Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel

Borčice sa s jeseňou rozlúčili víťazne, zimovať budú druhé

Zverenci trénera Jozefa Majoroša zvíťazili na pôde Senca po „hokejovom“ výsledku 5:3. Zimovať budú na druhom mieste s jednobodovou stratou na vedúce Pohronie.

Miroslav Barčík strelil jeden z gólov Iskry. (Zdroj: RADOVAN STOKLASA)

Senec – Borčice 3:5 (1:3)

Domáci do zápasu vstúpili aktívnejšie. Pyclíkovej strele z diaľky chýbala presnosť a Lolovo zakončenie poriadne vystrašilo Penksu. Postupom času Iskra prebrala iniciatívu, ale paradoxne dostala gól ako prvá. V 19. min Hlavatovič usmernil do siete prudkú prihrávku – 1:0. Senec sa z vedenia netešil dlho. V 23. min bol faulovaný Augustini v šestnástke. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Novák. V 27. min už hostia viedli. Rýchly protiútok gólovo zakončil stopér Bašista aj s prispením šťasteny – 1:2. V závere polčasu mohol najskôr vyrovnať Pyclík, ale hlavou nenamieril presne. Pár sekúnd pred koncom 45. min predviedol individuálne majstrovsto Barčík a strelou po zemi upravil na polčasových 1:3.

Po zmene strán hosťujúci tréner vystriedal dvojicu defenzívnych stredopoliarov. V 49. min sa Sencu podarilo znížiť na 2:3., keď sa prudkou strelou spoza veľkého vápna prezentoval Oravec. O sedem minút bol náskok Borčíc opäť dvojgólový. Na hranici pokutového územia sa uvoľnil Luhový a umiestnenou strelou k tyči nedal Kostolanskému Šancu. V 58. min sa Oravcova strela odrazila od tyče. Senčania sa ešte raz dostali na dostrel. V 72. min kapitán Hlavatovič po brejkovej situácii znížil na 3:4. Záverečnú drámu odmietol striedajúci Mačina, keď päť minút pred koncom zápasu uzavrel skóre na 3:5.

Góly: 19. a 72. Hlavatovič, 49. Oravec - 23. Novák (11 m), 27. Bašista, 45. Barčík, 56. Luhový, 85. Mačina, ŽK: Huszár, Ondra. Rozhodoval: Vnuk, 231 divákov.

ISKRA: Penksa – Siva, Bagi, Bašista, Púček – A. Plavšič (46. Luhový), Živčic (46. Gábor) – Novák (80. Mačina), Barčík, Augustini – Kováč. Tréner: Jozef Majoroš.