Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Nové Mesto vyhralo nad Žilinou B, zimovať bude na štvrtom mieste

Nové Mesto sa s jesennou časťou rozlúčilo víťazne. Zdolalo mladíkov zo Žiliny 2:0.

Nové Mesto (v zelenom) má za sebou úspešnú jesennú časť. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ RADOVAN STOKLASA)

Nové Mesto – Žilina B 2:0 (1:0)

Novomešťania privítali v poslednom jesennom kole béčko Žiliny. Mužstvá predvádzali od prvých minút obojstranne útočný futbal. Pekný prienik predviedol v 7. min Múdry, ktorý mieril nad bránu. O osem minút Káčer prehodil Belica, no jeho strela mierila iba do bočnej siete. V 23. min to skúšal spoza šestnástky Vlado, ktorý mieril nad. Niečo podobné predviedol o dve minúty Žilinčan Mazáň. Hráči AFC ukázali svoju silu v 29. min, keď po peknej akcii v záverečnej fáze Vlado našiel L. Šebeka, ktorý dal prvý gól Nového Mesta. Už o dve minúty sa ukázali hostia, keď strely Špaleka a Káčera na dvakrát zlikvidoval Belic. V závere prvého polčasu Žilinčania pridali na dôraze, no skórovať sa im nepodarilo. Naopak, zvýšiť mohli Novomešťania, keď v 45. min Šebek prihral Kurtinovi, ktorého prudká strela išla nad bránu. Do druhého polčasu nastúpili Žilinčania s jasným úmyslom čo najskôr vyrovnať. Prispôsobili tomu hru, ale hráči AFC boli v defenzíve výborní. Najväčšiu príležitosť Žiliny mal v 60. min Špalek, ktorého strelu na bránkovej čiare odvrátil Urban. O sedem minút neskôr vyskúšal Belica tvrdou strelou Haskič. S pribúdajúcimi minútami čoraz viac hrozili hráči AFC. Tak ako v 72. min Šebek, ale hlavičkoval tesne nad. V 75. min zahrala obrana hostí v šestnástke rukou a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Šebek, ktorý mohol skórovať i o minútu, ale proti bol Lé Giang. O tri minúty dal Mazáň vyniknúť Belicovi. Záverečné minúty stretnutia patrili žilinskému Lé Giangovi, ktorý zneškodnil strely Kurtina a Šebeka. Vo výbornej atmosfére si hráči AFC pripísali za predvedený výkon dôležité víťazstvo.

Góly: 29. a 75. L. Šebek (2. z 11 m), ŽK: Šupák – Káčer, Šušolík, rozhodoval: Sedlár, 255 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Šupka, Šupák, Kutaj, Vlado, Lopušan (80. Rapavý), Mmúdry, Jurica, Kurtin, Urban (90. Jastráb), L. Šebek. Tréner: Miloš Lintner.

Ostatné výsledky: Trnava B – Ban. Bystrica 0:2, Sereď – Slovan B 2:3, Šaľa – Dun. Streda 0:2, Nitra – Pohronie 3:5.

12. Trnava B    18        6          0          12        13:22   18

Nasleduje prestávka. Jarná časť začína 5. marca.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Úplne vypnúť v lete nedokážem

Advokátka a poslankyňa trenčianskeho mestského zastupiteľstva Danica Birošová často kombinuje prácu s dovolenkou. Čo jej robí najväčšiu radosť, ktoré miesta v Trenčíne sú podľa nej najzaujímavejšie?

Slovenskí rybári sú najlepší lovci dravcov

Dva úseky rieky boli výborné, na dvoch sa rybári poriadne vytrápili. Ale trápili sa aj iní a viac. Slováci boli najlepší. Sú majstrami sveta v chytaní dravých rýb na prívlač.

Nebojte sa ísť za svojím snom, hovorí mladá podnikateľka

Mladá žena prišla vo svojom meste s niečím novým. Práve to jej pomohlo a jej bistro sa teší veľkej obľube.

Staré pieskovisko premenili na netradičné lavičky. Pozrite, ako to vyzerá (+FOTO)

Po výstavbe detského ihriska v Handlovej pri ňom zostali betónové prefabrikáty. Tie mohli byť nebezpečné pre hrajúce sa deti. Mesto z nich teraz spravilo nové lavičky.

Francúzsky stroj, Belgicko malo na viac ako bronz

Futbalový šampionát v Rusku priniesol množstvo strhujúcich momentov. Z majstrovského titulu sa trocha prekvapujúco tešili Francúzi. Napokon však zaslúžene.