Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Trojgólová výhra na pôde Ružomberka

Zverenci trénera Martina Ševelu natiahli víťaznú sériu už na sedem zápasov. Na pôde nebezpečného Ružomberka vyhrali s prehľadom 3:0.

Trenčín si pripísal dôležité body. Trenčín si pripísal dôležité body. (Zdroj: TASR)

MFK Ružomberok – AS Trenčín 0:3 (0:1)

Domáci kapitán Zošák za necelé dve minúty mal dve obrovské príležitosti na otvorenie zápasového účtu. Najprv po Ďubekovom centri sám pred bránou AS loptu hlavou iba pohladil a o chvíľu na to, keď od polovice ihriska sa sám rútil na Šemrinca, pravačkou minul priestor medzi žrďami. V 29. min. Ďubek založil rýchlu akciu MFK, prihrávkou do behu oslovil Faška, ten sa mu snažil loptu vrátiť, no chýbali centimetre, aby z toho bola domáca tutovka. Napokon však v 31. min. udrel Trenčín, ktorý dovtedy ani raz neohrozil bránu Liptákov. Po pravej strane zbehol van Kesel a voľný Schet nezadržateľne hlavou rozvlnil sieť. Vzápätí opäť nebezpečne pohrozil van Kesel. V 34. min. mohol Faško vyrovnať, pekne si zasekol loptu v hĺbke trenčianskej šestnástky, ale Šemrinec vytasil reflexívny zákrok. Po vedúcom góle hostia ofenzívne ožili a viac sa tlačili pred domácu bránu. V 42. min. Tofiloski v miliónovej šanci vychytal van Kesela.

V 53. min. Holanďan van Kesel prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a na dvakrát upravil na 0:2. Po ďalšej akcii AS svietil na tabuli stav 0:3, Liptáci opäť zabudli na zadné vrátka a po prečíslení a centri Scheta poľahky odkrytú bránu trafil opäť van Kesel. Pre Ružu to bola nepríjemná sprcha v úvode druhého dejstva. Naopak Trenčania sa dostala úplne na koňa. V 58. min. pohotovo zblízka zakončoval Lačný, ale iba do rúk Šemrinca. V 64. min. aktívny van Kesel trafil ľavú žrď ružomberskej brány. Hostia až do konca mali všetko dianie jasne pod kontrolou. Posledný strelecký pokus mal Zošák a Šemrinec loptu vytlačil z ľavého dolného kúta

Góly: 31. Schet, 53. van Kesel, 55. van Kesel. ŽK: Kružliak – Rabiu. Rozhodoval: Marhefka – 1474 divákov

RUŽOMBEROK: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták (61. Lovás) – Kružliak – Ondrek (61. Jakubko), Faško, Dubek (79. Gerát), Zošák – Lačný.

TRENČÍN: Šemrinec – Kleščík, Skovajsa, Rundič, Madu – Koolwijk (84. Lawrence) – Van Kesel (81. Holubek), Opatovský, Rabiu, Schet (72. Guba) – Wesley

HLAS TRÉNERA

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Vstup do dnešného zápasu nebol úplne podľa našich predstáv. Chvíľami sme pôsobili dosť neisto najmä pri defenzívnych činnostiach, ale postupne sme sa dostali do zápasu a mali sme tam aj nejaké šance. Napokon sme v prvom polčase aj dali gól. Cez prestávku sme si povedali, ako ďalej. Chlapci sa s tým stotožnili a výsledkom boli ďalšie dva góly. Chalani sa futbalom bavili, futbal im chutil. K celému zápasu pristúpili veľmi dobre."

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Zanedbaný podchod mesto zrekonštruuje, vyčlenilo na to peniaze

Podchod pri hoteli Elizabeth by mali v tomto roku konečne opraviť a zveľadiť.

Odberné miesta v okrese Trenčín má najviac ľudí navštíviť cez víkend.

Čaká nás ďalšie kolo testovania.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.