Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

Draci porazili „večných študentov“

Futsalisti Dragons Podolie zvíťazili nad FTVŠ Bratislava o gól. Je to ich druhé víťazstvo v sezóne.

Podolskí draci vyhrali nad FTVŠ Bratislava. Podolskí draci vyhrali nad FTVŠ Bratislava. (Zdroj: DRAGONS PODOLIE)

Podolie – FTVŠ Bratislava 4:3 (2:0)

Od úvodného hvizdu sa domáci zakúsli do súpera. Svojou aktívnou presingovou hrou nedávali domáci hráči študentom z Bratislavy takmer žiadnu šancu na pohodlnú rozohrávku. Výsledkom vysokej aktivity bol úvodný gól Malíčka v 5.min., keď loptu po viacerých dorážkach dostal do bránky Maglena. Obliehanie hosťujúcej brány pokračovalo. Na jednej strane mala táto aktivita za príčinu vypracovanie si množstva šancí, ktoré však zostávali nepremenené, no na strane druhej to produkovalo množstvo protiútokov, ktoré výborne kryl Bobocký a tiež treba vyzdvihnúť pohotový návrat všetkých hráčov. Veľkú šancu na navýšenie skóre mal Jurčo, no trafil len spojnicu a v 15.min. Hikel, ktorého po zahratom signály z priameho kopu vychytal Maglen. Skóre sa mohlo zmeniť aj po Tukovej akcii, ten však namiesto prihrávky Hiklovi pred opustenú bránu zvolil strelu do brankára. V prvom dejstve sa zapotil aj domáci brankár Bobocký, ktorý kryl pár pekných akcií súpera. Hostia mohli dokonca aj vyrovnať, no strela Baluna opečiatkovala spojnicu Bobockého brány. V závere polčasu sa domácim ešte podarilo navýšiť skóre, keď Jurčo po peknej individuálnej akcii našiel pred bránou krásnou diagonálnou prihrávkou Malíčka, ktorý nekompromisne zakončil.

V druhom polčase domáci zmenili svoju taktiku a stiahli sa na svoju polovicu a vyčkávali na súpera. Ten sa snažil dostať cez obranné hradby domácich. To sa im podarilo už po troch minútach hry gólom Štefanáka, ktorý strelu Janoška tečol tesne pred brankárom. V nasledujúcich minútach mali hostia pár sľubných príležitostí na vyrovnanie, najmä po signáloch z rohových kopov. V 31.min. sa Podoliu podarilo využiť jeden z brejkov, keď prečíslenie 3 na 2 využil Malíček a svojim tretím gólom v zápase stanovil na 3:1. Domáci sa z gólu radovali len pár sekúnd, keďže hostia chvíľu po rozohrávke znížili gólom Horňáka, ktorý nekompromisne zakončil a Bobockému nedal žiadnu šancu. V 37.min. sa ujal ďalší protiútok domácich, keď Prekop naservíroval loptu Tukovi  a ten sa proti Maglenovi nemýlil. Po góle sa hostia odhodlali hrať bez brankára. Túto hernú situáciu mali dobre nacvičenú a vedeli pekne zatočiť s domácou obranou, ale chýbala finálna prihrávka. Výsledkom bol aj kontaktný gól Štefanáka len minútu pred koncom zápasu. Jednogólové vedenie si však už v závere domáci ustrážili a po záverečnej siréne sa tak radovali zo zisku troch bodov.

Góly: Malíček 3, Tuka – Štefanák 2, Horňák, ŽK: Malíček – Janoško, Kojnok, Klanica. Rozhodovali: Fischer, Belavý, 230 divákov.

PODOLIE: Bobocký I., Krajčík (n.b.)- Prekop, Malíček, Zaťovič, Šimor, Bobocký R., Hikel, Jurčo, Tuka - Pyšný, Drexler

1. Slov-Matic     13           11           2             0             102:22   35

2. Across Pinerola           13           9             4             0             64:24     31

3. Nitra 13           8             1             4             79:58     25

4. Žilina               13           8             0             5             68:57     24

5. Slovanet Prešov         13           7             1             5             63:55     22

6. FTVŠ UK Bratislava     14           5             1             8             47:71     16

7. Levice              13           4             3             6             50:64     15

8. Nové Zámky 13           4             0             9             43:78     12

9. Podolie           14           2             1             11           52:86     7

10. Gurmáni       13           1             1             11           28:81     4

1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 109

Štadiónu v Neapole vládnu špina a odpadky. Môžu za to fanúšikovia i hviezdni hráči (+FOTO)

Futbalový stánok San Paolo pôsobí majestátne, no za útroby štadióna by sa hanbil aj dedinský futbalový tím.

Futbalový štadión SSC Neapol sa dá prirovnať k Pasienkom či Tehelnému polu.
Koreanistka Nina Špitálniková

TOP 5 vecí, ktoré dedinský futbalista z duše neznáša!

Futbalisti dedinských mužstiev majú rozhodne iné problémy, ako hráči špičkových klubov. My vám prinášame päť najčastejších.

Problémovej droždiarni v Trenčíne končí dočasný súhlas

Obyvatelia mesta založili občiansku iniciatívu proti smradu v Zámostí, zvažujú podanie žaloby.

Droždiareň Old Herold Hefe.

Na zápis do školy by malo prísť 168 Bánovčanov

Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.