Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Obec Moravské Lieskové chce vybudovať kanalizáciu za 12 miliónov eur

Prihraničná obec Moravské Lieskové v okrese Nové Mesto nad Váhom bude mať novú kanalizáciu a čističku odpadových vôd. Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania na dielo za viac ako 12 miliónov eur zverejnila obec vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

MORAVSKÉ LIESKOVÉ. Ako informoval starosta Moravského Lieskového Róbert Palko, splaškové odpadové vody momentálne v obci likvidujú prostredníctvom individuálnych žúmp a malých čističiek odpadových vôd. "Po zrealizovaní projektu bude na kanalizáciu pripojených 2035 obyvateľov obce, čo je asi 80 % všetkých obyvateľov," priblížil Palko.

Kanalizačná sieť s celkovou dĺžkou 25,6 kilometra je podľa neho navrhnutá ako kombinácia gravitačného potrubia v celkovej dĺžke 23,8 kilometra a výtlačného potrubia v celkovej dĺžke viac ako 1,8 kilometra. V rámci kanalizačnej siete je navrhnutých sedem prečerpávacích staníc na zabezpečenie kontinuálnej prevádzky.

Článok pokračuje pod video reklamou

"Čistička odpadových vôd je navrhnutá ako mechanicko-biologická čistiareň s nitrifikáciou a denitrifikáciou. Rozpočtovaná suma projektu vo vyhlásenom verejnom obstarávaní je 12,002 milióna eur, z toho 95 % bude financovaných zo štrukturálnych fondov Európskej únie, 5-percentnú spoluúčasť plánuje obec financovať z komerčného úveru," doplnil starosta.

Lehota na predkladanie ponúk a žiadostí o účasť vo verejnej súťaži je do 12. januára budúceho roku. Kanalizácia s čističkou by mali byť dokončené do 750 dní od zadania zákazky. Pri vyhodnocovaní ponúk bude mať cena 80-% váhu a 20-% lehota dodania. Pri výbere použijú elektronickú aukciu.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Stále verím v dobrý koniec, tvrdí Ondrej Janíček

Ondrej Janíček vstúpil do politiky ako aktívny bojovník za spravodlivosť. Rozhodnutie vyplynulo z udalostí posledných rokov, kedy zakúsil neobmedzenú moc najvplyvnejších tohto štátu.

Dvaja vodiči zaplatili za rýchlu jazdu vysoké pokuty

Ďalších dvoch cestných pirátov odhalili pri svojej práci dopravní policajti z Trenčianskeho kraja.

FOTO: Polícia oddelila obe verejné zhromaždenia

Široké okolie Mestského kultúrneho strediska na Hviezdoslavovej ulici kontrolovalo množstvo štátnych a mestských policajtov.

FOTO: Pochovávanie basy v Bošáci

Tradičnú fašiangovú zábavu pripravili miestni hasiči.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ o 15. h

Vietor sfúkol strechu v centre Nitry, poškodila dve autá

Plech visí až na zem. Pod ním je priechod pre chodcov.

Parkovaniu pri rieke Nitra je koniec, budú tam byty

Majiteľ pozemku nevylúčil, že ak mu mesto ponúkne ekvivalentný pozemok, bude rokovať.

Už ste čítali?

Voľby 2020