Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Dukla zdolala Banskú Bystricu

Hokejisti Trenčína zvíťazili v napínavom dueli s baranmi 3:1. Hoci boli hostia na ľade lepším tímom, Dukla dokázala využiť šance.

Trenčín porazil Banskú Bystricu. Trenčín porazil Banskú Bystricu. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Trenčín – Ban. Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Zápas dvoch popredných tímov Tipsport ligy začal lepšie hosťujúci tím, no prvý gól strelili domáci. V 5. min nahodený puk dokorčuľoval Novák a strelou povedľa Corbeila si otvoril strelecký účet v drese Trenčína 1:0. Vyrovnať mohol o tri minúty extrenčan Mikula. Jeho pohotová strela sa odrazila od žŕdky Cháberovej brány. Na opačnej strane klziska preukázal skúsenosť Vozdecký, ale puk nedokázal dostatočne nadvihnúť. V 14. min mohol vyrovnať hosťujúci Šmach, ale s domácimi opäť hrala konštrukcia brány. V závere mohli barani ešte vyrovnať počas presilovky, ale ich snaha nebola korunovaná gólom.

Po prestávke sa hostia zahryzli do Dukly, ale chýbal im moment prekvapenia. V 24. min Gillies zabojoval, získal puk pre Hudeca. Jeho pokus Chábera vyrazil. Na baranoch bolo vidno snahu zvrátiť stav stretnutia. V 32. min preukázali Banskobystričania väčšiu fyzickú silu, prepracovali sa aj k zakončeniu a so strelou Majdana mal gólman Dukly plné ruky práce. Paradoxne, gól opäť padol na opačnej strane klziska. Skúsený Petrovický šikovnou prihrávkou posunul do šance Gašparoviča a ten z predbránkového priestoru poslal domácich do dvojgólového vedenia. V 37. min sa uvoľnil Tománek. Jeho pokus dokázal Chábera vytesniť mimo priestoru bránky. V závere neuspel ani Zigo a Dukla po štyridsiatich minútach viedla o dva góly.

V záverečnej časti hry sa Dukla snažila v prvom rade poctivo brániť a čakať na svoje šance. Banskobystričania sa snažili čo najskôr streliť kontaktný gól. V 49. min chyboval Dlouhý, ale jeho zaváhanie nedokázal využiť Tománek. Tlak baranov narastal. Do Kytnárovej nebezpečnej strely dokázala obrana v poslednej chvíli vložiť hokejku. V čase silnejúceho tlaku hostí sa opäť presadili Trenčania. V 53. min vyťažil z minima maximum Hudec, keď do siete dorazil Rehákovu strelu – 3:0. Niečo viac ako päť minút pred naplnením riadneho hracieho času sa baranom predsa len podarilo znížiť. Tománek si obkorčuľoval bránku, ponúkol puk Majdanovi, ktorý šancou nepohrdol a znížil na 3:1. Dukla záverečný tlak ustála a pripísala si cenné tri body, hoci hostia boli lepším tímom.

Góly: 5. L.Novák (Hlinka, Dlouhý), 36. Gašparovič (Petrovický, Holenda), 53. Hudec (Švec, Rehák) – 55. Majdan (Tománek). Vylúčení na 2 min: 3:1, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Orolin, 2205 divákov.

TRENČÍN:  Chábera – D.Rehák, Rich. Pavlikovský, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Holenda, Ryzák, Nechala – Mich. Hlinka, R.Dlouhý, L.Novák – Melichárek, Rób. Petrovický, Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, Vozdecký – Jakúbek, J. Zlocha ml., P. Šišovský

BAN. BYSTRICA: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Grundling, M.Rosandič, I.Jankovič – Majdan, Galamboš, O.Mikula – Róth, Kytnár, Handlovský – M.Hudec, Handzuš, Tománek – Lamper, Zigo, Gillies – R.Gašpar