Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

Podolie prehralo v Žiline

Draci z Podolia nestačili v 13. kole najvyššej futsalovej ligy na Žilinu.

Podolie strelilo v Žiline päť gólov. Na body to nestačilo.(Zdroj: DRAGONS PODOLIE)

Žilina – Podolie 8:5 (5:3)

Podolie zvolilo hlboko defenzívnu taktiku, ktorú sa však domácim podarilo prekonať hneď v prvej minúte, keď sa nešťastne pošmykol obranca a domáci Papajčík túto možnosť nekompromisne využil na otvorenie skóre. Podolie však dokázalo o pár minút vyrovnať gólom Halása. Stav 1:1 sa menil o pár sekúnd, keď nastrelená prihrávka pred hosťujúcu bránu sa nešťastne odrazila pomedzi nohy Trebatického. Žilinčania sa neustále snažili rozbehať obranu Podolia, no často sa dopúšťali taktických chýb, z ktorých pramenili rýchle protiútoky, ktoré sa však v poslednej chvíli darilo zmariť či už Mičudovi, alebo obetavým hráčom. V 9.min. už bolo 3:1, keď po nepriamom kope v snahe dostať loptu do bezpečia si ju zasunul do svojej brány Šimor. V 12.min sa podarilo využiť chybu domácej defenzívy a rýchly brejk Jurča so Zaťovičom sa skončil gólom druhého menovaného. Domácim sa podarilo opäť včasne navýšiť stav na 4:2 gólom Papajčíka. V závere polčasu sa domáci prekvapivo odhodlali hrať bez brankára, no táto herná situácia sa im stala osudná, keď loptu získal Malíček a cez pol ihriska strelil kontaktný gól. Podolie však v záverečných sekundách už pravidelne stráca koncentráciu a to sa mu aj teraz stalo osudným, keď len 29 sekúnd pred koncom polčasu sa dostal Škulec k vyrazenej lopte brankára. Do druhého polčasu mali opäť lepší vstup domáci, keď už po troch minútach hry využili rýchly protiútok na strelenie už šiesteho gólu. Hostia postupne začali viac vytláčať svoju defenzívu vyššie a tu prichádzali chyby domácej obrany. Veľkú gólovú šancu mal Šimor, keď sa sám rútil na brankára Mičudu, ktorý však nedovoleným zákrokom zastavil hráča. Na prekvapenie všetkých však tento zákrok bol odmenený len žltou kartou, čo vzbudilo obrovské vášne na hosťujúcej strane, nakoľko tento hráč mal už v prvom dejstve zákrok na hrane s vylúčením, no vtedy sa nepískal ani faul. V tejto situácii sa už zvyšovali emócie a rozhodcovia svoju prácu nezvládali. Podoliu sa podarilo nakoniec streliť kontaktný gól Bobockým. No o minútu už bol stav 7:4, keď sa presadil Hudek. Včas sa však podarilo opäť dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov, keď nekompromisne zakončil Bobocký. V záverečných piatich minútach sa hostia odhodlali ísť hrať power-play. Ohrozenie brankára prišlo v posledných dvoch minútach, keď najskôr žrď opečiatkoval Malíček a Bobockého vychytal Mičuda. Domácim sa podarilo ešte pár sekúnd pred koncom streliť ôsmy gól cez celé ihrisko, čím sa stanovili stav na 8:5.

Góly: Papajčík 3, Hudek 2, Bistiak, Škulec, vlastný – Bobocký 2, Halás, Zaťovič, Malíček, 50 divákov. Rozhodovali: Chudý, Guballa.

PODOLIE: Krajčík, Trebatický- Halás, Šimor, Jurčo, Bobocký R., Zaťovič, Malíček, Tuka, Pyšný, Drexler

Ostatné výsledky: FTVŠ Bratislava – Pinerola 0:9, Gurmáni – Nové Zámky 2:6, Nitra – Levice 9:4, Prešov – Slov-Matic 2:5.

1. Slov-Matic     12           10           2             0             87:21     32

2. Across Pinerola           13           9             4             0             64:24     31

3. Nitra 13           8             1             4             79:58     25

4. Žilina               13           8             0             5             68:57     24

5. Slovanet Prešov         13           7             1             5             63:55     22

6. FTVŠ UK Bratislava     13           5             1             7             44:67     16

7. Levice              13           4             3             6             50:64     15

8. Nové Zámky 13           4             0             9             43:78     12

9. Podolie           13           1             1             11           48:83     4

10. Gurmáni       12           1             1             10           27:66     4