Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Dukla porazila Banskú Bystricu gólmi v závere zápasu

Zverenci trénerského dua Kobezda-Hanzal zvíťazili v 42. kole Tipsport ligy nad Banskou Bystricou 4:2. O všetkom sa rozhodlo dve minúty pred koncom po góle Denisa Hudeca.

(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Trenčín – Ban. Bystrica 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Pokiaľ chcela Dukla udržať krok s prvou štvorkou, bezpodmienečne potrebovala bodovať so štvrtou Banskou Bystricou. Hostia bez ôsmich hráčov základnej zostavy však pod hrad Matúša Čáka neprišli s čisto defenzívnou taktikou. V 5. min sa medzi kruhmi ocitol nekrytý Kytnár, ale priestor brány z dobrej pozície netrafil. Na opačnej strane predviedol technickú vyspelosť Gašparovič a snažil sa prekvapiť Bacashihuu. V 9. min dostal prihrávku do jazdy Dlouhý a po kľučke na brániaceho hráča preveril pozornosť amerického gólmana. Trenčania boli o niečo aktívnejší, ale šanca sa vďaka pozorným obranám rodili ťažšie.

Vyrovnaný hokej pokračoval aj na začiatku druhej tretiny. Dukle sa šanca otvoriť skóre núkala v presilovej hre. V nej dva razy pohrozil Ryzák, ale puk za Bacashihuu dostať nedokázal. Po jej skončení zostali domáci v tlaku a v tlačenici sa presadil Dominik Novák – 1:0. Dukla mohla druhý gól pridať v polovici zápasu. Presilovku napriek veľkému tlaku však využiť nedokázala. Na rade boli následne barani, ale Zigovu strelu dokázal špičkou betónu vytesniť Chábera. Naviac, tri minúty pred druhou sirénou sa puk po Gašaprovičovej akcii odrazil ku Troligovi a ten ponad lapačku upravil na 2:0. Baranom sa kontaktný gól podarilo streliť rýchlo. Už o dva minúty v presilovej hre zblízka nezaváhal Zigo – 2:1.

V poslednej tretine sa čakala zvýšená aktivita na strane Banskej Bystrice, no tá dlho neprichádzala. Naopak, Lukáš Novák mohol v 45. min pridať upokojujúci tretí gól vojakov. Až dvanásť minút pred koncom začali hostia vyvíjať zvýšený tlak na  obranu žlto-červených a tí začali kopiť chyby. Jednu z nich barani potrestali v 50. min, keď Lucenius dostal až priveľa priestoru a zblízka nikým neatakovaný nemal problém vyrovnať. Hneď z ďalšej šance mohol Duklu znova poslať do vedenia Švec, ale Bacashihua bol proti. Šesť minút pred koncom Rosandič vyškolil obrancov, ale Hvila z ťažkého uhla priestor brány trafiť nedokázal. Keď sa už zdalo, že sa zápas dotane do predĺženia, unikol po pravom krídle Hudec a pomedzi chrániče gólmana zabezpečil Trenčínu plný bodový zisk. Ten podčiarkol ešte sedemnásť sekúnd pred koncom technickým gólom Lukáš Novák.

Góly: 26. D. Novák (L. Novák), 37. Troliga (Gašparovič), 58. Hudec, 60 L. Novák.  – 38. Zigo (Majdan, Pujacs), 50. Lucenius (Zigo, Majdan), vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1,oslabenia: 0:0, 1050 divákov.Rozhodovali:  J. Konc, Müllner

TRENČÍN: Chábera – Drtina, Pavlikovský, Rehák, Hatala, Ryzák, Holenda, Pařížek, Nechala – Hlinka, Dlouhý, Novák Lukáš – Melichárek, Troliga, Gašparovič – Hudec, Švec, Šišovský – Novák Dominik, Pataky, Špankovič

BAN. BYSTRICA: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Pujacs, Šmach, Čížek, Rosandič, Košecký – Majdan, Lucenius, Surový – Hvila, Kytnár, Bast – Lamper, Zigo, Matoušek – Ambroz, Adamčík, Ferleťák

HLAS TRÉNERA

Ján Kobezda (tréner Trenčína): „Zápas bol viac o taktike ako otvorený hokej. Oba tímy si strážili svoju modrú čiaru. Za stavu 2:2 to pre nás bolo veľmi ťažké, no verili sme až do konca. Hudec pekne zavesil na 3:2. Až na niektoré individuálne chyby sme predviedli dobrý výkon.“