Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Dukla si napravila reputáciu, zdolala Žilinu

Zverenci trénerského dua Ján Kobezda-Marcel Hanzal zdolala predposlednú Žilinu po dobrom výkone 4:2. Okrem štyroch gólov ešte trafila dva razy bránkovú konštrukciu.

Trenčín prvý zápas po Vianociach vyhral.Trenčín prvý zápas po Vianociach vyhral. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ TASR)

Trenčín – Žilina 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Trenčín nastúpil v špeciálnej sade retro dresov, ktoré po zápase pôjdu do dražby. Dominoval na nich znak Dukly, ešte z čias československej ligy. Trenčin začal zápas aktívne. Už prvá presilová hra priniesla úvodný gól zápasu. Drgoňova strela od modrej čiary prekvapivo skončila za Tomekovým chrbtom. Vyrovnať mohol o tri minúty pri početnej výhode Richard Huna, ale medzi kruhmi mu puk preskočil hokejku. Aktivitu na stranu hostí preklopili dve presilové hry v rýchlom slede, no po chybe na modrej čiare mohol navýšiť v samostatnom nájazde náskok Dukly Dlouhý. Rehákov pokus v 13. min iba opečiatkoval hornú žrdku brány vlkov. O štyri minúty rovnako pochodil aj Šišovský.

Trenčania mali ideálny vstup do druhej tretiny. V 23. min zabojoval v rohu klziska Koyš, ponúkol puk Hudecovi, ktorý strelou k žŕdke pridal druhý úspech Dukly. O dve minúty vystihol prihrávku Žilinčanov na modrej čiare Gašparovič a po sóle cez celé klzisko strelou švihom ponad lapačku zabezpečil domácim trojgólové vedenie. Kormidelník hostí na to reagoval oddychovým časom. Vlci sa snažili zodvihnúť hlavy. Kombinácia prvého útoku so zakončením Handlovské však našla iba pripraveného Cháberu a úspech v podobe gólu nepriniesla ani následná presilová hra hostí. V 34. min bol Novák v samostatnom nájazde faulovaný. Dorážka Dlouhého síce skončila v sieti, ale až po odpískaní. Z trestného strieľania Novák úspešný nebol. O minútu na to sa Homérova strela odrazila od Stupkovych korčúľ a na prekvapenie všetkých, skončila v sieti 3:1.

Pred poslednou tretinou sa očakávala zvýšená aktivita na hokejkách hostí. Paradoxne sa však do šancí dostávali domáci. V 42. min zrazená strela Petrovického preletela ponad Tomeka, no v poslednej chvíli ju spred bránkovej čiary upratala obrana. O tri minúty nesadol dobre puk Melichárekovi a Gašparovič nechal vyniknúť gólmana. Stále sa hral hokej zo strany na stranu a napokon o jeho osude definitívne rozhodol Pavlikovský, ktorý od pravého kruhu do siete dorazil vyrazenú strelu Nechalu. Parádnu bodku za zápasom dal ešte tri minúty pred koncom skúsený Homér strelou od modrej čiary, keď trafil puk presne k žŕdke a znížil na konečných 4:2.

Góly: 4. Drgoň (Gašparovič, Nemec), 23. Hudec (Koyš), 25. Gašparovič (Melichárek), 54. Pavlikovský (Nechala, Dlouhý) – 35. Stupka (Homer, Novotný), 58. Homer (Škoda, Handlovský), vylúčení na 2 min: 4:4, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Müllner, 2438 divákov.

TRENČÍN: Chábera – Holenda, Pavlikovský, Denis Rehák, Hatala, Ryzák, Drgoň, Nechala – Hlinka, R.Dlouhý, L.Novák – Melichárek, Nemec, Gašparovič – Vozdecký, Petrovický, Šišovský – Hudec, Švec, Koyš – Zlocha

ŽILINA: Tomek – Zaťko, D.Brejčák, Š.Novotný, Homer, Kurali, Leško, Makovský, Ťavoda – Handlovský, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Škoda, Valášek – Drevenák, Ježek, Drábek – Rogoň, Kolena, Dominik Rehák.