Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

Dukla po bojovnom výkone zdolala Banskú Bystricu

Zverenci trénerského dua Ján Kobezda-Marcel Hanzal vyhrali druhý zápas po sebe. Na ľade Banskej Bystrice im na triumf stačili tri góly.

Trenčania prekvapili v Banskej Bystrici.(Zdroj: SITA - TOMÁŠ SOMR)

HC05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Pod Urpínom si netradične v pondelok prišli na svoje nielen prítomní diváci, ale aj fanúšikovia pred televíznymi obrazovkami. Hral sa dynamický hokej, v ktorom mala útočnú prevahu Banská Bystrica, no takticky hrajúca Dukla jej zodpovedným defenzívnym výkonom výrazne komplikovala gólové plány. "Barani" získali prevahu najmä vďaka trom presilovkám v prvej desaťminútovke, ale na brankára Cháberu nič prekvapivé nevymysleli, hoci Sandgren, Majdan či Hvila mali dobré príležitosti. Potom sa hra vyrovnala a veľa práce mal aj Bacashihua pred Pavlikovským, Nemcom či Švecom, no aj on si udržal nulu.

V druhej tretine Trenčania ešte viac zveľadili svoju taktiku, zodpovednú obranu vyšperkovali o kvalitné protiútoky a šli do vedenia. Keď Hvila nedal, preštrikoval sa do pásma na druhej strane Hlinka a strelou spoza obrancu skóroval - 0:1. Bystričania však dokázali odpovedať a už o pol minútu dopravil do siete vyrazený puk Handzuš. Domáci mali v polovici stretnutia k dispozícii ďalšiu presilovku, no vôbec ju nezvládli. Gašparovič v samostatnom nájazde ešte neuspel, ale Hlinka s Dlouhým v 31. minúte podnikli protiútok dvoch na jedného, so šťastím sa puk dostal pred bránku, kde ho Dlohý napokon dopravil do siete.

V treťom dejstve pokračoval scenár uplynulého priebehu. Trenčania kúskovali hru, nedovolili domácim dostať sa do súvislého tlaku, navyše dobre čistili priestor pred Cháberom. Päť minút pred koncom zubami-nechtami ubránili piate oslabenie a v závere hoci Hlinka najskôr v nájazde neuspel, Gašparovič po potvrdení dobrých korčuliarskych schopností z rohu klziska už áno - 1:3.

Góly: 24. Handzuš (Jaborník, Tománek) - 23. Hlinka (Hatala, Dlouhý), 31. Dlouhý (Hlinka), 59. Gašparovič (Melichárek, Rehák). Rozhodovali: Baluška, J. Konc - Kacej, Stanzel, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2153 divákov

HC'05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, I. Ďatelinka, Šmach, Gründling, Rosandič, Čížek, Jaborník, Petran – Tománek, Handzuš, Majdan – Ferleťák, Bast, Hvila – Matoušek, Kytnár, Lamper – Ambroz, Adamčík, R. Gašpar

HK Dukla Trenčín: Chábera – Pavlikovský, Holenda, Hatala, Rehák, Drgoň, Ryzák, Nechala – L. Novák, Dlouhý, Hlinka – Gašparovič, Nemec, Melichárek – Šišovský, Petrovický, Vozdecký – Švec, Toman, Hudec