, Kuzma, Ondrušek – Laliberté, Slovák, Blackwater - Macík, Stloukal, Beca - Ručkay, Stümpel, Kutálek, - Piačka, Bene, Bajtek

TRENČÍN: Chábera – Pavlikovský, Drtina, Holenda, M. Novák, Rehák, Hatala, Ryzák, Pařízek – Gašparovič, Švec, L. Novák - Šišovský, Troliga, Melichárek - D. Novák, Pataky, Hudec - Špankovič, Berák, Tužinský

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Muž sa vyhrážal rodine zabitím, nadával jej do negrov. Skončil vo väzbe

NAKA obvinila muža z nebezpečného vyhrážania, súd ho vzal do väzby.

Na Skalke postavia po storočí nový pútnický dom

Starý domček mal takmer sto rokov, no bol v zlom technickom stave. Museli ho zbúrať.

Lukáš Šebek hlási návrat. Chce pomôcť Novému Mestu

Po roku sa vracia do materského klubu. V piatej rakúskej lige si udržal priemer takmer jedného gólu na zápas.

Bývalý zamestnanec liečebného domu dúfa, že krásna budova neskončí na smetisku

Liečebný dom Machnáč v Trenčianskych Tepliciach bol za spoločného Československa po Kryme a Paxe tretím najvýznamnejším v kúpeľnom mestečku.

Na Skalke sa začala hlavná púť na pamiatku patrónov Nitrianskej diecézy

Slávnostnou svätou omšou, ktorú celebruje generálny vikár Nitrianskej diecézy Peter Brodek sa začala v utorok na pútnickom mieste Skalka v Trenčianskom okrese hlavná púť.