Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Dukla zvládla súboj o piate miesto

Zverenci trénerského dua Kobezda-Hanzal vyhrali pod Tatrami dôležitý súboj o priebežnú piatu priečku. Ku trom bodom ju nasmerovali najmä dva presilovkové góly v druhej tretine.

Poprad - Trenčín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Zápas o piate miesto začal aktívnejšie domáci Poprad. Už v piatej minúte skóroval Kroták, no arbitri jeho gól neuznali. Hostia sa ubránili dvom presilovkám a ešte pred prvou sirénou prepadla ľahká strela D. Nováka za chrbát náhradného brankára Popradu Svobodu.

Aj v druhej tretine dominovali "kamzíci". Najskôr dvakrát zoči-voči Cháberovi neuspel Kroták, no potom prišli chvíle Matúša Paločka, ktorý sa v rozmedzí troch minút presadil hneď dvakrát a Poprad razom vyhrával. Trenčania sa v útočnom pásme ťažko presadzovali a zdalo sa, že rozbehnutých domácich už nezastavia, no na koňa ich dostalo zbytočné vylúčenie popradského beka Fabiana a v päťminútovej presilovke otočili misky váh na stranu vojakov góly Hatalu s L. Novákom - 2:3.

Poprad nastúpil do tretej tretiny s jednoznačným úmyslom vyrovnať, no šance "kamzíkov" výrazne narušil šťastný štvrtý gól, ktorý Svobodovi de facto strelil vlastný obranca Šterbák. Trenčínu v ďalšom priebehu stačilo len brániť stredné pásmo a "vojaci" pohodlne držali dvojgólové vedenie. Poprad takmer štyri minúty pred koncom odvolal brankára a celý čas "dusil" súpera vo vlastnej tretine, no bez efektu. Piaty gól nepridal už ani Trenčín, ale stačilo to, aby Podtatrancov predstihol v tabuľke.

Góly: 23. Paločko (Kroták, Štrauch), 27. Paločko (Fabian, Kroták) - 15. D. Novák (Švec, Toman), 34. Hatala (Petrovický, Hlinka), 37. L. Novák (Dlouhý, Drtina), 50. Gašparovič (Rehák). Rozhodovali: J. Konc - Gavalier, Smrek, vylúčení: 2:4, navyše: Fabian (Poprad) trest v hre, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1464 divákov

POPRAD: Svoboda – Suchý, Briják, Gáborčík, Fabian, D. Šterbák, Kasík, Malina – Bartečko, Heizer, Koyš – Kroták, Rusnák, Paločko – Rapáč, Paukovček, Štrauch – Achs, Bajaruns, Števuliak

TRENČÍN: Chábera – Pavlikovský, Drtina, Hatala, Rehák, Holenda, Ryzák, Nechala, Pařízek – Gašparovič, R. Dlouhý, L. Novák – Hlinka, Petrovický, Melichárek – Šišovský, Troliga, D. Hudec – Švec, Toman, D. Novák

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Najemotívnejší moment? Víťazstvo nad Slovanom. Pivo mohlo tiecť potokmi, hovorí defenzívny snajper Ackered

Najlepší obranca v kanadskom bodovaní Jordan Southorn mu už pozerá na chrbát. Zadák Calle Ackered nedávno oslávil tridsiatku. V mladosti bol súčasťou mládežníckych výberov Švédska a zahral si s prominentnými spoluhráčmi. Dnes ničí Tipos extraligu famóznymi strelami z prvej.

Švédsky obranca Carl Ackered (v žltom) je najproduktívnejším obrancom Tipos ligy.