Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Draci vysoko prehrali na palubovke majstra

Až 16 gólov inkasovali gólmani Podolia v zápase s účastníkom elitnej fázy futsalovej Ligy majstrov. Ich sen o prvej šestke sa rozplýva.

Draci v Bratislave inkasovali 16 gólov. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU DRAGONS PODOLIE)

Slov-Matic Bratislava – Podolie 16:2 (10:1)

Od úvodu zápasu sa mnohonásobný majster pustil do súpera a nedaroval mu žiadny čas na rozohrávku. Hostia z Podolia však nechceli zostať domácim nič dlžní a na prekvapenie všetkých, hosťujúci tréner zvolil taktiku vysokého napádania, čo malo za následok otvorenú obranu, ktorú nebolo problém pre domáceho majstra prekonať. Hostia od úvodu robili množstvo chýb a ani ich pohyb nebol taký, aký by si žiadalo. Domácim sa podarilo otvoriť skóre už v 3.min. Bartošekom po peknej kombinácii. O minútu už bolo 2:0, keď sa presadil Kyjovský. Gólové skóre postupne narastalo a minútu pred koncom polčasu to bolo už 9:0. Domáci sa bez akýchkoľvek problémov dostávali na dostrel a s obranou Podolia si robili doslova trhací kalendár. Hostia nevedeli nájsť recept dostať sa cez domácu obranu a už vôbec nevedeli ohroziť Brndiara. Pred koncom polčasu sa však podarilo peknú akciu využiť Prekopovi ku streleniu čestného gólu. Do kabín sa však odchádzalo za stavu 10:1, keďže len 6 sekúnd do hvizdu sa presadil ešte Bartošek. Do druhého dejstva už domáci nenastúpili v takom nasadení, ako v prvom. Hostia sa trochu stiahli, aby inkasovali čo najmenej gólov. Obliehanie Krajčíkovej brány sa skončilo úspechom až po piatich minútach hry, keď sa presadil Bahna. Po góle sa Podolie odhodlalo ísť hrať powerplay, aby čo najmenej eliminovalo útočné ťaženie domácich. Z časti sa to aj podarilo, keď až v 32.min sa presadil Brunovský. V 34.min. sa podarilo Zaťovičovi streliť druhý gól hostí. V záverečnej päťminútovke sa však už domáci poľahky dostávali na dostrel a občas to vyzeralo z ich strany ako exhibičný zápas. V tomto čase strelili ešte 4 góly a skóre sa tak zastavilo v pomere 16:2.

Góly:  Bartošek 4, Haľko 3, Brunovský 2, Višváder 2, Bahna, Kyjavský, Mikita, Rafaj, vlastný – Prekop, Zaťovič, 100 divákov, rozhodovali: Bohun, Ágg.

PODOLIE: Krajčík, Trebatický (n.b)- Bobocký R., Prekop, Zaťovič, Hikel, Malíček, Lackovič, Tuka, Pyšný, Drexler

Ostatné výsledky: Pinerola – Žilina 7:2, Prešov – Nitra 4:3, Levice – Gurmáni 9:6, Nové Zámky – FTVŠ Bratislava 4:5.

1. Slov-Matic     11           9             2             0             82:19     29

2. Pinerola         12           8             4             0             55:24     28

3. Nitra 12           7             1             4             70:54     22

4. Prešov             12           7             1             4             61:50     22

5. Žilina               12           7             0             5             60:52     21

6. FTVŠ Bratislava           12           5             1             6             44:58     16

7. Levice              12           4             3             5             46:55     15

8. Nové Zámky 12           3             0             9             37:76     9

9. Podolie           12           1             1             10           43:75     4

10. Gurmáni       11           1             1             9             25:60     4

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!